Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Napędy Pathfinder


Investall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem tu nowy a problem mam z napędami w pathfinder 

kilku mechaników sprawdzało i nic swieci 4wd i zero reakcji napędy nie działają niby elektrycznie sprawne czujniki twierdzą ze mechanicznie coś nie tak pyt gdzie szukać co mogło się popsuć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

Kolega musi poszukać na forum. Pełno informacji znajdziesz. 

No i zacznij od zaczytania błędów. Bez tego to prawie jak wróżenie z fusów bo temat rozległy. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bije tylko czujnik ciśnienia sprzęgła niby nie ma nic wspólnego z tym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy ogień samodiagnostyka i podaj liczby błysków .

po drugie  diagnoza interfejsem diagnostycznym i  podaj kody błędów.

Po trzecie napisałeś tak ogólnie opisując problem iż ogólnie to możesz wymienić pół auta na dzień dobry. A koszta pójdą w tysiące zł.

Tak na już to wygląda to na uszkodzenie czujnika ABS, wtedy wywala 4WD, ale też i ABS....MOże to być uszkodzony czujnik ciśnienia na pompie hamulcowej,   może to byc czujnik "luzu" w skrzyni, może to byc niski poziom płynu hamulcowego, może to być uszkodzenie przekaznika sterującego załączaniem 4x4, i może to być masa innych rzeczy. 

kody błedów! inaczej to szukanie w stogu siana!  a 4 LO działa????? 

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4lo działa tylko bije czujnik ciśnienie sprzęgła niby sprawdzali ze jest elektrycznie ok choć mamy różnych elektryków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki jestem już starszy datą, i czegoś nie czaję tzw" bije czujnik ciśnienie sprzęgła"  rozpisz to po polsku bo nie wiem o  jakie ciśnienie i którego sprzęgła?

sprzęgła w skrzyni rozdzielczej? no więc jest tam pewien silnik który podaje wstępne cisnienie hydrauliczne, może być uszkodzony czujnik ciśnienia (wewnątrz skrzyni?!!) ale to bardzo rzadko się przytrafia.

Bardziej prawdopodobne iż silnik nie działa, = sprawdz wtyczkę i czy po zapięciu 4x4 dostaje napięcie. Może tylko zaśniedziała.  Sam silnik też można sprawdzić podpinając pod aku. Można go wykręcic nic się nie wyleje.

Tym silnikiem steruje przekażnik który jest po stronie kierowcy w komorze silnika obok wiązki głównej, przykręcony do nadkola, trzeba go sprawdzić. zmostkowanie załącza system 4x4 , co słychać na postoju charakterystycznym  brzęczeniem z okolicy skrzyni biegów.

Jeśli 4lo działa, abs działa, esp nie działa, kontrola trakcji też nie i wyświetla tylko 4WD możliwe iż padł czujnik ciśnienia na pompie hamulcowej. (patrz "błąd C1142" wszystko tam opisałem)

no i podstawa poszukaj na necie serwisówki do patha.

 

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko błąd P 1827 

Ok Dziękuje zależy mi to zrobić bo auto mam 4 lata i teraz dopiero awaria a wersja ładna i szkoda auta 

Przekaże mechanikowi info od Pana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.07.2019 o 16:27, KrisT napisał:

witam chciałbym Panu podziękować jeździłem bez napędów ponad rok bo nikt nie wiedział co jest 

Miał Pan racje sprawdziliśmy wiązkę kabli w komorze silnika przy nadkolu od sterownika okazało się ze jest uszkodzona i pełno wody ruszyliśmy tum i napędy działają także będzie naprawione 

Bardzo dziękuje 

Należy się Panu Podziękowanie znałbym adres wysłał bym pakę  

Dziekuje. Tomasz Jarocin Wlkp  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi czytać iż usterka zostanie naprawiona. Pozdrawiam i życzę jak najmniej takich przygód z Pathfinderem .:thumbsup:

 

ps. to forum jest po to aby sobie pomagać. najważniejsze to informować o usunięciu usterki aby inni mieli jakis punkt zaczepienia odnośnie sposobu naprawy.

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...