Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ilość oleju w układzie klimatuzacji Nissan Leaf 2013


szakal333

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Czy ktoś ma wiedzę lub pomógł by mi znaleźć informację o ilości oleju sprężarkowego ND11 w układzie klimatyzacji mojego samochodu?

Nissan Leaf 2013 z pompą ciepła. W internecie znalazłem tylko ilości dla samochodu bez pompy ciepła - 400g czynnika i 150 ml oleju. U mnie na naklejce pod maską jest napisane 850g czynnika i że olej ND11 bez informacji ile ma go być.

W manualu nie znalazłem takich informacji a czytałem wiele artykułów, że już 1% oleju za dużo może uszkodzić układ. 

VIN: 1N4AZ0CP4DC408210

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w leaf jest to rozwiązany cały układ klimatyzacji i nie wiem dlaczego chcesz dolać olej , wymiana kompresora , wymiana czynnika , czy inne

ale odnośnie zwykłych aut jakiś czas temu oglądałem speca od klim który twierdził, że on z reguły nie dodaje oleju do kompresora bo nie ma takiej potrzeby, twierdząc że wystarczy to co juz jest , a jesli już dodaje , to auto nie ma znaczenia tylko model kompresora i pod ten kompresor dodaje olej dedykowany (nigdy uniwersalny) oraz jego ilość . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku szczelnej klimatyzacji powinno się dodać dokładnie tyle oleju ile odzyskano podczas pobierania z instalacji. Przy wymianie elementów należy uzupełnić olej o objętość jaka powinna być w tych elementach. Przy rozszczelnieniu jak u mnie - przepuszczające zaworki serwisowe - niewiadomo ile oleju uciekło i ile jest obecnie w układzie. Jedyna rozsądna opcja to wypłukać układ w serwisie i uzupełnić o nominalną wartość. Wtedy jest pewność że w układzie jest odpowiednia ilość oleju. 

 

Skoro fachowiec nie dolewa oleju radzę zmienić fachowca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...