Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
szakal333

Ilość oleju w układzie klimatuzacji Nissan Leaf 2013

Recommended Posts

szakal333

Cześć. 

Czy ktoś ma wiedzę lub pomógł by mi znaleźć informację o ilości oleju sprężarkowego ND11 w układzie klimatyzacji mojego samochodu?

Nissan Leaf 2013 z pompą ciepła. W internecie znalazłem tylko ilości dla samochodu bez pompy ciepła - 400g czynnika i 150 ml oleju. U mnie na naklejce pod maską jest napisane 850g czynnika i że olej ND11 bez informacji ile ma go być.

W manualu nie znalazłem takich informacji a czytałem wiele artykułów, że już 1% oleju za dużo może uszkodzić układ. 

VIN: 1N4AZ0CP4DC408210

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kazik_R52
Posted (edited)

Nie wiem jak w leaf jest to rozwiązany cały układ klimatyzacji i nie wiem dlaczego chcesz dolać olej , wymiana kompresora , wymiana czynnika , czy inne

ale odnośnie zwykłych aut jakiś czas temu oglądałem speca od klim który twierdził, że on z reguły nie dodaje oleju do kompresora bo nie ma takiej potrzeby, twierdząc że wystarczy to co juz jest , a jesli już dodaje , to auto nie ma znaczenia tylko model kompresora i pod ten kompresor dodaje olej dedykowany (nigdy uniwersalny) oraz jego ilość . 

Edited by Kazik_R52

Share this post


Link to post
Share on other sites
szakal333

W przypadku szczelnej klimatyzacji powinno się dodać dokładnie tyle oleju ile odzyskano podczas pobierania z instalacji. Przy wymianie elementów należy uzupełnić olej o objętość jaka powinna być w tych elementach. Przy rozszczelnieniu jak u mnie - przepuszczające zaworki serwisowe - niewiadomo ile oleju uciekło i ile jest obecnie w układzie. Jedyna rozsądna opcja to wypłukać układ w serwisie i uzupełnić o nominalną wartość. Wtedy jest pewność że w układzie jest odpowiednia ilość oleju. 

 

Skoro fachowiec nie dolewa oleju radzę zmienić fachowca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×