Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

włączanie funkcji


Miro54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nieco kombinowaną wersję X-Traila, prawdopodobnie skonfigurowaną na zamówienie. I tak, np. siedzenia ze skóry regulowane elektrycznie, elektrycznie otwierany dach, czy też sygnalizacja zmiany pasa i czytanie znaków drogowych. W wersji najbogatszej jest automatyczne parkowanie, czujnik martwego pola i parę innych bajerów, a ja tego nie mam. Dziś oglądałem program "100 napraw" i prowadzący na przykładzie Audi pokazał, że wiele funkcji w wersjach niższych tak naprawdę jest zainstalowane, ale nie są włączone. I przy pomocy komputera z odpowiednim oprogramowaniem te funkcje włączył. Ciekawi mnie czy tak jest w naszych Nissanach. Może ktoś miał już takie doświadczenie i dysponuje wiedzą na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz z polskiego salonu t32 ? Mozliwe , że miałeś dokupiony jakiś pakiet, ja mam Pathfindera fulla platinium i podjechał znajomy i jego platinium  z tego roku był uboższy ja mam poza szyberdachem dodatkowy przeszklony duży dach  z elektryczną zasłoną , LCD w zagłówkach do tego 2 komplety bezprzewodowych słuchawek Bose i pilot .

Co do uzupełnienia funkcji , tylko aktywacja w Consult i to cieżka sprawa , bo szukałem info po forach zagranicznych i nic nie znalazłem , Subaru bardzo prosto, koncern VW też obcykany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Miro54 napisał:

Witam. Mam nieco kombinowaną wersję X-Traila, prawdopodobnie skonfigurowaną na zamówienie. I tak, np. siedzenia ze skóry regulowane elektrycznie, elektrycznie otwierany dach, czy też sygnalizacja zmiany pasa i czytanie znaków drogowych. W wersji najbogatszej jest automatyczne parkowanie, czujnik martwego pola i parę innych bajerów, a ja tego nie mam. Dziś oglądałem program "100 napraw" i prowadzący na przykładzie Audi pokazał, że wiele funkcji w wersjach niższych tak naprawdę jest zainstalowane, ale nie są włączone. I przy pomocy komputera z odpowiednim oprogramowaniem te funkcje włączył. Ciekawi mnie czy tak jest w naszych Nissanach. Może ktoś miał już takie doświadczenie i dysponuje wiedzą na ten temat?

Consult jest na tyle mało znanym oprogramowaniem,że ze świecą szukać kogoś kto to ogarnia i posiada ten program.Nawet w salonach nie za bardzo chcą się bawić w takie klocki(prywatnie).Albo nie mają dostepu(w co wątpię) albo nie kumają czaczy...Sam Consult jest możliwy do zdobycie,ale cena...2-2.5 tys taka była rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna głowica do consulta to około 6000 zł, pominę już koszt programu i dostępu do dokumentacji. To co robił facet w programie 101 napraw też ma się nijak do tego co jest w nissanie. On aktywował tylko dodatkowe funkcje które były realizowane przy pomocy zamontowanych w aucie elementów.

W nissanie automatyczne parkowanie wymaga innej stacji navi oraz dodatkowych czujników parkowania z przodu (6 zamiast 4).

Martwe pole w zależności od modelu auta realizowane jest z tylnej kamery lub radarów pod zderzakiem więc tutaj sama zmiana konfiguracji zmieni tylko zestaw wskaźników w choinkę.

Oczywiście da się zmienić wyposażenie auta na wyższe ale będzie to totalnie nieopłacalne.  

Edytowane przez Mereth92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System martwego pola można zamontować aftermarket i dobrze działaj , we wspomnianym 101 napraw był taki odcinek o montażu tego systemu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, tylko tutaj poruszamy temat aktywacji dodatkowych funkcji a mój post pokazuje że nie jest to takie tanie i proste jak pokazują w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam już jakieś pojęcie o tym co da się lub nie da się zrobić. Pojadę jeszcze do znajomego elektronika i porozmawiam z nim na ten temat. Mój samochód pochodzi z Niemiec, ale to chyba żadnego znaczenia nie ma. Tymczasem dziękuję wszystkim za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem czujniki parkowania. Z przodu jest 6, a z tyłu 4 więc w nawiązaniu do poprzednich postów nie wiem, czy oznacza to, że system automatycznego parkowania jest po prostu nieaktywny, czy też nie ma go wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może to oznaczać, że jest tak jak mówiłem, tj. wszystko co ma tekna jest zamontowane lecz nie włączone. I odpowiednie oprogramowanie prze złącze OBD potrafi to włączyć. Zobaczymy co powie mój znajomy elektronik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 21:52, Miro54 napisał:

W wersji najbogatszej jest automatyczne parkowanie, czujnik martwego pola i parę innych bajerów

Może czujników martwego pola szkoda, ale automatycznego parkowania nie żałuj. Jestem raczej ogarnięty technicznie ale nie udało mi się tego uruchomić. Nie wiem za bardzo jak w prawdziwym, realnym ruchu drogowym da się z tego skorzystać. Chyba na zamkniętym parkingu gdzie nie jeżdżą żadne inne samochody. Uruchomienie jest nieintuicyjne a poza tym zanim uruchomisz tą procedurę, ktoś już dawno zajmie twoje miejsce. Przy okazji kilku innych cię obtrąbi, że blokujesz ruch.

Lepiej poćwiczyć parkowanie na lusterkach i kamerach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki system, parę razy na sucho i w ramach czasu spróbowałem. W realnym świecie i w normalnej sytuacji - nie korzystałem, i raczej nie będę korzystał. Za pomocą kamer wszystko ładnie ogarnia się do paru cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Miro54 napisał:

Więc może to oznaczać, że jest tak jak mówiłem, tj. wszystko co ma tekna jest zamontowane lecz nie włączone. I odpowiednie oprogramowanie prze złącze OBD potrafi to włączyć. Zobaczymy co powie mój znajomy elektronik.

Nie jest tak jak mówiłeś. Nie da się nic aktywować bo nie masz zamontowanych wszystkich elementów potrzebnych do działania danego systemu. Radze nie robić sobie nadziei.

Zobacz sobie że ten gościu w programie 101 napraw włącza doświetlanie zakrętów za pomocą świateł przeciwmgielnych które są zamontowane w aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale taka funkcja była fabrycznie zamontowana, ale "uśpiona". I on ją obudził. Jeśli idzie o automatyczne parkowanie, to rzeczywiście ten bajer mnie nie interesuje, ale czujnik martwego pola i automatycznie chowane lusterka już tak. Może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chowanie lusterek to sobie możesz za pomocą zestawu wskaźników przestawić...

Monitora martwego pola nie włączysz bo nie masz zainstalowanych wszystkich podzespołów do jego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2019 o 16:59, Mereth92 napisał:

Chowanie lusterek to sobie możesz za pomocą zestawu wskaźników przestawić...

Monitora martwego pola nie włączysz bo nie masz zainstalowanych wszystkich podzespołów do jego działania.

Detekcja obiektów w martwym polu w X-trailu jest realizowana za pomocą radarów pod zderzakiem po lewej i prawej stronie. Tego komputerem nie włączysz a instalacja samodzielna jest zbyt skomplikowana i kosztowna (radary + inne wiązki instalacji, ledy w lusterkach i obudowy lusterek i moduł sterujący)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak pisałem z martwym polem jest najłatwiej bo są dobre zestawy aftermarket, dokładałem to w Hondzie, działa nie gorzej niż oryginal. Nie ma też problemu  czujnikiem deszczu do wycieraczek jakby ktoś chciał. 

Screenshot_20190720-233321_AliExpress.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem już to chowanie lusterek ustawić i coś mi nie wychodzi. Może coś robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2019 o 00:27, Emjot napisał:

Detekcja obiektów w martwym polu w X-trailu jest realizowana za pomocą radarów pod zderzakiem po lewej i prawej stronie. Tego komputerem nie włączysz a instalacja samodzielna jest zbyt skomplikowana i kosztowna (radary + inne wiązki instalacji, ledy w lusterkach i obudowy lusterek i moduł sterujący)

Co ty nie powiesz, piszę to już od początku tematu.

 

19 godzin temu, Miro54 napisał:

Właśnie próbowałem już to chowanie lusterek ustawić i coś mi nie wychodzi. Może coś robię źle?

Na 100% coś źle wykonujesz, w instrukcji obsługi masz wszystko dokładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale mam po polsku jedynie instrukcję do qashqaia, bo do mojego x- traila jest po niemiecku. Jakby ktoś mógł udostępnić ten fragment z ustawianiem składania lusterek, to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który masz rok tego X`a? w moim 2017 nie ma automatycznego składania lusterek po zamknięciu bo jest inny moduł sterowania i można je złożyć i rozłożyć tylko przyciskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok produkcji 2016. I chyba też tej funkcji nie mam, bo w menu jest, ale nieaktywna. Mogę jak ty złożyć i rozłożyć lusterka, ale ręcznie przyciskiem na drzwiach. Pozostanie chyba dokupić moduł na Aliexpress i sobie go zamontować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...