Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki to problem - skrzynia czy silnik?


globaltica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów,

 

 

Mam nadzieję, że Ktoś z Was pomoże mi odpowiedzieć na pytanie co się dzieje z moim Murano :-)

Posiadam Nissana Murano Z51 benzyna...spory przebieg -  350 000 kilometrów.

Cały czas serwisowany w ASO...na razie bez większych problemów.

Od jakiegoś czasu zauważyłem jednak niepokojącą rzecz.

Samochód ciężko wchodzi na obroty przy wzniesieniach i niewielkich górkach i podjazdach.

Tak jakby przy wciśnięciu pedału gazu na wzniesieniu ciężko mu przebić się przez poziom 2000 obrotów...dopiero po jakimś czasie zaskakuje i jedzie normalnie.

Uwaga - ta sytuacja nie ma miejsca przy wchodzeniu na obroty na prostej drodze - wygląda to całkiem normalnie.

Problem pojawia się na wzniesieniach i podjazdach.

Co to może być? Czy ktoś miał podobny problem?

Czy bardziej jest to problem skrzyni czy silnika?

Dzięki za wskazówki.

 

Pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na ten silnik to 350tyś km wcale nie jest dużo,  jeśli serwisowany prawidłowo , gorzej z cvt - orginalna ? , była naprawiana ?, była serwisowana, zmieniany olej ?     

co moze powodować takie dolegliwości aż 100 powodów 

Świece zapłonowe, hamulce, wydech/katalizator, CVT, przepustnica, problem ciśnieniem paliwa, wtryskiwacze paliwa/pompa paliwa, filtr powietrza , zawory, kompresja/pierścienie 

i to tylko część

od czego zacząć ? 

spróbuj odczytać błędy, kup interfejs i zainstaluj cvtz50, monitoruj  temperaturę płynu, słyszałem, że macie gorąco w PL,   może płyn Ci się gotuje i skrzynia wchodzi w tryb awaryjny i ogranicza moc !!!, wtedy właśnie jest 2000rpm...  generalnie posprawdzaj stan płynów CVT, transfer case 

jak ogarniesz cvtz50 to podaj jaką masz temperaturę płynu CVT i czy są jakieś błędy , jaki jest wskaznik zuzycia płynu 

poczytaj też inne tematy na forum o CVT

np. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...