Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Luz poprzeczny na wyjściu z reduktora - R51 - 2006r


bartsc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!!!

Od niedawna jestem posiadaczem R51 z 2006r, skrzynia manual. Jest to także mój pierwszy 4x4 wiec doswiadczenie jakies jest ale z FWD :)

Mam taki problem:

Powyżej 110km/h słychać buczenie i wibracje, narastające przy dalszym zwiększaniu prędkości. Obstawiałem wyważenie kół - sprawdzone jest ok

Piasty - sprawdziłem wczoraj każde z kół obraca się swobodnie bez wyczuwalnego uszkodzenia łożyska.

Poszperałem wczoraj trochę forum i wyszło,ze pewnie krzyżaki walu - sprawdziłem są jak nowe, jednakże podczas ich sprawdzania wyczuwalny jest delikatny luz poprzeczny na wyjściu z reduktora na tylny wał ( pukanie przy ruszaniu walem góra/dół)

Zauważyłem tez, ze gumowa osłona tego walu jest przecięta, jednakże dalej jest zapewne uszczelniacz który powinien zabezpieczać łożysko.

Reduktor pracuje normalnie, nie sygnalizuje błędów. W ecu błędów 0

Mial ktoś z kolegów/koleżanek podobny problem?

Kolejne już wyprzedzające pytanie :) Jestem z Olsztyna - polecacie gdzie można wymienić łożysko fachowo i w normalnych pieniądzach? Reduktor mogę sciaganc i nawet ewentualnie wysłać nie ma tez problemu, jednakze nie mam prasy wiec dalej juz nie podejmuje sie grzebania.

W Navarkach w jakimś temacie polecali zakład w Zgierzu ale może ktoś coś podpowie :)

Ostatnia rzecz, natrafiłem także na temat gdzie łożysko było cale ale wyrobiło się gniazdo obudowy!

Z góry dzięki za pomoc

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...