Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] odpalanie samochodu - długo trzeba kręcić


gii113

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy Internauci. Mam pytanie co do samochodu Nissan Primera P12 (1.6 benzyna + gaz). Ostatnio pojawiły się problemy z odpalaniem po postoju. Kręci bez najmniejszego problemu ale często muszę długo kręcić aby załapało. Nieważne czy zgaszę go wcześniej na benzynie czy na gazie. Również nieważne czy stopni jest 5 czy 35. Po prostu zawsze po postoju tak jest, nawet już po kilkugodzinnym. Czy ktoś mógłby doradzić co mógłbym zrobić? Używam regularnie dodatków do benzyny różnych firm - naprzemiennie.

rocznik 2003

Wymieniłem reduktor LPG. Nie pomogło :(

Wtryskiwacze trzeba jakoś sprawdzić?

Po uruchomieniu silnika chwilę się dusi, leci większa chmura spalin ale potem śmiga elegancko.

Silnik działa jak należy. Problem jest jedynie podczas uruchamiania po postoju.

Jak to jest z filtrem paliwa w P12, czy trzeba go czyścić? Gdzie on się znajduje? Słyszałem że jest w P12 jakaś komplikacja z tym filtrem paliwa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręć butlę od gazu i zobacz czy się poprawi, wymieniłeś reduktor, co wskazywało na to aby go wymienić?? aby sprawdzić wtryski to po zgaszeniu trzeba włożyć węzyki do wody i zobaczyć czy bombluje, centralka gaśnie po zgaszeniu?? czy jeszcze świeci przez moment? jaka to instalacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...