Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio OEM, Bluetooth i brak komunikatów z navi


MarcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

Spiąłem dziś przez BT mój tel z radiem fabrycznym i zauważyłem pewien problem - otóż nie mam komunikatów głosowych z navi czy też yanosika. Wygląda to tak, że mogę przez radio prowadzić rozmowy telefoniczne, ale jak odpalę nawigację w telefonie to na ekranie wszystko się pokazuje, ale mam ciszę - ani tel ani radio nie mówi o zjazdach itp. Co więcej regulacja głośności w tel od razu reguluje BT audio więc tel widzi, że radio powinno przenosić komunikaty.

Ktoś wie jak to rozgryźć? Bez sensu mieć navi bez głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem. Żeby było słychać komunikaty trzeba radio przełączyć na Bluetooth jako źródło dźwieku. Ale wtedy nie ma możliwości słuchania radia w samochodzie. Dlatego wyłaczyłem w tel opcję muzyki przez BT i teraz rozmowy telefoniczne idą tak jak powinny, przez radio w samochodzie, ale komunikaty z navi wypowiada telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak używasz nawigacji Sygic to komunikaty można przesłać przez bluetooth. Wówczas mroźna słuchać normalnie radia. Tak działa w Note radio bez nawigacji

Wysłane z mojego SM-T560 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuszczanie komunikatów przez BT jest jednak średnio skuteczne, jeżeli działa to na zasadzie takiej, że komunikat puszczany jest jak rozmowa telefoniczna. Po prostu nim radio przełączy się na sygnał z BT to już większość komunikatu jest powiedziana. Zbyt duże opóźnienie. Jeżeli chcemy mieć komunikaty w radiu to trzeba zrezygnować ze słuchania radia i od razu ustawić w radiu źródło dźwięku jako BT - wtedy nie ma opóźnienia związanego z przełączaniem się radia w tryb odtwarzania sygnału z BT.

Więc albo rezygnujemy z radia i jedziemy w ciszy słuchając tylko komunikatów z telefonu puszczonych przez stale włączony kanał BT albo ustawiamy w telefonie, że po BT ma lecieć tylko  rozmowa telefoniczna. Wtedy komunikaty z navi odtwarza nam nadal telefon, a my możemy w czasie jazdy cieszyć się nieprzerwanym potokiem reklam na wszelkie dolegliwości intymne i gastryczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przerabiałem ten temat i niestety z radiem fabrycznym zostałem przy komunikatach w telefonie. Jedynie co zauważyłem, co jakiś czas radio nie łączy się z telefonem. I nie ważne czy włączysz BT w telefonie najpierw czy odpalisz auto, to ma problem z połączeniem MyCar. Czasem pomaga ponowne parowanie. Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...