Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szpara przy błotniku przed przednimi drzwiami


pio00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Zostałem świeżym posiadaczem Micry K12 z 2010 roku, czyli końcówka serii.

Model 3 drzwiowy.

Mam pytanie o szparę u dołu błotnika, którą widać przed drzwiami jak się je na maksa otworzy:

IMG_3827a.thumb.jpg.b06e53540e4ccdd3d6617bb6248a9f4c.jpg

 

Czy ta przestrzeń jest oryginalnie czymś wypełniona?

U mnie jest pusta, tzn. byłaby pusta gdyby nie masa błota i liści które tam się jakoś dostają.

Mógłby ktoś z posiadaczy K12 sprawdzić u siebie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Od tej zabłoconej szpary zazwyczaj zaczynają się problemy z rdzą. To przypadłość Nissanów od zarania dziejów.

Skorzystaj z odkurzacza i wyciągnij ile się da, następnie wymyj najdokładniej jak się da, wysusz, po czym zabezpiecz woskiem do przestrzeni zamkniętych w spray'a. Jak stwardnieje, popraw masą do zabezpieczania podwozi w spray'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Tak zrobię.

W Qashqaiu jest tam wciśnięta taka pianko-gąbka, która dość szczelnie to wypełnia.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Andrzej G napisał:

Od tej zabłoconej szpary zazwyczaj zaczynają się problemy z rdzą. To przypadłość Nissanów od zarania dziejów.

Pociesz się że ta szpara to przypadłość nie tylko nissanów niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Nie wiem jak teraz, w moim nissanie z początku 2004 roku była gąbka /pianka - co jakiś czas wyciągałem liście i inne śmieci. Wydmuchiwałem 

sprężonym powietrzem. Potem przestałem robić cokolwiek. Micra jest już pełnoletnia ale rdzy tam nie ma. Za to osiadły zawiasy drzwi lewych i są do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też w naszej tą dziurę (2005r) nigdy nie cudowalem, ze trzy razy wyczyściłem...Zero rdzy.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...