Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
DarioG1974

Nissan Connect Premium Traffic.

Recommended Posts

DarioG1974

Witam, czy działa komuś usługa Premium Traffic? w jaki sposób uaktywnić aktualizację o korkach i ruchu drogowym?

Nowy system Nissan Connect z Apple Car play i Android Auto.

Katryniok

Witam

Premium Traffic działa gdy podłączony jest telefon z zainstalowaną aplikacją "DoorToDoor". 

Dodatkowo w ustawieniach nawigacji należy włączyć Premium Traffic. 

Podczas jazdy na ekranie nawigacji pojawi się w prawym dolnym rogu informacja <Premium Traffic>.

Robert_B

Należy udostępnić Wi-Fi i połączyć system Nissan Connect z tą siecią. Możemy wtedy również zaktualizować firmware systemu oraz mapy.

Katryniok
W dniu 7.02.2020 o 20:06, Robert_B napisał:

Należy udostępnić Wi-Fi i połączyć system Nissan Connect z tą siecią. Możemy wtedy również zaktualizować firmware systemu oraz mapy.

Nie mogę pobrać aktualizacji firmware systemu. Mam cały czas informację o pobieraniu. Jak można to zweryfikować?

Andrzej G
31 minut temu, Katryniok napisał:

Nie mogę pobrać aktualizacji firmware systemu. Mam cały czas informację o pobieraniu. Jak można to zweryfikować?

Z tego co czytałem, trzeba się wykazać niebywałą cierpliwością, bo to trwa ... i trwa.

Robert_B

@Andrzej G, dobrze mówisz. Cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości. No i pełen bak paliwa, bo aktualizację należy wykonywać przy włączonym silniku.

elsebo

A nie wystarczy prostownik? ;) 

22 godziny temu, Robert_B napisał:

@Andrzej G, dobrze mówisz. Cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości. No i pełen bak paliwa, bo aktualizację należy wykonywać przy włączonym silniku.

Andrzej G
W dniu 19.05.2020 o 22:29, Robert_B napisał:

No i pełen bak paliwa, bo aktualizację należy wykonywać przy włączonym silniku.

Jeżeli już mówimy o paliwie, to jeszcze trzeba uwzględnić koszty nadziania się na "ECO Patrol" ... no bo niby jak im wytłumaczyć konieczność tak długiego postoju z włączonym silnikiem ? :emot060:

Robert_B
W dniu 20.05.2020 o 21:27, elsebo napisał:

A nie wystarczy prostownik? ;) 

Chyba system nie pozwoli zaktualizować się przy wyłączonym silniku. Ale nie sprawdzałem, więc nie jest to pewna informacja.

W dniu 20.05.2020 o 21:31, Andrzej G napisał:

Jeżeli już mówimy o paliwie, to jeszcze trzeba uwzględnić koszty nadziania się na "ECO Patrol" ... no bo niby jak im wytłumaczyć konieczność tak długiego postoju z włączonym silnikiem ? :emot060:

I to jest już pomieszanie z poplątaniem :wacko:. Zgodnie z prawem obowiązującym w większości krajów europejskich nie można na włączonym silniku stać dłużej niż 1 minutę. Ale ponieważ oprogramowanie pisane jest w Indiach, widocznie tam takie przepisy nie obowiązują :thumbsup:

elsebo

Mój J11 był w serwisie aktualizowany na podłączonym prostowniku. I fakt trwało to wieki.... :( Nie wiem czy to zależy od łącza w ASO czy też obciążonych serwerów...?  :blink:

Robert_B

No to już wiadomo, że można na wyłączonym silniku. Dzięki za potwierdzenie.

elsebo

J11 czy w J11b nie wiem ;) 

pewnie też