Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawór EGR Navara D40


Mariusz_Rynkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy forumowiczów. Jeszcze nie jestem obyty w forum. Korzystałem z opcji "szukaj", ale nic nie znaleziono. Problem dotyczy zaworu EGR. Raz na jakiś czas wywala kontrol "check engine", czasami błąd zanika, a nie raz dopiero po wizycie u mechanika. Samochód nie wariuje, na szczęście nic mu się nie dzieje i nie traci mocy. Co zrobiliście z tym fantem? Wymiana, regeneracja czy jeszcze coś innego? U jednego mechanika policzyli mi to za samą część 1400! zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepka za 60 złotych i generalnie po problemie. Przynajmniej u mnie temat tak rozwiązałem.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wtedy komputer nie czyta tego jako błędu? Nie wywala checka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie miałem problemu. Może w nowszych się zdarza.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

Egr trzeba będzie wyczyścić aby prawidłowo pracował. Po założeniu zaślepki błąd zniknie. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo. check engine sie zapalał i gasł co jakiś czas. praktycznie bez objawów ale 2 x w ciągu 2 lat po odpaleniu nie chciał wchodzić na wysokie obroty co znikało po ponownym odpaleniu. wymieniłem jakieś czujniki turbiny egr nie bo komp u diagnosty pokazywał jego prawidłową pracę. i dalej sie zapalała ta lampka. a teraz zgasła i nic sie nie dzieje. dosyć to ciekawe przyznam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr się przycina i wywala błąd. Jak zaczyna normalnie pracować to błąd znika. Jeśli nie chcesz wydawać kasy, najpierw obejrzyj sobie egr, wyczyść dokładnie wraz z odlotem i taką rurką będącą w środku przy egr. 

Co do zamienników to zazwyczaj jest wywalenie pieniędzy w błoto. Szybko odmawia posłuszeństwa. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2019 o 09:43, ron5 napisał:

sa egry oryginalne 1500 pln

Dlatego też zainwestowałem 60 zł, dodatkowo wyczyścilem egr i teraz wszystko działa jak należy. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...