Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pusty ekran komputera - do czujników parkowania? Plus ewentualna instalacja.


MarcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając zawartość ekranu między licznikami obrotów i prędkości zauważyłem jedno puste miejsce. Mogę przełączać między radiem, spalaniem, prędkością, ciśnieniem w oponach itp ale jeden ekran jest pusty, jakby na coś przygotowany. Pytanie na co. Podejrzewam oryginalny system parkowania (czujniki). Z ciekawości zapytam jutro w serwisie o koszt instalacji (pewnie duuuuży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mówili, że jakieś 850 zł + robocizna + ewentualne pomalowane czujników pod kolor. Też mam puste pole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jutro zapytam u siebie. Kurde, może wartoby dozbierać i zrobić to w wersji oryginalnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niecale 900 to za akcesoryjne czujniki. Zrobienie wersji oryginalnej, podpiętej pod ekran itp to koszt w serwisie około .... 5 tyś zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. Ciśnie mi się tylko jedno słowo na myśl. Pajace. Pewnie dlatego mi nie powiedzieli ile robocizna. I dziwią się w tych ASO trzemu ludzie po gwarancji uciekają, albo większość rzeczy wolą robić gdzie indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie.  Czy mówili co w tych 5 tys. jest? Czy wymieniają przy okazji jakieś moduły (komfortu czy coś, centralki, jakieś inne rzeczy)?  Programują coś specjalnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli wchodziło w to przeprogramowanie / wymiana komputera.  W szczegóły nie wchodziłem już, bo dość mocno mnie to odrzuciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak w ogóle wygląda system czujników w pulsarze. Wszystkie, które widziałem wyglądają jak dołożone przez dealera. W programie fast dla pulsara nie ma słowa o "sonarach". W qq jest. Serwisówki nie mam to też nie ma jak sprawdzić. W qq jest jakiś TCM, jednostka sterująca., jakiś element przełączający przy wbijaniu wstecznego, połączenie z ekranem między zegarami i komunikacja po canie. Dla pulsara nie mogę tego znaleźć. Myślałem dołożyć czujniki, ale ja właśnie chciałem by to było śpięte z ekranem między zegarami, a nie z jakąś dokładką w rogu czy na lusterku wstecznym. Wychodzi na to, że trzeba zawsze kupować najbardziej wypasioną wersję auta albo taniej będzie samemu radio wymienić i założyć kamerę cofania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosi mnie wymiana radia na 2DIN z kamera ale kwestia ramki (klima manualna) mnie blokuje. No i radio musi wspolpracowac z kierownica. Chyba bede pierwszym testerem jak wpadne, jak to obejsc.

Ewentualny ekran z czujnikow prawdopodobnie dalbym pod pokretla z klimy, przy lewarku zmiany biegow. I tak papiery wole trzymac w podlokietniku, z tamtego mikro schowka nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...