Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fotel kierowcy - jak zdemontować bo mam luzy.(J11)


korg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Mam pytanie do forumowiczów....jak zdemontować bezpiecznie fotel kierowcy? Co trzeba odkręcić i jak do tego podejść żeby nie popsuć czegoś. Muszę tam zajrzeć po mi przeskakuje coś i przy ruszaniu i przyspieszaniu tak że czuć na całym fotelu. Pozdr. all.

Edytowane przez korg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo . Dałem przy okazji do ASO to tylko przesmarowane prowadnice.
Dalej trzeszczy ale u mnie na zakrętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
29 minut temu, korg napisał:

jak zdemontować bezpiecznie fotel kierowcy? Co trzeba odkręcić i jak do tego podejść żeby nie popsuć czegoś. Muszę tam zajrzeć po mi przeskakuje coś i przy ruszaniu i przyspieszaniu tak że czuć na całym fotelu.

Szyna prowadząca jest przykręcona do podłogi - do śrub dojdziesz bez demontażu fotela.

Siedzisko jest mocowane do stelaża fotela bodajże 4 śrubami do których jest dostęp od spodu fotela. By się do nich dobrać również nie trzeba demontować fotela. Wystarczy źródło światła pod fotelem i lusterko, by je zobaczyć. Reszta to już w miarę krótki klucz nasadowy (bodajże 10-ka) i dryg w łapkach.

Bez demontażu fotela sprawdzisz i w razie konieczności usuniesz wszelkie luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był luz fotela kierowcy na nitonakrętkach odpowiedzialnych za regulację wysokości fotela.

Odczuwalne było ruszanie się fotela przy ruszaniu i hamowaniu.

Nitonakrętki zostały zamienione na śruby z nakrętkami teflonowymi i temat załatwiony.

 

Na zdjęciu winowajca przed naprawą, taka zdarta bo myślałem że to jakoś dokręcę.

20181001_144420.jpg.a0ce4eff0ab4f57ac7a70818a744b8a1.jpg

Edytowane przez tomek0102
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odkręciłeś ? Klucz żaba czy trzeba szlif pod klucz plaski wykonać?

Tylko trochę nie mogę rozeznać orientacji zdjęcia??? ta widoczna rurka jest w poziomie ? A ta goła blacha ( srebrna )?- podłoga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka jest w poziomie, znajomy tapicer mi to robił więc trudno mi powiedzieć jak to rozebrał.

U mnie był wyraźny luz na tej nitonakrętce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice pojechali z trzeszczącym fotelem i kilkoma innymi sprawami do serwisu. Diagnoza? Wymiana na kompletnie nowy z magazynu w Belgii. Fotel półskóra z elektryką bez pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie jest ten sam problem.  Przy przyspieszaniu, hamowaniu i przejeżdżaniu przez "śpiących policjantów" fotel kierowcy stuka, jakby coś tam przeskakiwało. Serwis Zaborowski w Warszawie po dwóch zgłoszeniach twierdzi, że nie może znaleźć przyczyny i nic z tym nie jest w stanie zrobić. 

Wersja fotela Tekna z półskajem i elektryczną regulacją. Przebieg 19 tys. km.

Edytowane przez radex321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest jedna Polska,...jeden standard...powinien być.Jedni dają radę,a inni,albo nie chcą,albo za mało kasy za robotę i olewają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wspomniałem o tym w innym wątku, ale tutaj też napiszę bo to właściwe miejsce, jak serwis potraktował moje uwagi o stukającym fotelu.

Robiłem przegląd po 2 roku i zgłosiłem stukający fotel. W odpowiedzi serwis nasmarował prowadnice (jakby miało to coś pomóc) i poprawił rzekomo skrzypiący boczek kierowcy (czego ja osobiście nie zauważyłem). Oczywiście już pierwsze kilometry i fotel, niesystematycznie, bardzo wybiórczo, na zakrętach i wybojach stuka. Niestety do serwisu mam daleko ale będąc w pobliżu, mam zamiar grzać dalej, bo to w tej chwili najbardziej irytująca usterka.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

U rodziców też był problem stukającego fotela. Auto pojechało na naprawy gwarancyjne do Japan Motors na Krasnobrodzkiej w Warszawie i wymienili bez gadania fotel na fabrycznie nowy.

Edytowane przez borek11498
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 31.07.2019 o 16:26, tomek0102 napisał:

U mnie był luz fotela kierowcy na nitonakrętkach odpowiedzialnych za regulację wysokości fotela.

Odczuwalne było ruszanie się fotela przy ruszaniu i hamowaniu.

Nitonakrętki zostały zamienione na śruby z nakrętkami teflonowymi i temat załatwiony.

 

Na zdjęciu winowajca przed naprawą, taka zdarta bo myślałem że to jakoś dokręcę.

20181001_144420.jpg.a0ce4eff0ab4f57ac7a70818a744b8a1.jpg

u mnie tez byla winna nitonakrętka..dzieki za foto, wyjąłem fotel obciąłem diaksem i skręciłem śrubą i po sprawie :) wreszcie jest ok:)

Edytowane przez korg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie chyba dopadła ta usterka,fotel zaczyna tykać,raz przód,raz tyl,na razie delikatnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka....

10 godzin temu, Brzyk napisał:

w końcu :P

a ile masz nabite na blacie?

Eeee...gościu! :D Co to miało być? W końcu? :D 

Mam 24tys...Zamierzam po Hallowynie :D zgłosić to do serwisu i poduszkę silnika,bo na gumce jeżdżę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobre wieści,druga wizyta w ASO i fotel do wymiany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brzyk napisał:

Strzelał,? Bujał?
U mnie nie znaleźli problemu po raz drugi.

Sytuacja wyglądała mniej więcej tak:Lewa noga na podnóżek i lekkie odepchnięcie do tyłu plecami ,wtedy oparcie strzelało gdzieś na składaniu,aż czuć było ruch na siedzisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...