Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fotel kierowcy - jak zdemontować bo mam luzy.(J11)


korg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmm,jak 92 kg walnie z grubej rury po fazoli...to nie ma zmiłuj...nity puszczają...

Bry...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel wymieniony po ...3 godzinach oczekiwania...

A na poważnie to nie wymienili całego fotela,ale stelaż,gąbki ,Zrobione na prawdę fachowo.Nigdzie szmatki nie są luźne.Wszystko naciągnięte  jak należy.Siedzi się jak w nowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

Fotel wymieniony po ...3 godzinach oczekiwania...

y.Siedzi się jak w nowym

heheh

wiesz - o ile pamiętam - to stary był prawie nowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie robi duuużą różnicę....którą moje 4 litery czują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ech niestety w końcu i mnie dopadło. Nic tylko stuk i stuk na każdym dołku. Najgorzej to jechać nierówną drogą lokalną, bo co bujnięcie karoserii góra dół to stuk, lekko wkurw...ące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

I mnie dopadł ten problem po gwarancji. Czy ASO jest jedynym rozwiązaniem? Fotel lekko stuka tak jak opisał Jacko - przy odepchnięciu się od pedałów lub podnóżka, fotel lekko przeskakuje i do tego nawet zaczął nieznacznie poskrzypiwać... Znajomy mechanik nie mógł nic dokręcić - powiedział, że to są właśnie te nity, czy inne bity. 65k na ten moment i 6 lat autko...

Edytowane przez Quadro26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVN Turbo w jednym z odcinków "Naprawy nie do naprawy" Klimek to naprawiał. Nie pamiętam już dokładnie w którym to było miejscu, ale gdzieś pod spodem pocierają o siebie dwa pręty czy sprężyny. Popryskał to czymś w rodzaju WD40 i ustąpiło. Może gdzieś ten odcinek można znaleźć w sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tz4 napisał:

Na TVN Turbo w jednym z odcinków "Naprawy nie do naprawy" Klimek to naprawiał. Nie pamiętam już dokładnie w którym to było miejscu, ale gdzieś pod spodem pocierają o siebie dwa pręty czy sprężyny. Popryskał to czymś w rodzaju WD40 i ustąpiło. Może gdzieś ten odcinek można znaleźć w sieci?

U mnie też zaczęło się takie postukiwanie właśnie ostatnio z fotela, widać przypadłość i to pomimo nie dużej masy kierowców 😅

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nic nie robiłem z tym.
Zgłosiłem do aso.
Babka ( większą ode mnie mocno ) oznajmiła mi że ona i mechanik 100 kg jeździli i nic nie stukało.
TK więc mogę potwierdzić wersję lekkich i ciężkich kierowców....
( ciekawe ile miała babka) _ nie miałem odwagi zapytać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na gwarancji ponoć wymienili jakiś element mocowania dwa lata później to samo. Co jakiś czas delikatny metaliczny stukot.Musze się za to zabrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi czymś przesmarowali na gwarancji 2 lata temu jak jeszcze skrzypiał, ale luzów nie było. Teraz wróciło skrzypienie i w gratisie fotel dostał luzów. Ja ważę ledwo 90kg więc naprawdę nie ma źle fotelik. No nic, na razie zostawiam, ale boję się że w razie wypadku te luzy mogą przyczynić się do tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, nie chce zakładać nowego wątku a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Posiadam od niedawna Nissana Qashqai (J11) 1.3 Dig-T 2019r i mam problem z trzeszczącym siedzeniem kierowcy, skrzypi jak by jakaś sprężyna była uszkodzona, czy ktoś może przerabiał podobny problem?

Edytowane przez rufi001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rufi001 napisał:

Witam, nie chce zakładać nowego wątku a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Posiadam od niedawna Nissana Qashqai (J11) 1.3 Dig-T 2019r i mam problem z trzeszczącym siedzeniem kierowcy, skrzypi jak by jakaś sprężyna była uszkodzona, czy ktoś może przerabiał podobny problem?

Wpisz problem w wyszukiwarkę,znajdziesz odpowiedź.Co do samego siedzenia,winne mogą być sprężyny,lub nitonakrętki które luzują się podczas używania.Był gdzieś temat,że ktoś usunął nitonakrętki i zastąpił śrubami i miał problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JACKO29 napisał:

Wpisz problem w wyszukiwarkę,znajdziesz odpowiedź.Co do samego siedzenia,winne mogą być sprężyny,lub nitonakrętki które luzują się podczas używania.Był gdzieś temat,że ktoś usunął nitonakrętki i zastąpił śrubami i miał problem z głowy.

spróbuje z tymi nitonakrętkami, dzięki

 

EDIT:

Pomógł filmik zamieszczony kilka postów wyżej, popsikałem wd-40 śruby i okolice i problem zniknął

Edytowane przez rufi001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...