Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TIIDA 1.6 PB - Czy posiada EGR


kozi.k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie może banalne ale czy TIIDA 1.6 z 2009 r posiada zawór EGR? Walczę od jakiegoś czasu z gaśnięciem silnika gdy wrzucę na luz (tylko gdy silnik jest nierozgrzany), zaliczyłem już 4 warsztaty każdy coś wymienia a efektów żadnych. Czytając trochę znalazłem kilka opisów innych marek gdzie podobne objawy były gdy EGR był zablokowany w pozycji otwartej, jednak patrząc na mój silnik nie mogę go wypatrzyć  i stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widać aby był. sprawdź czy z kolektora wydechowego wychodzi jakaś rurka metalowa ale raczej nei masz EGR-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź - chociaż mnie nie uszczęśliwiła  :)- liczyłem że jednak jest egr jest źródłem moich problemów. Powoli brakuje mi pomysłu na to auto, albo raczej mechanika który będzie potrafił je ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda lambda, czujnik temperatury, przepływka bo wygląda jak by nie miał "ssania" jak to tylko na zimnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lambda, czujnik temperatury, świece, uszczelka pod kolektorem już wymienione. Przepustnica wyczyszczona i zrobiona adaptacja na komputerze. Przepływomierza nie wymienili mi jeszcze bo niby jest z nim wszystko ok - ale można spróbować. Żaden komputer nic nie pokazuje. Chodzą mi jeszcze po głowie luzy zaworowe, ale jakoś każdy mechanik gdy o tym wspomnę odrzuca tę opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływkę zmierz, luzy też warto zmierzyć auto w gazie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...