Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[370Z] Ogranicznik skoku sprężyny?


SruTuTuTu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiecie może co to jest i czemu to ma służyć? Chodzi o ten czarny plastikowy element na sprężynie przedniej osi. To zostało założone przez fabrykę czy jest to jakiś "Januszowy tuning", który należy wywalić?

20190804_135923.jpg

20190804_135945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nismo 370z zakładano w fabryce ograniczniki ugięcia sprężyn (nie wiem czy takie dokładnie jak na zdjęciu) w celu ograniczenia ugięcia , aby jeszcze nie zmniejszać i tak już małego prześwitu.Często ASO  nie miało  pojęcia o tym i tak sprzedawali samochód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, andrzej6411 napisał:

Do Nismo 370z zakładano w fabryce ograniczniki ugięcia sprężyn (nie wiem czy takie dokładnie jak na zdjęciu) w celu ograniczenia ugięcia , aby jeszcze nie zmniejszać i tak już małego prześwitu.Często ASO  nie miało  pojęcia o tym i tak sprzedawali samochód.

 

Czyli jeśli to ten plastik jest tym ogranicznikiem montowanym przez fabrykę, to przed odbiorem przez klienta powinien być zdemontowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.NIE NAPISAŁEŚ czy to jest  Nismo. Domyślam się , że tak (zakupiony jako używany Salon Polody Poznań).?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie jest prawdziwe Nismo, któryś z poprzednich właścicieli przerobił a raczej próbował przerobić go na Nismo 2010 Edition. Kilka rzeczy brakuje, w szczególności tabliczki z nr egzemplarza. Takie tam "pół nismo" :D Ja mam zatę od czerwca ale jeżdżę nią dopiero 3 tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...