Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żółta kontrolka hamulaca recznego


Tomas83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem.

Od czasu do czasu wyskakuje mi żółta ikonka hamulca recznego.

Byłem w serwisie wymienili mi czujnik pod sprzęgłem.

Sytuacja się poprawiła ale nie znikła. Przed serwisem nie było dnia żeby się nie świeciła.

Teraz zapali się raz na dwa tygodnie.

Gaśnie gdy wyłączę silnik, zacznie mrugać lampka czerwona na ręcznym, odpale znowu silnik i jest ok.

W czym jest problem?\

Leci mi ostatni rok gwarancji!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z poziomem płynu w zbiorniczku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok.

W Lublinie  w serwisie kazali mi go zresetować. Przytrzymać pedał nożny hamulca, puścić reczny itd.

Nic to nie dało.

W Rzeszowie wymienili czujnik, jest lepeiej ale i tak od czasu do czasu przy ruszania się zaświeci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś nie tak z czujnikami przy pedałach możesz spróbować sprawdzić samemu,po prostu poruszaj przewodami i obserwuj kontrolki.Dalsze czynności,to posadź kogoś przed deską i poruszaj przewodami przy tylnych kołach,czasami tam jest diabeł pogrzebany.A może po prostu czujnik poziomu płynu źle działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tu chodzi o moduł od "ręcznego"?
W upały to u mnie norma, że zaciąga tylko na jedno koło. Muszę ze 2,3 razy spuścić i zaciągnąć "ręczny" żeby wszystko wróciło do normy. Tego lata miałem to już z 10 razy (żółta kontrolka hamulca plus migajacy ręczny)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być,ale również wadliwy silniczek ręcznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, joys_pl napisał:

A może tu chodzi o moduł od "ręcznego"?
W upały to u mnie norma, że zaciąga tylko na jedno koło. Muszę ze 2,3 razy spuścić i zaciągnąć "ręczny" żeby wszystko wróciło do normy. Tego lata miałem to już z 10 razy (żółta kontrolka hamulca plus migajacy ręczny)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Ale czujesz różnice jak ruszysz i ci się świeci kontrolka na żółto recznego, bo ja nie bardzo.

Czasami mam tylko inny problem że nie chce mi lekko puścić recznego przy ruszaniu.

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

To może być,ale również wadliwy silniczek ręcznego

Niby dokładnie słychać jak się zaciska i puszcza hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice czuć przy włączaniu ręcznego, przy toczeniu w przód jak zaciąga na jedno koło to zabuja samochodem, jak zaciąga na oba to jest solidne zatrzymanie i tył przysiada

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, w serwisie wymienili moduł sterujący od hamulca ręcznego i wszystkie problemy zniknęły tj. świecąca kontrolka oraz mrugająca dioda na przycisku.

Jak zgłaszałem do ASO to powiedziałem tylko że mruga dioda na przycisku i już wiedzieli o co chodzi. Naprawili w mniej niż godzinę.

Swoją drogą jak rozmawiałem ostatnio z gościem z serwisu to wspominał, że te moduły coś strasznie szybko padają i wspominał również, że przeważnie po wymianie akumulatora :P ale co to ma do rzeczy to nie wiem :)

Edytowane przez blackpazner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj po raz pierwszy nie zgasła po wyłączeniu silnika żółta  kontrolka ręcznego, do tej pory jekoś udawało się ją zresetować ( a właściwie chyba moduł ręcznego) metodą informatyczną - wyjdź i wejdź.

No cóż trzeba umówić się do NISSANA. a myślałem, że zostawię to na grudzień, bo w styczniu mija 3 lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to małe up do tematu.

Moduł do wymiany, ale ASO radzi poczekać do połowy października, bo ma być nowy moduł - ponoć zmodyfikowany i lepszy niż  obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie co jakiś czas wyskakuje żółta kontrolka ręcznego a po zatrzymaniu pulsuje czerwona. Po postoju i odpaleniu wszystko jest ok. Zgłosiłem do serwisu ale odpowiedzieli mi, że jak przyjadę to prawdopodobnie komputer nie odczyta błędu i trudno będzie coś zrobić, bo przyczyn może być wiele. A ponieważ auto jest jeszcze na gwarancji muszą mieć dla Nissana czarno na białym ( chyba wydruk z kompa) podstawy do jakiejkolwiek naprawy gwarancyjnej. Pan sugerowal, że jak wystąpi problem zholować auto do serwisu (Assistance). Obawiam się tylko , że również w tym przypadku po odpaleniu silnika będzie wszystko ok i też komputer może nie wskazać błędu. Sam nie wiem co robić bo w styczniu konczy się gwarancja a nie chciałbym zostać z problemem.

Edytowane przez jotgier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Zgłosiłem 2 x. Za pierwszym wymienili akumulator bo podobno tak mieli napisane w sposobie naprawy, a za drugim zdiagnozowali usterkę sterownika(?) i zakwalifikowali go do wymiany.

Na razie czekam na wezwanie do serwisu. U mnie od razu było widać na kompie kod błędu  i myślę że u Ciebie będzie to samo- też w serwisie nie świeciła kontrolka, a kod błędu był widoczny. Były też np. błędy z czujników ciśnienia. 

Jedź i zgłaszaj. A jak będą  zbywać,że nie widać, to zrób to zgłoszenie pisemnie i takiej żądaj odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, drds napisał:

Mam dokładnie to samo. Zgłosiłem 2 x. Za pierwszym wymienili akumulator bo podobno tak mieli napisane w sposobie naprawy, a za drugim zdiagnozowali usterkę sterownika(?) i zakwalifikowali go do wymiany.

Na razie czekam na wezwanie do serwisu. U mnie od razu było widać na kompie kod błędu  i myślę że u Ciebie będzie to samo- też w serwisie nie świeciła kontrolka, a kod błędu był widoczny. Były też np. błędy z czujników ciśnienia. 

Jedź i zgłaszaj. A jak będą  zbywać,że nie widać, to zrób to zgłoszenie pisemnie i takiej żądaj odpowiedzi.

Pisemnie czyli jak? Pismo, email ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo z potwierdzeniem prosto do rąk najlepiej kierownika serwisu.

Może być mail z potwierdzeniem odczytu, ale musi być do konkretnej osoby, nie na firmę.

ta usterka jest na tyle popularna, że raczej Cię nie oleją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie problem ustąpił po wymianie akumulatora. Wcześniej przy każdym gaszeniu występowała usterka

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie sterownika dwa dni temu. Na razie błędów brak, ale po wymianie aku było podobnie.  obserwacja w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki sygnalizują nie tylko własne błędy ale również problemy z zasilaniem. Za niskie napięcie może spowodować niewłaściwe lub niepewne zadziałanie danego systemu. Tak więc czasem problem bywa z akumulatorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...