Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki LED w lampach dziennych


MarcinJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osram ledfog103 sr. Ale ledfog101 z doświetlaniem zakrętów na które polowałem ktoś z tydzień temu wystawił na alledrogo za 1200 zł. Tyle, że ta funkcja jest nielegalna. Jeszcze osłony i maskownice musze jutro założyć. Teraz widać jak masakrycznie żółte są światła mijania. No i muszę się pochwalić, że nic nie połamałem. Mam jedynie nadzieje, że nie uszkodziłem chłodnicy klimy. 

Fotki wkrótce. Nie miałem telefonu ze sobą by móc zdjęcia zrobić. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dnia - środek przeciwmgielne, góra dół dzienne. Nakładki z osram z dołu i od zewnątrz jakoś wnękę zasłaniają, ale od strony wewnętrznej widać szparę. Tak więc dopasowanie takie sobie, ale obleci jak na takie gdzie się nie rzeźbi. 

IMG_20200126_103109.jpg

IMG_20200126_103021.jpg

IMG_20200126_104829.jpg

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem mijania na tunsgram sportlight extreme 5000k. Czytając inne fora gdzie ludzie pisali, że widać żółć, albo że w deszczu jest kiepsko to się bałem, że faktycznie lipa. Jeżdże drugi dzień i jest luks. Snop światła dużo dalszy, co najmniej z 30-40 metrów widać prawie do pasa ludzi w czarnym. W barwie widać, że białe, zwłaszcza w porównaniu z moimi poprzednimi żarówkami. W deszczu, choć po mieście też lepiej świecą niż stare. Jeszcze tylko do sprawdzenia na deszczu w trasie i będzie pełny obraz. Ja żółtego nie widze, a świeci wg mnie lepiej niż w tych pseudo ksenonach chińskich, które ludzie pakują do starych aut. No i nikogo nie rażą. Na zdjęciu w lewym rogu widać led 6000k. Niestety w porównaniu z fog lightami 103 na dole różnicę widać, ale nadal nie jest to wg mnie barwa żółta. 

IMG_20200201_195144.jpg

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Andrzej G

Ja wymieniłem te badziewne H9 Philipsa, które fabrycznie założyli jako drogowe, na Xtec . Efekt zada nie urywa, ale jest o wiele lepiej. Światło nie do końca białe, ale bielsze niż fabryczne Philipsy, natomiast znacznie poprawiła się widoczność dali, oraz poboczy. Jest cacy i to za jedyne 5 dyszek.
Natomiast w dniu wczorajszym robiłem rotację kół przód/tył, więc przy okazji zabrałem się za podmianę żarówek p. mgielnych H11. Nastawiłem się na szybką robotę, ale uporanie się z odczepieniem spinek z przodu nadkola, by dorwać się do lampy w zderzaku trochę czasu mi zabrało no i nie mając do dyspozycji kanału, plecki zaczęły doskwierać. Zrobiłem więc jedną stronę (rotacja kół + żarówka p.mgielna), a dzisiaj zrobię drugą stronę. Podmieniłem fabryczną żarówkę H11 Osram'a na Einparts H11 + 130 %

Jak włączyłem p. mgielne mając z jednej strony fabrycznie założoną żarówkę Osram'a, a z drugiej Einparts'a, efekt widać gołym okiem. Widać bielsze i silniejsze światło w kloszu, a w czasie jazdy to ocenię jak skończę robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie pytanko: chcę wymienić żarówki od świateł mijania, mam na oku te żarówki: https://allegro.pl/oferta/osram-zarowki-h11-night-breaker-laser-150-w5w-8851245297, czy ktoś je posiada, a może macie jakieś lepsze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
42 minuty temu, balrog napisał:

Takie pytanko: chcę wymienić żarówki od świateł mijania,

Zanim coś zamówisz, najpierw organoleptycznie się upewnij, jaki typ żarówek masz w kloszu, bo u mnie instrukcja w kwestii drogowych podaje H7, a w kloszu siedziały H9.

Jeżeli chodzi o Twoje pytanie, to przemyśl sprawę, czy nie wybrać https://www.philips.pl/c-p/12362WHVB1/whitevision-zarowka-samochodowa Porównaj sobie opinie i dane producentów dot. żywotności żarówek. Philips deklaruje 450 h, natomiast zerknij na stronie https://www.osram.pl/ecat/NIGHT BREAKER LASER-Żarówki halogenowe do reflektorów samochodowych-Samochody-Automotive Lighting/pl/pl/GPS01_3043435/PP_EUROPE_PL_eCat/ZMP_4057700/ , jaką żywotność deklaruje Osram w odniesieniu do tych, do których link podałeś:o

Miałem kiedyś założone WhiteVision w Almerze - były super. Światło bielutkie i nawet na mokrej drodze w nocy było widać "odcięcie" światła.

Możesz też przemyśleć, czy nie skusić się na https://allegro.pl/oferta/zarowki-einparts-h11-130-wiecej-swiatla-premium-8573401352?reco_id=de25afc6-4eff-11ea-94a3-ecf4bbd0c010&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 
Ja zastosowałem je co prawda do świateł p.mgielnych, ale dają o wiele więcej światła niż Osramy które tam były fabrycznie, światło jest zdecydowanie bielsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drobne pytanie odnośnie żarówek . Chciałem wymienić swoje beznadziejne fabryczne mijania na te co Andrzej polecał , philips White Vision h11. Mam pytanie jak wyciągnąć żarówkę z tej metalowej obudowy (mam ją już wyciągnięta z reflektora , siedzi w takim jakby gnieździe ). Kręcę prawo lewo nie rusza się a mocniej boje się urwać .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dobra Ok sam sobie odpowiedziałem , ta żarówka jest sprzedawana z tym „gniazdem”. Kilka minut na necie żeby sprawdzić , nie było pytania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jako że temat o światłach do jazdy dziennej to zapytam fachowców czy takie żarówki będą dobre do pulsara? Nie znam jeszcze auta na tyle i nie wiem czy będzie jakiś błąd przepalonej żarówki pokazywał czy nie?

 https://www.iparts.pl/czesc/zarowki-ps19w-osram-ledriving-biale-2-sztuki-bez-ece-5201dwp-osram-5201dwp,0-67-5201dwp-3179289.html?utm_source=Criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=iparts_lowerfunnel

Edytowane przez manual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Andrzej G napisał:

brak homologacji i nigdzie nie znajdziesz informacji czy posiadają Canbus

bardziej od homologacji chodzi mi o Canbus czy bez tego dadzą rade . na pozycję założyłem zwykłe diodowe i nic się nie dzieje (świecą bez problemu).Tysiące aut jeździ na zwykłych paskach diodowych jako dzienne na pewno też bez homologacji.

Edytowane przez manual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 19:53, manual napisał:

bardziej od homologacji chodzi mi o Canbus czy bez tego dadzą rade . na pozycję założyłem zwykłe diodowe i nic się nie dzieje (świecą bez problemu).Tysiące aut jeździ na zwykłych paskach diodowych jako dzienne na pewno też bez homologacji.

Tysiące aut jeździ, póki jakiś gość na przeglądzie się nie przyczepi lub znawca żarówek w autach z drogówki. A są tacy... Sam się zastanawiam, że jak mi któraś padnie czy nie zamienić na ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś w oryginalnych "pulsarowskich" lampach podmieni żarówki dziennych na LED-y, to daję głowę, że nikt nawet się na tyle nie pochyli, by dociekać co tam świeci ... byle świeciło. Ale w przednich lampach głównych to byłbym ostrożny :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie zwróci. Zanim zrobiłem podmiankę halogenów i głównych lamp miałem ledy w dziennych (przez chwilę, dość krótką) i ledy w postojówkach, ledy w rejestracyjnych (te nadal mam). Ani u diagnosty nikt na to uwagi nie zwrócił. Policja, która mnie ze dwa razy zatrzymywała (rutynowa kontrola, cokolwiek to znaczy), obchodziła samochód dookoła rzucając okiem. W ogóle ich to nie zaiteresowało. Moim zdaniem, niezależnie od stanu prawnego trzeba trafić na służbistę, małostkowego człowieka, zarówno u diagnosty, jak i u policji. Przecież te światła nie przeszkadzają i nie rażą w żaden sposób. Fabryczne ledy dzienne też rażą w nocy - to nie jest światło kierowane - po Krakowie codziennie widzę amatorów jeżdżących nocą na dziennych.

W żadnej oprawie w której wymieniłem na led nie było sygnalizacji spalonej żarówki. Nie żartujcie nawet. Nissan nie licząc qq po faceliftingu czy nowego qq nie raczył nawet zrobić wszystkich przycisków do szyb w trybie auto i z podświetleniem a wy się zastanawiacie czy jakis canbus jest? Znaczy w ogóle to jest, ale nie od tego akurat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi niewzruszony przy zakolu Wisły pod Wawelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Andrzej G napisał:

Jeżeli ktoś w oryginalnych "pulsarowskich" lampach podmieni żarówki dziennych na LED-y, to daję głowę, że nikt nawet się na tyle nie pochyli, by dociekać co tam świeci ... byle świeciło. Ale w przednich lampach głównych to byłbym ostrożny :dribble:

To auto mało znane :) Więc, faktycznie dzienne, to raczej nikt nie powinien się czepić :) W głównych, to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...