Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sign in to follow this  
MarcinJ

Żarówki LED w lampach dziennych

Recommended Posts

MarcinJ

Wkurza mnie kolor światła w lampach dziennych. Nie mam przeciwmgielnych, tylko same DRL więc siedzi tam dziwna żarówka Ps19W. Za diabła nie można dostać jej w wersji z białym światłem (tak udało mi się światła mijania i pozycyjne zrobić). W kraju widzę tylko alternatywę w wersji LED ale tu znów wchodzi kwestia legalności takiego światła.

Ktoś ma jakiś pomysł? Bo jest wersja ekstremalna wymiany całych lamp na LED z firmy Osram LEDFOG 101 ale po co mi nieużywana opcja świateł przeciwmgielnych w nich. A może coś takiego https://www.ebay.pl/itm/kit-2-Lampadine-Luce-Bianco-Ghiaccio-4200K-Tipo-PS19W-12V-19W-Simoni-Racing/371662239010?hash=item5688cbb522:g:1TwAAOSwP2ddJxDN

jako alternatywa dla

https://allegro.pl/oferta/osram-zarowka-led-ps19w-premium-cool-white-6000k-8041749451

Share this post


Link to post
Share on other sites
tomkek1912
Posted (edited)

Tzw. Legalność to takie pier... moim zdaniem, ale mające ponoć, niestety, odzwierciedlenie w ubezpieczeniu. A czemu to nie mam pojęcia. Homologowane i dopuszczone ledy (św. mijania, stopu...) w wielu, jak nie większości samochodów, rażą moim zdaniem po oczach. Zwłaszcza w mieście i na trasie jak zapada zmrok, a papiery na to są. Nie wiem na grzyba jakieś homologację na światła do jazdy dziennej. Za dnia to nawet długie nie rażą. Jedyne co powinno być brane pod uwagę w procesie homologacji takich żarówek to to czy je widać czy nie z danej odległości i jakie jest ich przeznaczenie czyli drl. Reszta to takie pier... i sposób na wyciąganie kasy od producentów. 

Edited by tomkek1912

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kazik_R52

Ciesz się , że nie ma jeszcze  jak w Niemczech. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
MarcinJ

Czyli? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×