Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sign in to follow this  
MarcinJ

Żarówki LED w lampach dziennych

Recommended Posts

MarcinJ

Wkurza mnie kolor światła w lampach dziennych. Nie mam przeciwmgielnych, tylko same DRL więc siedzi tam dziwna żarówka Ps19W. Za diabła nie można dostać jej w wersji z białym światłem (tak udało mi się światła mijania i pozycyjne zrobić). W kraju widzę tylko alternatywę w wersji LED ale tu znów wchodzi kwestia legalności takiego światła.

Ktoś ma jakiś pomysł? Bo jest wersja ekstremalna wymiany całych lamp na LED z firmy Osram LEDFOG 101 ale po co mi nieużywana opcja świateł przeciwmgielnych w nich. A może coś takiego https://www.ebay.pl/itm/kit-2-Lampadine-Luce-Bianco-Ghiaccio-4200K-Tipo-PS19W-12V-19W-Simoni-Racing/371662239010?hash=item5688cbb522:g:1TwAAOSwP2ddJxDN

jako alternatywa dla

https://allegro.pl/oferta/osram-zarowka-led-ps19w-premium-cool-white-6000k-8041749451

tomkek1912
Posted (edited)

Tzw. Legalność to takie pier... moim zdaniem, ale mające ponoć, niestety, odzwierciedlenie w ubezpieczeniu. A czemu to nie mam pojęcia. Homologowane i dopuszczone ledy (św. mijania, stopu...) w wielu, jak nie większości samochodów, rażą moim zdaniem po oczach. Zwłaszcza w mieście i na trasie jak zapada zmrok, a papiery na to są. Nie wiem na grzyba jakieś homologację na światła do jazdy dziennej. Za dnia to nawet długie nie rażą. Jedyne co powinno być brane pod uwagę w procesie homologacji takich żarówek to to czy je widać czy nie z danej odległości i jakie jest ich przeznaczenie czyli drl. Reszta to takie pier... i sposób na wyciąganie kasy od producentów. 

Edited by tomkek1912

Kazik_R52

Ciesz się , że nie ma jeszcze  jak w Niemczech. 

MarcinJ

Czyli?