Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lewe przednie koło-"skrzypi"


MasterChef

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Pierwszy raz tutaj i pewnie będę pytał co jakiś czas o to czy tamto żeby zasięgnąć porady o wiele bardziej znających się na Pacie niż ja:).

Otóż usłyszałem podczas cofania czy bardzo wolnej "jedynce" skrzypienie w okolicach lewego przedniego koła. Nie wiem co to. Podczas wizyty u mechanika w innej sprawie, na podnośniku przy kręceniu kołem nic nie słychać. Dopiero po stanięciu na kołach. Czy to tarcza hamulcowa może tak ocierać..? Czy to coś innego?

Będę wdzięczny ogromnie za pomoc:)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tarcza ocierać o klocek. Sprawdź czy klocki luźno w jarzmach leżą. Za ich odciąganie od tarczy odpowiadają sprężynki w blaszkach montażowych. Skrzypieć może także łożysko piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być - może być też coś związanego z zawieszeniem.

W takich sytuacjach, jeżeli chcemy profesjonalnie zdiagnozować problem -a nie tylko na czuja, lepszą opcją wydaje się być podjechanie na jakąś okręgową stację kontroli pojazdów. Ile zapłacimy za diagnostykę ? 20-40 zł? A przynajmniej diagnosta określi dokładnie co i jak.

Później z listą elementów do wymiany, do jakieogś sklepu, bądź przez neta, np tutaj: https://motoszef.pl/partscatalogue/nissan,1-00080.aspx

Mechanik, i w 1h Ci to zrobi, bo wydaje mi się, że to nie jest nic groźnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tez skrzypieć zawieszenie.... cuż kolega się musi przyzwyczaić iż czasem coś w pathu skrzypi i nie wiadomo co, gdzie i dlaczego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki Panowie,

Ostatecznie problem rozwiązany. Trzeba było wymienić klocki i tarcze bo już pora była najwyższa. Dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...