Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka silnika..... Gwarancja na silnik


Recommended Posts

Witam!

Stało się po zaledwie 18 tys. kilometrów zapaliła się kontrolka silnika!!! Przeglądając forum jestem przekonany że to jak u większośći formułowiczów padła sąda lambda!

Czy mam szanse zrobić to usterkę na gwarancji???Ile czasu obowiązuje gwarancja na silnik i takową część..??? I czy w wypadku zostawienia auta w serwisie na czas naprawy przysługuje samochód zastępczy?

Edited by Pontiak
Link to post
Share on other sites

Cześć, nie wiem czemu masz wątpliwości co do gwarancji - jak masz 18tys. km to zakładam, że masz gwarancje producenta (a nie już 5* od Nissana) więc moim zdaniem każdą usterkę zrobisz na gwarancji
(ja miałem świece wymieniane na gwarancji więc z sondą tym bardziej nie powinno być problemu). Poza tym jak masz check engine to ja bym nie jechał na kołach do serwisu tylko skontaktował się z Nissan Assistance żeby Cię wzięli na lawetę.
Na czas naprawy gwarancyjnej Nissan daje samochód zastępczy darmowy.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

U mnie sprawa wyglądała tak:

Pomarańczowa kontrolka silnika zapaliła się przy przebiegu o połowę mniejszym niż Twój i nie całym roku użytkowania. Poza kontrolką brak jakichkolwiek nieprawidłowych objawów w pracy silnika.

Będąc w drodze podjechałem do ASO gdzie mając chwilę wykonali diagnostykę, wynik niemal oczywisty - padła sonda za katalizatorem, czyli sonda diagnostyczna. Ponieważ serwis nie posiadał tej części w magazynie trzeba było ją sprowadzić. W serwisie powiedziano mi również, że sonda ta nie bierze udziału w regulacji składu mieszanki a jedynie nadzoruje sprawność katalizatora i można samochód użytkować.

Po kilkunastu dniach i pojawieniu się części umówiłem się na wymianę.

Wymiana - oczywiście na gwarancji - zajęła 45 minut tak więc nie korzystałem z samochodu zastępczego i nie dopytywałem o możliwość skorzystania - skorzystałem tylko z ekspresu do kawy :P.

 

 

Link to post
Share on other sites

Sonda lambda pada jak muchy po muchozolu - na szczęcie standardowa gwarancja 3 letnia obejmuje jej wymianę i co  najważniejsze dodatkowa gwarancja 5* też - wiem coś o tym bo miałem już 11 razy wymienianą sondę - ostatni raz właśnie na przedłużonej gwarancji :)

Link to post
Share on other sites

o mamma mia! aż 11 razy?

to ja na razie tylko raz i nie to, że się zepsuła tylko była kampania.

Link to post
Share on other sites

Problem dotyczy tylko silnika benzynowego 1,6 i tylko w Qashqaiu.

Dopóki usunięcie usterki sondy polega na wymianie na część tego samego dostawcy co na pierwszy montaż to problem pozostaje nie rozwiązany.

Jak ktoś ma pecha lub dużo jeździ to faktycznie często wymienia.

Jest to trochę irytujące - a co po gwarancji ?

 

Link to post
Share on other sites

Kurła...mam 20 tys przebiegu i spokój...ani razu.Chyba że Pon Bucek na mnie paczy przychylnie i lituje się nade mną za poprzednią Kaśkę! :D

Link to post
Share on other sites

Jacko, masz na myśli Kaśkę, czy QQ ? :P Przy okazji będę miał do Ciebie pytanie, ale to w innym temacie dotyczącym silnika 1.2

Edited by Baran
Link to post
Share on other sites

Jak zwał tak zwał...poprzednia zawsze daje do pieca :D

Link to post
Share on other sites

A czy zapalenie się tej kontrolki może być spowodowane zalaniem chrzczonego paliwa...???? Kontrolka zgasła następnego dnia gdy miałem wybierać się w dłuższą trase 500 km i o dziwo przejechałem 1300 kilometrów do tej pory i jest wszystko ok! Więc jechać z tym do ASO jak się nie wyświetla czy nie!?????

 

Link to post
Share on other sites

Czasem wyskoczy nawet błąd jak samochód prawie zgaśnie , a potem znika. Tak miałem kiedyś w innym aucie - chwilowy błąd który kasował się po ponownym odpaleniu, więc złe paliwo też może takie coś spowodować.

Dawno temu w Chevrolecie z powodu takiej wyskakującej kontrolki, rozbierali mi na gwarancji silnik i podobno czyścili z nagaru na zaworach- auto miało ze 2 lata i niecałe 30 tys km . Potem już latał jak należy.

Link to post
Share on other sites

U mnie było tak, że kontrolka zapaliła się a po kilku dniach zgasła i przez około tydzień nic, a później znowu. Też myślałem że to chwilowy błąd wynikający np z gorszej jakości paliwa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...