Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wentylator chłodnicy


Scree
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy,

Niestety, ale w  moim "Paczkaju" wentylator chłodnicy dokonuje żywota.
Wygląda to mniej więcej tak:

Jeszcze nie chodzi tak głośno, ale da się go usłyszeć, a po samodzielnym zakręceniu wentylatorem słychać, że wpada w dziwne wibracje.

 

I teraz duża prośba, ktoś już to robił? Może podzielić się wiedzą ewentualnie jakąś instrukcją? Da się go zdemontować jakoś od dołu?:)

 

Pozdrawiam,

Marek

Edytowane przez Scree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę napisać - że miałem to samo - wymienili cały silnik na gwarancji.

Ale nie od razu. Korzystałem z rozszerzonej gwarancji - a tam jest lista tego co tylko co podlega. Są tam wymienione silniki elektryczne - a wg ASO silnik jest dobry, a je_bła jakaś ośka (chyba ta na której jest śmigło wentylatora). I dostałem odmowę od ubezpieczyciela.

- Ok - proszę więc wymienić tę ośkę.

- Ale.... nie ma takiej części... nie występuje...  to jest całość z silnikiem...

- w takim razie proszę wymienić silnik

- OK napiszemy jeszcze raz do ubezpieczyciela.

Zgodził się :-)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wpadał w wibrację. Kupiłem używkę od Kadjara, pasuje idealnie. Aby wymienić demontowałem pas przedni. Wentylator jest na 4 zaczepach, górne bez problemu odczepiłem a do dolnych trzeba się dostać z kanału i mocno siedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedź.

Nie chcę demontować całego pasa przedniego. Pomyślałem więc, że dostanę się do niego od dołu. Jeśli będzie tak jak myślę, to po odkręceniu dwóch śrub wyciągnę go razem z osłoną.
https://zinref.ru/avtomobili/Nissan/004_10_00_Nissan_QASHQAI_J11_Manual_ENGLISH/154.htm

W instrukcji wprawdzie piszą:


1. Spuścić płyn chłodzący z chłodnicy.
UWAGA:
• Wykonaj ten krok, silnik jest zimny.
• Nigdy nie rozlewaj płynu chłodzącego silnik na pasek napędowy.
2. Zdejmij przedni zderzak.
3. Wyjmij rurkę wlotową powietrza i wąż wlotowy powietrza.
4. Wyjmij chłodnicę powietrza doładowującego.
5. Odłączyć złącza wiązki przewodów od wentylatora chłodzącego i odsunąć wiązkę na bok.
6. Wyjmij zespół wentylatora chłodzącego.

 

Ale myślę, że nie ma potrzeby wyciągania chłodnicy, ani zdejmowania przedniego zderzaka.

Zabieram się za robotę w przyszłym tygodniu. Postaram się udokumentować wszystko dla potomnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz tutorial umieścimy na stałe w galerii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie Czy udało się wyciągnąć ten wiatrak od dołu czy trzeba demontować pas przedni i góra wydostać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedź chyba też mnie to czeka jakoś tak dziwnie chalasuje i chyba nie załącza się na wyższe obroty .Kupowałeś nowy czy jakis używany.Aten pas przedni z zamkiem do klapy też wykrecaleś.Bo śrubki rozumiem tylko od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zabieg wykonany . Zeszło co prawda z dwie i pół godziny ale udało się wyszedł góra po wykreceniu belki uwaga trzeba wykręcić uchwyt który trzyma rurki od klimy trudny dostęp i zasłania go jeden z plastików.No i lepiej mieć kanał na dole po wykręceniu śrub siedzi dosyć mocno po prawej gdzie śruba jest jeszcze taka zapadka zatrzask trzeba wcisnąć palcem i trzeba ciągnąć do siebie dopiero do góry dwie osoby lepiej to ogarną w tym momencie prawo lewo i przejdzie przez rury .Teraz to i w godzinę bym to ogarnął.Ale dziękuję bardzo za podpowiedzi Polecam samodzielna wymianę skala trudności 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...