Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzepanie na biegu jałowym 2.5 dci


Maciek1122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z telepaniem się całego samochodu (lewarka zmiany biegów) na wolnych obrotach, nasila się to przy delikatnym dodaniu gazu. Przy wyższych obrotach usterka ustepuje. Założone 3 mc temu nowe koło dwumasowe wraz z sprzęgłem i dociskiem firmy LUK. Aczkolwiek sa dzwięki przy gaszeniu samochodu, dodawania gazu podczas jazdy  czy puszczaniu gazu. Postanowiłem się temu przyjrzeć, zdemontowałem skrzynie , Dwumase zobaczyło kilka moich kolegów z wieloletnim doświadczeniem i stwierdzili że jest ok. Jedyne co tulejka wałka sprzegłowego była o milimetr wytarta, została wymieniona ale problem dalej nie ustąpił. Została również wymieniona profilaktycznie poduszka pod skrzynią, w dalszym ciagu bez zmian. Zastanawiam się czy usterka nie wychodzi z układu paliwowego, auto ma moc, nie kopci wg komputera predkość obrotowa silnika 740-780 +\- . Czy miał ktoś podobny przypadek, ewentualnie pomysł gdzie mógłbym się przyjrzeć? Jutro postaram się nagrać jakiś filmik który zobrazuje o co mi dokładnie chodzi. Silnik 2.5 dci 190km 2006r. Samochód przez ponad 10 lat użytkowany przez jedną osobę "z głową". Pozdrawiam i proszę o jakieś rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poduszki silnika oraz węże podciśnienia z vaccu. Poduszki silnika pracują aktywnie przy wykorzystaniu podciśnienia z vaccu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w dalszym ciągu nie udało się zdiagnozować usterki, został wymieniony jeszcze raz kpl zestaw sprzegla z dwumasą i problem pozostał. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły w które miejsce zaglądnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik telepie? a co z wtryskami? sprawdz ich dawki, być może nie są równe , byc może któryś przelewa czy zacina się i stąd te telepanie.

Sprawdziłbym jeszcze czujniki położenia wału i wałka, przyczyna musi być! 

Skrzywienie wału? a może to wina systemu wyrównoważającego prace silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To w tych rocznikach wychodziły silniki 140kW ? Czy kręcone było do tych 190 kucykow? Może gdzieś tutaj siedzi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...