Jump to content
mellach

Tryka, strzela przy ruszaniu

Recommended Posts

miazgaty
W dniu 15.10.2019 o 16:13, mellach napisał:

I dalej walczę z problemem. Wymieniłem przekładnię kątową (niektórzy błędnie nazywają ją w tych autach reduktorem) na zregenerowaną i dalej to samo. Odpinałem wał żeby wykluczyć łożysko podpory i tylną przekładnię i dalej to samo. Podejrzenie pada na sprzęgło hydrokinetyczne w skrzyni. Auto zostawiłem wczoraj na warsztacie, gdzie robili mi skrzynię i zainkasowali 11k zł. Jakby tego było mało mam problemy ze sterowaniem - szukam dobrego, sprawnego sterownika.

Dokładnie - jazda jak po tarce - tryka, strzela przy ruszaniu. Delikatnie operując gazem przy ruszaniu wzbudza taki rezonans, że aż rzuca i trzęsie całą budą... Przy większych prędkościach po odpuszczeniu gazu słychać i czuć "trajkotanie", tak jakby coś się nie ułożyło jak trzeba i wibrowało. Delikatnie musnięcie pedału gazu powoduje stuk i nastaje cisza.

Masz podobnie?

Jak pisałem - podejrzenie pada na sprzęgło hydrokinetyczne. Czekam na info od mechanika...

czy te 11k to masz liste co było wymienione / naprawione ??

miazgaty
W dniu 26.10.2019 o 15:43, rufus75 napisał:

Hmm, u mnie chyba jest to samo tak jakbym jechał po gęstych poprzecznych garbach czy coś, ale tylko kiedy się toczę bez gazu, po dodaniu lekko nawet już jest ok.
Mam skrzynie po pełnej regeneracji łącznie z wymianą sterownika więc mam nadzieję że to nie jedno z dwóch.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a możesz się rozwinałą co oznacza pełna regeneracja ? które elementy ? wymiana, naprawa, itp.

drąże temat dalej i nie mam już pomysłów. Czy wymieniałeś łozyska w skrzyni ? łańcuch, bieżnie, itp.

mellach

Ja robię skrzynię od nowa (proszę nie wnikać dlaczego itp), całą od podstaw. Wymieniam łańcuch, bieżnie, łożyska, regeneracja pompy, sprzęgła i konwertera + to co tam jeszcze się napotka po drodze. Dam znać jak już zrobię i napiszę czy coś pomogło... Dalej obstawiam na sprzęgło, ale zobaczymy

PawelTy

Nadal szukam.

Jedyne co sie potwierdzilo i zostalo wyeliminowane to przesuniecie na polosi. Brak luzu osiowego powodowal stuki i trzaski przy kreceniu kierownica.

Czekam na kolejna diagnoze skrzyni/napedu.

mellach

A ja w końcu znalazłem. Nic nie tryka, nie pyka i nie strzela. Zregenerowany konwerter w skrzyni i wymienione bieżnie z łańcuchem. W końcu spokój :)

PawelTy

To bieznie.

Wlasnie wrocilem z serwisu.

Ile Cie skasowali za to ?

Ja na razie przestawilem komputerem ustawienie sily hamowania silnikiem i przestalo na chwile ale wraca juz.

To potwierdzilo ze to bieznia.

mellach

Ja wymieniałem łańcuch, bieżnie, pompę i regenerowałem sprzęgło... 13k

Nie wymienili mi łożysk, chociaż prosiłem. Od dwóch tysięcy obrotów wyje skrzynia. Też tak macie czy tylko u mnie? Czy one tak mają?

Sterowania nie zrobili, bo stwierdzili że dobre... Ale dobre nie jest. Potrafi szarpnąć i machnąć obrotami przy spadku prędkości (tak miałem już wcześniej przed robotą)...

Szukam dobrego sterownika. Ktoś, coś?

PawelTy

Mi nic nie wyje i obroty tez ok.

Tylko ta tarka od biezni...

Mi powiedzieli ok 13 ....

PawelTy

Czy skrzynia z -50 pasi do z51 ?

Mam taka na oku ryzyko jest zawsze ale 6 zamiast 13 klockow....