Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tryka, strzela przy ruszaniu


mellach
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby to był alternator byłbym w mocnym szoku ale warto też wyeliminować. Nam auto „normalnie” jeździ.... ale podejrzewam u siebie generalnie że szczotki to już mam chyba do wymiany bo na cvtz50 mam dziwnie niskie napięcie przy pozycji battery.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jakiś trop. Może przez alternator lub jakieś poprzecierane przewody masz zle odczyty któregoś czujnika. Np. Czujnika prędkości skrzyni przez co skrzynia nie synchronizuje się z resztą i dziwnie pracuje. W innym temacie kolega Perki pisał o chrobotaniu przy jeździe okazało się że linka od ręcznego się poluzowała i zahaczała o wał napędowy może to też warto sprawdzić.

Edytowane przez jungu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Moim zdaniem szukanie "trykania" na wale nic nie da. Mam maxime, ta sama skrzynia, napęd tylko na przód i też mi "trykało". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelTy napisał:

Tez wibracje do tego ? Przy trzymaniu lub puszczaniu hamulca ?

Najgorzej w korkach.

a może tarcze krzywe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuję znaleźć zakład z podnośnikiem. Auto w górę, bieg i w powietrzu jechać ok 80km/h. A mechanik od spodu musi sprawdzić skąd dochodzi dźwięk. Jesli nic nie zdiagnozuje to będzie znaczyć że to nic z napędem, a szukać bedzie trzeba w zawieszeniu lub innych elementach które nie pracowały na podnośniku. Ps. Na podnośniku dźwięk może być wyraźnie cichszy z racji tego że napęd działa bez obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanikiem nie jestem, ale moim skromnym zdaniem warto sprawdzić krzyżak lewej półosi.Na podnošniku koło "wisi" i obraca się bez obciążenia co powoduje nie wykrycie usterki przez mechanika nawet przy 80km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jeden problem (jakby ich było mało z tym autem). Po rozgrzaniu auta mam taki objaw że przy spadku obrotów przywiesza mi je w granicach 1100 i trzyma przez chwilę, po odpuszczeniu obroty idą do zera i wracają do aktualnych. Takie tąpnięcie do zera następuje. Sterownik skrzyni podmieniałem - jest to samo. Przepustnica wyczyszczona - dalej to samo. Miał ktoś podobną sytuację?

A co do trykania przy ruszaniu i zatrzymywaniu - dalej jest. Nic z tym tematem nie robiłem dalej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety magicy w mojej okolicy nie posiadają oprogramowania. Po podłączeniu do kompa nie ma opcji adaptacji. Innych objawów nie ma, tj. falowania obrotów. Spróbuję zrobić tą adaptację, ale wątpię żeby pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mellach napisał:

Niestety magicy w mojej okolicy nie posiadają oprogramowania. Po podłączeniu do kompa nie ma opcji adaptacji. Innych objawów nie ma, tj. falowania obrotów. Spróbuję zrobić tą adaptację, ale wątpię żeby pomogło.

Program CVTz50 na androida umożliwi Ci wykonanie tego telefonem i dobrym ELM327. 

Z tego co kojarzę to była też możliwość adaptacji manualnej - nie pamiętam sekwencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia diagnoza trykania po ztobieniu przegubow, polosu, sprawdzeniu walu, mechanixmu toznicowego, reduktora - uszkodzone zeby w satelitach skrzyni. Koszt z rozbiorka skrzyni i olejem ok 4500.

Prawdopodobna przyczyna to wyrabanie od uszkodzonego przegubu ktory mial uszkodzona oslone polosi gdzie dostawal sie syf i zatarl sie mechanizm.

Na razie odpuszczam.

Juz lepiej za jakis czas csla skrzynie zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trykanie naprawione.
Dwie prawdopodobne przyczyny.
Wymienione łożyska na stożkach. Miały bardzo duże opory toczenia. Myślę że te drgania mogły z nich pochodzić.
Poza tym, regeneracja konwertera.
Obstawiam tą pierwszą ale mógł też być konwerter.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wlasnie odebralem.

wymieniony mechanizm ronicowy, ale z komentarzem mechanika, ze nie wygladał zl i to tylko przy okazji byla wymiana zeby wyeliminowac.

regeneracja sprzegla - bylo przypalone

nowy sterownik

nowy lancuch i bieznie + komplet lozysk i uszczelnien.

brak na razie trykania.

jeden tylko nadal efekt - przy gwatownym ruszaniiu na parkingu jest takie nie przyjemne gwaltowne jakby uderzenie, ale tylko czasem w zaleznosci od obrotow.

przestalo tez trzaskac w lewyj polosi przy cofaniu i kreceniu kierownicom.

na razie testuje.

ok 14000 poszlo z wszystkim oczywiscie z wymiana oleju i robocizna.

bede wystawial na otomoto za kilka dni bo w miedzy czaie zdobylem inne auto. szkoda mi murano, ale juz nie potrzebje. chcialem tylko zrobic przed sprzedaza zeby ktos mnie nie przeklinal pozniej. jest na gwarancji przynjamniej skrzynia teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...