Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup X-a kilka pytań użytkownika Qashqaia :)


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, JackSet napisał:

Jak bedziesz w Wawie to pisz, chetnie bym sie przejechal. Ja udostepnie moj dla porownania.

~J

No właśnie 1,6 wydaje się jakiś normalniejszy od 1,33, ale skoro robił go mercedes... Ciekawe kiedy X dostanie nowy silnik od MIcry z 3 cylindrami ;P Bo QQ na pewno dostanie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2019 o 12:27, juras2017 napisał:

Zeby nie bylo, opisuje wersje Tekna  :)

- zdaje sie, ze jest opcja wylaczenia ale jakies wieksze mozliwosci to nie przypominam sobie

- pokazuja sie miedzy zegarami a na radiu jest kamera z podzialka

- maja "pikanie" jak sie juz zblizysz do przeszkody

- zdaje sie, ze jszcze jakies tam sa zwykle (nie wiem czy nie schowek, oswietlenie wnetrza etc...)

- tego nie sprawdzalem

- u..., chyba ciezko bedzie takie "cus" uzyskac

Schowek ma podświetlenie? Czyżby u mnie nie działało od nowości? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, neuspeed said:

Schowek ma podświetlenie? Czyżby u mnie nie działało od nowości? :)

Nie ma ...? Nie zagladalem tam od 1,5 roku, bylem pewien ze jakies jest.

Jak wlozylem tam cos po zakupie tak nie zagladalem, w ciagu dnia to bez znaczenia bo i tak oswietlenie nic nie daje ale chyba zasugerowalem sie jeszcze poprzednim autem.

Jesli tak jest to sorry za wprowadzenie w blad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze czy dobrze pamiętam z QQ, że jak odpalisz tempomat to nie możesz na nim przyśpieszać wciskając gaz? W Toyocie wciskam gaz na tempomacie i auto się rozpędza, ale tempomat nie kasuje, jak puszczę gaz wróci do prędkości zadanej. A tu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie przesadzaj teraz. Tempomat dziala "normalnie". Jesli wcisniesz gaz to przyspieszasz a jak puscisz to wroci do ustawionej wartosci o ile nie wcisnales hamulca, bo ten wylacza dzialanie tempomatu. Tempomat i ogranicznik predkosci to dwie rozne funkcje, jesli wlaczysz ogranicznik to oczywiste jest, ze nie mozesz pojechac szybciej niz ustawiles wartosc

Mnie sie wydaje, ze nie tempomat ale ogranicznik wlaczyles :)

Sa jeden nad drugim na kierownicy i zapewne mozna sie pomylic ale jedna funkcja wylacza druga wiec nie dasz rady obydwu ustawic jednoczesnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to dobrze, że jest normalnie (w Toyocie akurat mało rzeczy jest normalnie więc byłbym zdziwiony - np wszystkie pokrętła kręca się w drugą stronę (światła, wycieraczki))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś z Was ma jakieś potwierdzone informacje na temat terminu wprowadzenia do sprzedaży X-Traila z nowszym NissanConnect obsługującym AndroidAuto/AppleCarplay?
Temat wałkuje indywidualnie od początku roku - początkowo mówiono mi, że nowy infotainment wejdzie z nowymi silnikami 1.3/1.7, teraz w salonach nie chcą już nic mówić.
Obsługa fanpage'a Nissan Polska na fb podpowiada żeby poczekać do końca 2019/początku 2020, .... a.... np. w Malezji już mają:


Czy chcą wyprzedać leżaki magazynowe tych starych...? Ale z drugiej strony myślę, że choćby brak funkcji AA/CarPlay może odwodzić potencjalnych klientów od zakupu.. i zamiast starych systemów multimedialnych zostaną im całe samochody..

Edytowane przez violino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA podłączany kabelkiem dla mnie nie wydaje się jakimś przełomem... A podobno radio z AA działa dużo wolniej niż z NC3. AA może do użytku na dalsze trasy, ale na pewno nie w codziennym użytkowaniu gdy telefon ma gdzieś w kieszeni i jedyne czego oczekuję to łączność z radiem do telefonowania (raczej odbierania). Swoją drogą radio w QQ było zmieniane po cichu więc pewnie i tak samo będzie w Xie (nie wszystkie 2019 maja nowe). Lepiej zmienili by panel sterowania szyb, żeby po pierwsze blokada szyb nie blokowała kierowcy a po drugie żeby dało się z kluczyka otwierać bo to mega wygodne latem. Ale japońce ogólnie mają dziwną politykę. Europejskie firmy działają jakby nieco inaczej. I radio to chyba nie jest powód aby kupić/nie kupić auta, jak dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smakor - wiesz, dla jednego bardziej irytujące jest objęcie blokadą szyby kierowcy (Ty), dla drugiego brak możliwość skorzystania z Google Maps przez Android Auto (ja) - ale najgorsze jest właśnie to, że te niedociągnięcia sumują się i jakoś mnie odpychają od decyzji zakupu.. mimo, że generalnie samochód jest ok..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zapene zauwazyles nie jestesmy najwieksza grupa odbiorcow aut wiec nie ma na co liczyc, ze dopasuja dla nas etc...

Juz nawet europejscy producenci robia auta pod chniczykow i amerykanow a nie europejczykow.

Ciekawe, bo marke jaka zdobyly (np. BMW) zawdzieczaja europie i dlatego ich auta sa kupowane w Azji czy Ameryce. Polski rynek jest tak nikly, ze nikt nie bierze go pod uwage jako jakis trend, potrzeby etc... szczegolnie nas na forum  ;)

Jak wspomniano wczesniej, radio nie jest glownym wyznacznikiem kupi / nie kupi bo to tylko samochod i za pare lat sie go zmieni - nie jest na cale zycie.

Dlatego producenci tak cedza dodatki zeby miec co dac za pare lat - wkurza mnie to ale rozumiem ich (producentow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sama prawda. Niestety marketing i księgowi rządzą światem i bardzo to widać w przypadku aut. I to, że jedna czy dwie osoby strzelą fochem i nie kupią auta nie wpływa na sytuację... Może jakby zacząć robić akcję w rodzaju pod każdym postem NIssana na jego FB pisać co nam się nie podoba, ale fakty a nie emocje to albo zamkną komentarze albo może w końcu do kogoś by to dotarło ale nie mam wielkich złudzeń... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czemu ogólnie X w Polsce nie ma auto-holda z automatem a w stanach ma? Znajomy w Sportagu ma automat i auto holda. Dziwne są te polityki. Czy można na światłach w takim razie na D zaciągnąć ręczny i puścić nogą hamulec? A potem po prostu dodać gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co utyskiwać na producentów, tylko pokazać im co się myśli za pomocą portfela. Słupki sprzedażowe to dość mocna  argumentacja. Przecież nikt nikogo nie zmusza, żeby kupować całe życie jedną markę samochodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największe zastrzeżenia mam u siebie do elektrycznego układu wspomagania, piszczy sobie (z serwisu ten tym tak ma)  znalazłem logo/nazwę producenta na wspomaganiu   Renault, ja pier......e, auto wyprodukowane w USA. Pewnie z Megane zastosowali wspomaganie w cieżkim Pathfinderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy taki najgorszy? Mam Nową Corollę (no nie tą model 2019, poprzednią), mogą wam podlinkować posta z innego forum żeby sobie poczytać jaka jest wspaniała :) Wsiałem do niej po wysiadce z QQ i niestety szału ni ma. Mimo, że mam topową wersję wyposażenia zastrzeżeń mnóstwo... Nawet podłokietnika nie potrafili dobrze zrobić ;/ Także. A to, że ja czy inna osoba nie kupi X to raczej słupka mocno nie zmieni :) Nissan  żyje z QQ a za chwilę pewnie z Leafa. X to taki dodatek. Choć w Ameryce jest podobno mega popularny (pewnie dlatego tam już ma radio AA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 08:26, Smakor napisał:

Ja wiem czy taki najgorszy? Mam Nową Corollę (no nie tą model 2019, poprzednią), mogą wam podlinkować posta z innego forum żeby sobie poczytać jaka jest wspaniała :) Wsiałem do niej po wysiadce z QQ i niestety szału ni ma. Mimo, że mam topową wersję wyposażenia zastrzeżeń mnóstwo... Nawet podłokietnika nie potrafili dobrze zrobić ;/ Także. A to, że ja czy inna osoba nie kupi X to raczej słupka mocno nie zmieni :) Nissan  żyje z QQ a za chwilę pewnie z Leafa. X to taki dodatek. Choć w Ameryce jest podobno mega popularny (pewnie dlatego tam już ma radio AA)

Dla tego właśnie istnieją w portfolio tych producentów marki premium i Toyota ma Lexusa a Nissan ma Infiniti. Tam materiały wykończeniowe są z nieco wyższej półki. Rozwiązania techniczne już niekoniecznie :D.

Edytowane przez Emjot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2019 o 23:08, stuff1000 napisał:

Sprawdz sobie jeszcze toyote rav 4 silnik 2.0 cena porównywalna... 

eeeee.... tą która nie przeszła testu łosia? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wuk napisał:

eeeee.... tą która nie przeszła testu łosia? ;-)

Jeździłem nową RAV4 z 2.0 pb w CVT. Tym się jechać nie da. W dodatku źle mi się jechało tym autem strasznie. Nie wygodne fotele. Dużo bajerów włącznie z lusterkiem wstecznym LCD, ale one występują tylko w najbogatszej wersji z pakietami za 200 tysi. Moja Corolka 1.6 ma 3x lepszą dynamikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam RAVKę i CRV , jak sie wsiadzie to nowych tych aut to najprzyjemniej jezdzi sie T32, natomiast im dluzej tym honda i toyota pokazuja iz sa trwalszymi autami. Jak kupowac nowe, polatac z 5 lat isprzedawac przed 150tys km to nissan, jak uzywka pow. 150tys km to konkurencja. Jak ktos kupuje nowe auto , zeby jezdzic nim z 10lat to tez kupilbym konkurencje 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kazik_R52 napisał:

Znam RAVKę i CRV , jak sie wsiadzie to nowych tych aut to najprzyjemniej jezdzi sie T32, natomiast im dluzej tym honda i toyota pokazuja iz sa trwalszymi autami. Jak kupowac nowe, polatac z 5 lat isprzedawac przed 150tys km to nissan, jak uzywka pow. 150tys km to konkurencja. Jak ktos kupuje nowe auto , zeby jezdzic nim z 10lat to tez kupilbym konkurencje 

Dokładnie taki plan T32 -> 5 lat -> 50 tys i pod młotek i... T34 ;P (może już z android auto i szybami z kluczyka ;P ale kto wie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kazik_R52 napisał:

Znam RAVKę i CRV , jak sie wsiadzie to nowych tych aut to najprzyjemniej jezdzi sie T32, natomiast im dluzej tym honda i toyota pokazuja iz sa trwalszymi autami. Jak kupowac nowe, polatac z 5 lat isprzedawac przed 150tys km to nissan, jak uzywka pow. 150tys km to konkurencja. Jak ktos kupuje nowe auto , zeby jezdzic nim z 10lat to tez kupilbym konkurencje 

Chyba piszesz o wolnossacych benzynach....diesel w CRV jest jeszcze w miare, ale ten RAV to niewypal, a dwumasy, wtryski tez nie sa wieczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcecie mi udowodnic , ze toyota i honda tez sie psuje to ja to wiem, wiem np. Ze nowy hondy 1.5T nie jest zbyt udanym silnikiem, diesle to tez pupy nie urywaja 

Ale jest cos innego, caloksztal, drobne wku..... awarie , niedopracowane elementy, przestarzale multimedia  , elektryka. 

Widze cipnosc nissanow. To taka japonska alfa romeo , niezle wyglada i jedzi. Ilekroc ktos mnie pyta czy kupic t32, czy Maxime , czy Murano , to zawsze odpowiadam , tak jesli jest tansze od konkurencji. 

Zreszto ta jakosc zostala szybko zweryfikowana , bo nissan tą technologie i jakosc , jako pudrowane g.... probowal zaproponowac w europie jako infiniti , dla bardziej wymagajacego klienta niz nabywca kaszkaja (mnie nazwa odrzuca )i dzis pozegnal stary kontynent. Nie dali sie nabrac .....

Wiecie jaki glowny temat jest na forum infiniti, jaki wlac olej zeby nie popsuc , bo na zalecanym przez producenta nie bedzie jezdzil 

Wiecie czemu kupilem nissana bo pojechalen po toyote , diler toyoty nie chcial ze mna ceny negocjowac wiec , postanowilem pojechac do nastepnego dilera toyoty , po drodze zajechalem do nissana z sentymentu  , ten walnal taka mi cene ze szczena opadla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...