Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamarznięte przewody klimatyzacji


PSCon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

W drodze do Chorwacji straciłem klimatyzacje tzn nawiew - mimo ustawienia na max ledwo co dmuchał ( tak samo przy ustawieniu na grzanie ) . Po otwarciu maski zauważyłem ze przewody klimatyzacji są zamarznięte ( całe pokryte szronem / lodem ) . Po dłuższej przerwie wszystko wróciło do normy , teraz na miejscu przy krótkich odcinkach jest ok . Mieliście podobne problemy ? Może Nissan się meczy przy dłuższych trasach ? :)  Auto mam na gwarancji z 2018 ale nie chce wracać bez klimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem jak bardzo się mogą różnić autoklimy w pulsarze, qq i xtraile, ale ja 10 dni byłem we Francji, upały po 40 stopni nawet, a codziennie co najmniej 30 stopni, cały czas na klimie i nic kompletnie się złego nie działo. Albo czynnika dużo Ci zwiało albo coś skraplacz zapchało lub jest nieszczelny, zawory jak są jakieś to uszkodzone, przeszkoda w obiegu. W każdym bądź razie nie powinny zamarzać, ani nawet być oszronione. Ja tuż przed tym jak mi prawie dwa lata temu padła klima to miałem właśnie jedną z rurek zamarzniętą. U mnie skorodowały dwie rurki i się rozszczelniło. Podejrzewam, że tobie też może wkrótce paść. Od razu na serwis, jak na gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do Nissan'a  w Polsce i dopytaj czy service na terenie Chorwacji obejmuje Twoja gwarancja etc...  i w razie czego poszukaj na miejscu jakiegos ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację, tzn. przy jeździe autostradowej powyżej 1,5 godziny nawiew słabnie i we wnętrzu robi się duszno. Dodatkowo słychać posykiwanie z instalacji. Byłem w ASO, sprawdzali przez godzinę klimę przy 37C i chłodziło jak złoto :) . Jednocześnie znaleźli drobne przecieki czynnika chłodniczego na skraplaczu więc zasugerowali wymianę przed kolejnym sezonem letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PSCon napisał:

Hej

W drodze do Chorwacji straciłem klimatyzacje tzn nawiew - mimo ustawienia na max ledwo co dmuchał ( tak samo przy ustawieniu na grzanie ) . Po otwarciu maski zauważyłem ze przewody klimatyzacji są zamarznięte ( całe pokryte szronem / lodem ) . Po dłuższej przerwie wszystko wróciło do normy , teraz na miejscu przy krótkich odcinkach jest ok . Mieliście podobne problemy ? Może Nissan się meczy przy dłuższych trasach ? :)  Auto mam na gwarancji z 2018 ale nie chce wracać bez klimy :)

O! Miałem to samo na wakacjach! Wręcz tworzyła się gruba warstwa lodu na parowniku, która całkowicie blokowała przepływ powietrza. Po rozmowie z serwisem "na wyjeździe" i po tym jak stwierdzili, że nie bardzo wiedzą o co chodzi i będą musieli szukać i nie wiadomo ile im to zajmie uznałem, że lepiej wrócić do kraju i tu odstawić auto niech szukają. Po co się stresować na urlopie i wracać zastępczym autem taki szmat drogi. Przy Chorwackich upałach metoda jest prosta: pół godziny na klimie, 5 min. bez i znowu pół godz. klima. (Przy 30*C te kilka minut wystarcza by zalodzone elementy się roztopiły ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza jest prosta...czujnik przeciwzamrożeniowy klimy na parowniku,lub -i uszczelka parownika.Przerabiałem to w Qashqaiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Red_Sebald napisał:

Mam podobną sytuację, tzn. przy jeździe autostradowej powyżej 1,5 godziny nawiew słabnie i we wnętrzu robi się duszno. Dodatkowo słychać posykiwanie z instalacji. Byłem w ASO, sprawdzali przez godzinę klimę przy 37C i chłodziło jak złoto :) . Jednocześnie znaleźli drobne przecieki czynnika chłodniczego na skraplaczu więc zasugerowali wymianę przed kolejnym sezonem letnim.

W serwisie Nissana jakoś zawsze wszystko działa, wyjeżdżasz za bramę i przestaje ;)

Jak Ci słabnie nawiew to ściągnij pokrywkę filtra przeciwpyłkowego i wsuń delikatnie rękę na parownik, u mnie była gruba warstwa lodu blokująca całkowicie przepływ powietrza.

 

35 minut temu, juras2017 napisał:

Zadzwon do Nissan'a  w Polsce i dopytaj czy service na terenie Chorwacji obejmuje Twoja gwarancja etc...  i w razie czego poszukaj na miejscu jakiegos ASO

Jak jesteś zdeterminowany żeby robić to na wyjeździe to dzwoń na Assistance, dzięki temu masz przywileje związane z taką naprawą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Red_Sebald napisał:

Mam podobną sytuację, tzn. przy jeździe autostradowej powyżej 1,5 godziny nawiew słabnie i we wnętrzu robi się duszno. Dodatkowo słychać posykiwanie z instalacji. Byłem w ASO, sprawdzali przez godzinę klimę przy 37C i chłodziło jak złoto :) . Jednocześnie znaleźli drobne przecieki czynnika chłodniczego na skraplaczu więc zasugerowali wymianę przed kolejnym sezonem letnim.

U mnie wyglada podobnie . Zatrzymałem się w drodze na chwile i ruszyło , później poczekałem aż rurki się odmrożą i dojechałem . ASO odwiedzę w PL nie będę psuł sobie wakcji

A czy jest jakieś miejsce do sprawdzenia w aucie bo może się zapchało ? Wcześniej wydaje mi się ze coś zaczęło brzęczeć w układzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

Diagnoza jest prosta...czujnik przeciwzamrożeniowy klimy na parowniku,lub -i uszczelka parownika.Przerabiałem to w Qashqaiu

Też tak mi się wydawało, że nieszczelność w układzie (i ubytek czynnika) spowodowałaby, że przy wysokich temperaturach spadek wydajności nastąpiłby szybciej niż po 1,5 h. Szczególnie, że po chwilowym wyłączeniu klimy wszystko na jakiś czas wraca do normy. Jednocześnie niepokoi mnie trochę to syczenie z układu.

Z drugiej strony ASO mówi: "pewnie to nieszczelność na skraplaczu, wymiana 2.500 PLN, ale w sumie nie gwarantujemy, że problem ustąpi i może trzeba będzie szukać dalej..." To oczywiście tłumaczenie z gruntu szczere, tylko nie bardzo satysfakcjonujące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ta "nieszczelność" to po prostu uszkodzona uszczelka i czujnik nie trzyma parametrów i parownik zamarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...