Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara spalanie 20l w górę


astol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Naware posiadam ponad rok, mało ją użytkowałem.Ostatnio więcej jeżdżę i zauważyłem że spalanie tego auta to ponad 20 litrów ,a czasem i więcej.Komputer pokazuję spalanie 16,2 litra zasięg 370 km na pełnym baku.Na pełnym baku nie zrobię więcej niż 380 km.

Silnik pracuje równo nie brakuje mocy, brak błędów.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor spalin masz ? Przygazuj i niech ktoś sprawdzi.

Może kuna  przewód paliwowy powrotny przegryzła:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To możesz mieć kłopot z wtryskiwaczami . Sprawdź jeszcze hamulce czy Klocki nie przywarły do tarcz , jak auto długo stało Sprawdź temperaturę felg po normalnej jeździe , czy nie są gorące. Mogą hamulce blokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce nie trzymają,sprawdzone.wtryski nie sądzę,auto kopci , tak jak pisałem wcześniej,lekko na czarno.przebig to 103 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak hamulce ok, to tylko wtryski do magika na próby i regeneracja albo wymiana. W Polsce regeneracja nie wiem jak tam u Ciebie, czy ktoś się w to bawi.:(

Musisz to zrobić bo szkoda silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą przelewać wtryski, a może też być powrót do baku zapchany i mu więcej paliwa podlewa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wymiana wtryskiwaczy nie pomogła.Wymienilem wtryski,zalalem paliwa po korek i na testy.Zrobilem 92 kilometry i dolalem paliwa na fulla,weszło 20 litrów.Jakies inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przepływka??? ona może dawać błędne odczyty i ECU zwiększa dawkę paliwa,

następna sprawa czujnik temp silnika i paliwa (jesli takowy "nawala" posiada)  czujnik jesli nic nie pokazuje bądz błędne dane wtedy też ECU zwiększa ilość paliwa.

dziurawy dolot i cześć powietrza ucieka - od przepływki po kolektor do sprawdzenia układ.

EGR- przepuszcza..... do sprawdzenia bądz do "zatkania"

ostatnia opcja która przychodzi mi na myśl to nieszczelność w układzie paliwowym....

kolega sprawdził chłodnicę paliwa? na pewno nigdzie paliwo nie wylewa się podczas jazdy?...

no i opory toczenia...... ale to jak czytałem tak na szybko było sprawdzane.

no i ostatnie, kolega podmienił wtryski- a wpisał kody nowych wtryskiwaczy do ECU ??? jesli nie to d*p@ blada taka podmiana niczego nie zmienia a nawet może pogorszyć. NIe można ot tak sobie zmieniać wtryskiwaczy bez ich zakodowania do komputera.

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz nie był podmieniany,ale jego wartości są ok.

Temperatura silnika w normie,nie zauważyłem błędnych wskazań.

Dolot jest szczelny, ciśnienie doładowania jak najbardziej ok,moc auta jest ok.

EGR jest dawno zaślepiony.

Tak jak pisałem wcześniej paliwo nigdzie nie wycieka.

Hamulce były sprawdzane,auto toczy się swobodnie.

Wtryski zostały przypisane do sterownika.

Masz jeszcze jakieś pomysły?

Zastanawiam się nad wymianą samego sterownika silnika, może w nim jest problem.

Jeszcze jedno pytanie po co jest połączenie DPF z ramą auta za pomocą kabla,linki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie temp silnika , najlepiej to sprawdzić za pomocą interfejsu , jakie wartości dostaje ECU. można tez porównać z odczytem fizycznym....

Jeśli wszystko jest OK, to problem może leżeć w samym sterowniku ECU. Jeśli naprawdę już wszystko zostało zrobione, to pozostaje ECU wgranie nowych map.

Kolega ma DPF??? hmm to auto zachowuje się tak jakby stale chciało wypalic DPFa i ECU dowala paliwem na maxa!

Sprawdz DPFa, w jakim stopniu jest zapchany, a ta linka to z pewnością połączenie z masą auta. 

Więcej pomysłów nie mam, a na DPFie nie znam się za dobrze bo tego ustrojstwa nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapaliła się kontrolka DPF u mnie w D40 2007r to też miałem wysokie spalanie i zdaje się że był błąd p2002, jeszcze gorsze było to że podnosił się poziom oleju w silniku iż ECU próbował wypalić DPF, skończyło się na usunięciu tego dziadostwa, komputer wtedy pokazywał średnie spalanie od 17 nawet do 35 litrów natomiast po wywaleniu DPF średnie to jakieś 10, 11l cykl mieszany automat

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Auto ma DPF, jakiś czas temu były z nim problemy.Poprzedni właściciel przyjechał do mnie do warsztatu z kompletnie zapchanym dpfem,auto po odpaleniu po chwili gasło.Brak jakiegokolwiek błędu, żadna kontrolka typy chek engine nie była aktywna.Wymieniony został DPF i kat na nowe,auto śmigało dalej.Bylo to jakieś dwa lata temu.

Dziwna sprawa z tym sterownikiem silnika.Ostatnio odłączyłem sąde i czujniki temperatury, odpaliłem auto żadnych błędów, diagnostyka żadnych błędów.Nie mam niestety Nissan consult, miałem ale mój stary laptop się popsuł i została mi głowica bez programu.Diagnistyke robię testerem texa, łączy się ze wszystkimi w aucie,ABS , napędy,silnik.Z tym że wybierając opcję diagnostyki silnika są dwie opcje do wyboru Denso do 2007 i Denso Can.Z pierwszą łączy się bez problemu ,ale w parametrach nie widzę nic na temat DPF.Nie ma żadnych temperatur filtra, ciśnień,sondy.Jest ciśnienie paliwa ,obroty, temperatura silnika,przeplywka.Nie ma nawet ciśnienia turbiny.Druga opcja Denso Can,brak komunikacji.

Myślę że coś mam namieszane z tym sterownikiem.Moim zdaniem, może się mylę,mam w sterowaniu program euro 3.

Myślicie że jest to możliwe?

Zapomniałam napisać wcześniej auto jest trochę zmodyfikowane przez firmę Arctic Truck.Moze oni coś tam pomieszali żeby podnieść moc silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja bym pojechał do dobrego tunera ktory pod ten silnik, jego stan napisze nowe oprogramowanie.....

a kolega nie ma ołowianych podeszw w obuwiu????

17 -masakra...... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,ja jestem zadowolony z tych 17 litrów, przedtem było ponad 20.

Koła w moim aucie nie są małe, dlatego i większe spalanie jak w standarcie.

Rozmiar opony to 38 cali,co do liftu zawieszenia nie jestem pewny o ile jest podniesione,ale jest wysoko.

Później wrzucę zdjęcie auta jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,ja jestem zadowolony z tych 17 litrów, przedtem było ponad 20.

Koła w moim aucie nie są małe, dlatego i większe spalanie jak w standarcie.

Rozmiar opony to 38 cali,co do liftu zawieszenia nie jestem pewny o ile jest podniesione,ale jest wysoko.

Później wrzucę zdjęcie auta jak wygląda.

DSC_0039.JPG

DSC_0040.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...