Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

żarówki czy ksenony


DooR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy w pathfinderze LE 2008 *LE) są ksenony, czy zwykłe h4? ASO na Jasnogórskiej w dziale części twierdzą, że h4 , a w dwóch serwisach chcieli je wymienić po ok. 200 za sztukę, twierdząc, że ksenony. Moze ktoś sie zlituje i mi to wyjaśni, albo przynajmniej wyśle tam, gdzie wiedzą i nie muszę wydać 4 stów za światła... jestem w Krk.

DooR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jest to takie proste dostać się do niej... 

ale najwyraźniej nie ma wyjścia i muszę iść grzebac tam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd. To jest proste. Bardziej niż obsługa Pathfindera w czasie jazdy.

Odkręć pokrywę, wyjmij wtyczkę, odegnij zabezpieczenie i wyjmij żarówkę (lub żarnik). Jeśli widziałeś kiedyś H4 to się nie pomylisz. Jest także oznaczenie na korpusie. Ubrudzisz się, pod maską samochodu, nawet takiego za milion nie jest czysto. Załóż rękawiczki, mogą być takie ze stacji paliw i poświęć ze dwie minuty. Tak łatwo zarobić dwieście bardziej się nie da :-) 

Kup komplet nowych żarówek / żarników i załóż. Kasa w kieszeni. 

Na marginesie, trochę wstyd wzywać robola do wbicia gwoździa lub wwiercenia wkręta w ścianę, by na prośbę Żony przywiesić obrazek. To tylko analogia ale wydaje mi się dość trafna. Pathfinder to samochód typu "zrób to sam" bo inaczej, dość szybko przejdziesz na TY z twoim mechanikiem, zostawiając u niego spore tysiące. Zresztą jak każda terenówka. Jeśli chcesz mieć auto, którego nie musisz znać od "flaków" kup sobie audi albo bejcę. 

pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tym się zgodzę cyt :" Pathfinder to samochód typu "zrób to sam" bo inaczej, dość szybko przejdziesz na TY z twoim mechanikiem, zostawiając u niego spore tysiące."

Ja z swoim mechanikiem juz dawno jestem na TY!!!!! codziennie z rana go widzę....w lustrze.....:D

z mojej strony, przecież przez klosz widać jaka jest zarówka! H4 dosyć dobrze widać włącznie z oznaczeniem czy kształtem zarnika.

A dla pewności  jesli już ktoś chce być w 100% pewnym to należy sprawdzić wyjmując zarówkę, i najłatwiej jest od strony akumulatora. Jest tam ciut więcej miejsca dla rączek..... Pomijam fakt ze ksenony poznać tez po przetwornicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że chyba na reflektorze (szybie) na górze - napisane jest jaki rodzaj żarówki się doń wkłada. Czyżby mechanicy już rozumy pozjadali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na reflektorze winna być naklejka z informacją o żarówkach. 

Ewentualnie zdjąć dekielek z tyłu i już widać jaka żarówka tam siedzi. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz spryskiwacze to masz Xenon jak nie to nie. Ja u siebie 2007 LE mam xenon D2S. W LE to była opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...