Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Denso 16600-8H800 i rechotanie silnika


kondzio95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy wtryski Denso 16600-8h800 są kodowane ? 

Mam problem tego typu że rozsypały się wtryski , kupiłem drugie , takie same , zostały sprawdzone i są w stanie bdb , ale nadal auto kopci , klepie (rechocze jak żaba ) , sprawdziałem wałki , są okej , ale też myślę nad napinaczem łańcucha wałków ? Silnika 2.2 114 koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założyłeś inne wtryski ,musisz podpiąć kompa i adaptować je.Na górze wtrysku masz ciąg znaków ,które należy wpisać.Ja mam to samo z wtryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja się nie znam więc wolę spytać mam takie same wtryski więc jakby padły mogę zamówić jak się uda jakieś dobre na allegro czy olx i po prostu podmienić? Nie muszę mieć żadnego komputera itp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby silnik 2.2 dCi spełniał normy EURO4 to wtryski musiały być kodowane. Kodowanie dotyczy zmian wprowadzonych w silniku w wersji europejskiej od października 2005. Wtedy do europy zachodniej zaczęły wchodzić regulacje które wymusiły DPF'y w silnikach diesel.

Poniżej załączam biuletyn serwisowy dla tego silnika z 2006 roku który dobrze to opisuje. Na podstawie biuletynu można się domyślać że wcześniejsze wersje nie wymagały takiego kodowania.

Tak pokrótce przytoczę kilka kluczowych cytatów w wersji oryginalnej

...

Injection quantity control method has changed from adjustable resistance correction to QR correction.

.....

(4) Service Work Cautions
When replacing injectors with QR codes, or the engine ECU, it is necessary to record the ID codes in the ECU. (If the ID Codes for the installed injectors are not registered correctly, engine failure such as rough idling and noise will result). Use specialized NISSAN service tools at a NISSAN dealer to record the ID codes.

...

 

Denso nissan-yd22,-cr-hp3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mój  x tez zaczął hałasować. Pali super, nie kopci,i ma moc tylko jak dodaje gazu tak do 2 tys słychać rechotanie z okolic rozrządu.            Jest 5 tys po wymianie oleju 5w 30 Motula i filtra oleju HART ( może ten filtr jest przyczyna) , Zamówiłem już nowy filtr  i zacznę od tego szukać przyczyny, następnie ściągnę paski, może trzeba ściągnąć miskę olejowa i zajrzec do smoka? Auto z 2005 roku i tylko 89000 tys przebiegu niby wiarygodnego. Wcześniej jeździłem takim samym z 2004, 252000 przebiegu i nic się nie działo a wymiany robiłem co 10 tys 10w40 z filtrem filtrona. Pozdrawiam      Rechotanie jest tylko na zimnym po dodaniu gazu, na wolnych obrotach jest ok. Wszystko ustępuje po rozgrzaniu silnika.

Edytowane przez wd40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem po ściągnięciu kola i osłony od pasków. Popsikałem smarem w aprayu na kolo na  wale i zrobiło się cicho, czy mam się cieszyć  czy płakać. Dlaczego tam rechotało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...