Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Wyje z okolicy napędu lub skrzyni podczas przyspieszania


Mikrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna posiadam 24 letniego mikruska. Śmiga pięknie ale coś hałasuje podczas przyśpieszania. Na każdym biegu. Im większe obroty tym większy hałas. Takie wycie dość głośne. Przypomina to dźwięk jakby obrotowy wał o coś obcierał, jakby coś trochę szurało trochę brzęczało trochę szumiało. W maluchu, tarpanie czy żuku to były normalne oznaki, że się jedzie. W mikrusku mnie to bardzo niepokoi. Nie jest tak głośne żeby przeszkadzało w rozmowie czy głośniejszym słuchaniu muzyki ale na tyle głośne żeby się niepokoić. 

1. Wycie tylko pod obciążeniem, gdy dodaję gazu ( choć trochę przyśpieszam) 

2. Na jałowym nie wyje nawet na wysokich obrotach

3. W czasie jazdy nie wyje gdy zdejmę nogę z gazu. 

4. Podczas hamowania silnikiem nie wyje. 

Co to może być? Łożyska kół nie, bo nie ma hałasu gdy się toczy na luzie. Łożyska skrzyni? Czemu hałas tylko pod obciążeniem? Tarcza sprzęgła się posypała? Wydech raczej nie, bo nie wyje na obrotach bez obciążenia. 

Hałas jest ściśle związany z obrotami więc albo coś w silniku albo łożysko na wale wejściowym skrzyni biegów. Ale czemu nie wyje podczas hamowania silnikiem? 

Bardzo proszę o wszelkie pomysły i sugestie.

Edytowane przez Mikrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem oleju w skrzyni. Ale sprawdzę. Choć z tym szumem przejechałem już 550km. (To nie autko na dalekie trasy.) Bez oleju to by się już rozsypala skrzynia. No ale jest to jakiś pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie rozsypała. Z doświadczenia wiem ze trochę za mało oleju potrafi podglośnić prace skrzyni zwłaszcza przy przyspieszaniu. Ja jak wymieniałem i dolewalem na bardzo oko to takie objawy miałem. Odkręcę pędnik prędkościomierza i zajrzyj do środka. Jak coś służę pomocą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co prawda nie jeździłem z tym tak dużo. Bo maks 50km. Olej możesz wymienić, 3 litry oleju kosztują jakieś Max 75zl. Przy spuszczaniu oleju sprawdź czy poziom nie spadł. Jaki motor?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwszą podpowiedź. Olej ma przepisowy poziom na napędzie linki prędkościomierza.

Silniczek ma 997ccm 40KW

Kupiłem nowy olej 95W90 GL5 półsyntetyk i będę się brał za wymianę. Nwm czy jak go podlewaruję go z przodu to czy uda się spuścić cały stary olej ale nie mam dostępu do kanału. Chcę sprawdzić czy czasem po wymianie hałas nie zmniejszy się. 

 

Edytowane przez Mikrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem olej w skrzyni. Na małych obrotach mało hałasuje - jak dawniej. 

Na średnich 1500-3000 dość mocny hałas wyje, skrzypi, trze, rzęzi, brzęczy jakby ze skrzyni ale nie tylko.  Również wydech rezonuje. W sumie bez zmian chyba lub minimalnie ciszej niż przed wymianą oleju. 

Na dużych obrotach, ponad 3000, jest teraz dużo ciszej. Wcześniej przy 100km/h wyło, a teraz cichnie hałas i jedzie się dość miło. 

Edytowane przez Mikrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj czas niech się przesmaruje później możesz sprawdzić osadzenie półosi w skrzyni. Może łożyska w skrzyni dostały po gaciach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bez przejechania się trudno diagnozować, ale stawiam na przeguby. I nie bagatelizuj tematu, napraw to jak najszybciej bo szkoda Microlota. Napisz jak już naprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Faktycznie wyje tylko pod obciążeniem, kiedy koła są napędzane, czyli w czasie przyśpieszania. Przy jeździe ze stałą prędkością cichnie, a potem na zmianę troszkę wyje potem trochę cichnie i tak w kółko. 

Tylko z drugiej strony nie ma różnicy czy skręcam czy jadę prosto. No i nie stuka, jak to przegub, tylko bardziej buczy i wyje. 

Edytowane przez Mikrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oprócz wymiany oleju nic więcej nie robię i jeżdżę. Albo micrus tak głośno chodzi albo coś się w końcu popsuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...