Jump to content
Mirsonix

Nissan Qashqai +2 [j10] 2.0 LPG

Recommended Posts

Mirsonix

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciałbym podpytać o instalacje LPG w Qashqaiu. Poniższe pytania rozpisze w punktach.

1. Jestem z Gliwic ( Śląsk) szukam warsztatu gdzie  fachowo dobiorą i założą instalacje LPG do tego silnika. Biorę pod uwagę 3 warsztaty: Silesia car z Katowic, auto mix Skrzyszów, GZW Zbrosławice.  

Pytanie z którym z zakładów macie doświadczenie, który polecacie lub jakiś inny chodzi nie tylko o instalacje jak również później serwis i gwarancje?

2. Jaką instalacje posiadacie w swoich kaszankach? Ile km już na LPG przejechane i jak się dana instalacja sprawuje?

3. Otrzymałem pierwszą ofertę:

Sterownik STAG Q-Box (5 lat gwarancji na sterownik)

Reduktor KME TUR do 200 PS

Wtryskiwacze Barracuda montowane pojedynczo - trwałość na poziomie 200 000 km

Filtr gazu Ultra 360

zbiornik 680x200 58 l w miejsce koła zapasowego

pełny wlew pod klapką obok wlewu benzyny

pokrowiec na koło zapasowe

przewody fazy ciekłej – Faro

przewody fazy lotnej i wodne – PARKER

opaski samozaciskowe-sprężyste DIN 

Gwarantujemy demontaż kolektora ssącego do wiercenia i gwintowania, mapowanie po montażu na autostradzie i dokumentację fotograficzną z całego procesu konwersji.

Gwarancja:

- 2 lata Gwarancji

Gazownika z tego warsztatu zalecił dotrysk Pb na zasadzie jazda do 3500 RPM samo LPG, 3500 RPM 10%Pb od 4000 RPM 20% Pb. Argumentując, że dotrysk Pb chłodzi zawory. 

Pytanie co sądzicie o tych podzespołach pod ten motor i jakie jest wasze zdanie na temat dotrysku Pb? 

4. Ile was kosztowała instalacja LPG do tego silnika, co ile km serwisujecie i jakie są koszty serwisu?

5. Jaka macie butle w tym modelu gdzie jest 3 rząd siedzeń. Wiem, że są osoby które poradziły sobie z problemem mimo większej butli.

Pytanie jakiej pojemności butla i jak z siedzeniami czy butla wymagała kombinacji ? 

Dziękuję wszystkim za włączenie się do dyskusji.

Rok produkcji 2012, przebieg 150 tys 

Pozdrawiam 

RaulC

Jak jesteś z Gliwic to bliżej masz do Zabrza do Tradexu. Robią na STAG-u z q-box plus z autoadaptacją. Nie potrzeba dotrysków. Sterownik podłącza się pod ISO i mapy są autoadaptacyjne w zależności od obrotów. Wtryski hana. Większość elektroniki od AC. Zbiornik jaki chcesz. Wlew pod klapką. Kolektor zdejmują. Cena do przyjęcia.

ulisses

Żadne sterowniki z autoadaptacjami, instalacja ma być dobrze zamontowana i ustawiona, do czasu aż się coś nie zepsuje nie poza wymianą filtrów nie trzeba tam zaglądać. Silesia i GZW można polecić w przeciwieństwie do Auto-Mix. 

daras

ja mam 2009  r. założyłem brc 3 tyś. zł silnik mr 20 de był chyba dojechany bo 5 tyś kapitalka, a po kapitalce pękła głowica na gwincie świecy nie wiem czy przez gaz ale na pewno po 30-40 tyś czeka cię regulacja zaworów chyba że w 2012 jest inny silnik i chy draulika zaworów a nie jest to tanie

marcintju

Silesia car, mają bardzo dużo dobrych opinii w Internecie. Masz fotorelacje z montażu, na lpgforum możesz zobaczyć ich robotę w galerii i sam ocenić.