Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy mam DPF


Rafal_S

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

robiąc test liczników zauważyłem ostatnio że mam tam kontrolkę od DPF. Zrobiłem już autem z 20 tysięcy i nigdy nie zauważyłem żeby dpf się wypalał lub by ta kontrolka świeciła. Zastanawiam się czy poprzedni właściciel czegoś nie majstrował z DPF (wciąż poprawiam w aucie to co zepsuł) i jak to może wpływać na pracę auta. 

 

Jak sprawdzić czy dpf jest w aucie i ewentualnie czy został wyprogramowany lub coś takiego?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód wyprodukowano później niż 09.2006r to na pewno masz DPFa. Kontrolka wskazuje tylko zapchanie filtra. Ja w swoim po prawie 96 tyś km jeszcze nie miałem sygnalizacji zapchania filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dowiedziałem się czegoś nowego - rocznik 2007. Dziwi mnie tylko że nigdy nie miałem akcji wypalania tego filra, a z kolei w OBDII w dziale testy emisji mam niepowodzenie testu składników. Może bez potrzeby szukam połączenia tego wszystkiego. 

 

Dzięki sq9mcs - jakbyś kiedyś otwierał warsztat Pathowo Navarowy to myśle że byłbym nie jedynym klientem ;-)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech. Na dniach ogłaszam swojego Patka czas zmienić autko. Wrzucę info jak tylko się ogarnę w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do Subaru WRX 2017r. Obecnie więcej jeżdżę sam, żona ma swojego Escape'a i w sumie do niego dzieciaki z całym majdanem się mieszczą. Generalnie nie potrzebuję takiego czołga jak Patka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

grudzień 2006 - w vin kodzie DPF jest a faktycznie (fabrycznie) go nie ma... W sumie to mam problem bo przy rejestracji (sprowadzony z Luxemburga) diagnosta wyczytał z vin że jest i wpisał jest, ja mówie - przecież nie ma... popatrzył pomruczał: ale w vin jest więc jest! stwierdził autorytarnie i wpisał w kwity że jest - masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w VINie to był na pewno. Pewnie usunęli albo silnik wymieniony. Po 09.2006r. Nissan musiał mieć homologację EURO 5 aby Patki się sprzedawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...