Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana taśmy kierownicy Xtrail T31


Zielon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu wyłączał mi się tempomat podczas jazdy, potem zaczął wariować.
Wczoraj zapaliła się kontrolka poduszki kierowcy.
Dlatego chciałbym zobaczyć czy moja diagnoza - Taśma kierownicy - jest prawidłowa i teraz jak samemu się za to zabrać.
Macie jakiś tutorial? Widziałem na YT z QQ.
Jaką kupić taśmę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zielon napisał:

Cześć,

Od jakiegoś czasu wyłączał mi się tempomat podczas jazdy, potem zaczął wariować.
Wczoraj zapaliła się kontrolka poduszki kierowcy.
Dlatego chciałbym zobaczyć czy moja diagnoza - Taśma kierownicy - jest prawidłowa i teraz jak samemu się za to zabrać.
Macie jakiś tutorial? Widziałem na YT z QQ.
Jaką kupić taśmę ?

Tasma oryginalna nowa w ASO to koszt ponad 1400zł

Aliexpress-zamiennik ok.17 $

Najlepsza opcja to regeneracja -Kaczory .k.Piły .Koszt ok.150 zł.Wytrzyma dłuzej niz oryginał,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
55 minut temu, JapanXtrail napisał:

Nowa taśma w ASO do t31 1100zł. 

 

Potaniała..

3 lata temu podano mi cene 1410zł.

Tasma wymieniona w Kaczorach k/Pily to koszt 150 zł i jest praktycznie niezniszczalna-wytrzymuje dłuzej niż oryginał.

Zamiennik aktualnie z Aliexpress juz dostepny  od 30 paru zlotych z przesyłką ..

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zauważyłem, że do mojego Xa są dwa rodzaje taśmy (na allegro)

Skąd wiedzieć jaką mam, bez rozbierania ?
Chciałbym zamówić i założyć jednego dnia.

1. https://allegro.pl/oferta/tasma-zwijak-poduszki-airbag-nissan-x-trail-t31-07-8752811785

2. https://allegro.pl/oferta/tasma-zwijak-poduszki-airbag-nissan-x-trail-t31-07-8713359963

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, trochę odświeżę temat. u mnie najpierw zapaliła się kontrolka poduszek, po jakimś czasie przestało działać sterowanie radiem czyli lewa strona kierownicy, tempomat działa, podświetlenie przycisków na kierownicy działa tylko podczas skręcania kierownicą w lewo, wczoraj zauważyłem że klaksosn też nie działa. Czy to będzie wina tej taśmy? Jestem takim laikiem że nawet nie potrafię po vin znaleźć taśmy pasującej do mojego modelu. Pomoże ktoś jak podam VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A któraś z linków w poście #7 będzie odpowiednia?

Znalazłem taką i to jest chyba ta o której napisałeś?

https://allegro.pl/oferta/nissan-x-trail-07-zwijak-tasma-airbaga-b5567jg49d-7329982016

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez marek.m73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dla którejś z nich jest podany numer OEM który ja podałem?

Serwis w którym sprawdzałem podał numer podstawowy jako B5567-JG40E albo zamiennik B5567-JG40D. Inne zamienniki czyli numery OEM nie zostały wymienione.

Być może będą pasować ale ja nie podejmuję się na to odpowiedzieć

Ten powinien pasować.

https://allegro.pl/oferta/nissan-x-trail-07-zwijak-tasma-airbag-b5567jg40a-7244301699

A pytałeś o te numery w ASO?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasmy sa identyczne .

Jedyną różnica jest  ilość pinów w tym białym gnieździe widocznym od czoła zwijaka.

Są dwa rodzaje gniazd:7 pinowe i 11 pinowe.

Wystarczy policzyć na swoim zwijaku ile jest pinów w tym gnieździe.

P.S.

Nie kupuj zamiennikow , jak Twoja jest oryginalna daj ją do regeneracji.

Taniej i starcza na wieczność.

Edytowane przez piotrek3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 13.11.2020 o 20:07, piotrek3 napisał:

 

Nie kupuj zamiennikow , jak Twoja jest oryginalna daj ją do regeneracji.

U mnie już poprzedni właściciel wymienił taśmę na zamiennik, ja teraz kupiłem zamiennik z tym numerem B5567G40E za 100 zł, z samą wymianą nie miałem problemu ale trzeba było się zaopatrzyć w torx 30 z otworem i klucz nasadowy 19. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek.m73 napisał:

U mnie już poprzedni właściciel wymienił taśmę na zamiennik, ja teraz kupiłem zamiennik z tym numerem B5567G40E za 100 zł, z samą wymianą nie miałem problemu ale trzeba było się zaopatrzyć w torx 30 z otworem i klucz nasadowy 19. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Zamienniki chińskie wytrzymują średnio 6 do 12 miesięcy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co miałem założone wytrzymało 4 lata, zobaczymy ile wytrzyma to co włożyłem

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marek.m73 napisał:

To co miałem założone wytrzymało 4 lata, zobaczymy ile wytrzyma to co włożyłem

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 

Oby wytrzymało..

Zamienników nie chcą nawet  regenerować bo to jest badziewie ale tak jak pisałem wcześniej-najlepsza opcja to regeneracja -wymiana taśmy ,starcza na wieczność -ale musi być wykonana na oryginale.

W zamiennikach nawet wtyczki nie są dobrze spasowane i zdarza się często ,ze nie kontaktują i trzeba jest poprawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, czas pokaże, teraz jak już potrafie wymienić sam to będzie łatwiej. Moze następnym razem zainwestuje w oryginał

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Panowie zdechła mi taśma na 100% w kierownicy (nie działają przyciski) plus miga poduszka. Kiedyś na forum widziałem informacje o specjaliście co regeneruje zwijacze - lecz nie mogę tego temat znaleźć (podpowiedzielibyście, gdzie można się udać z tym tematem?).

W google znalazłem coś takiego (całą taśmę), do kupienia.

https://pl.aliexpress.com/item/33040979525.html

Czy ktoś z was kupował, korzystał z tego ?

W ASO za zwijacz powiedzieli ponad 1.4k PLN plus robota plus komputer (oszaleli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2021 o 23:50, aabb napisał:

Ja kupowałem jakiś zamiennik za 200 zeta na allegro, 6 lat działa i nic się nie dzieje, fabryczna działała 7 lat.

Trafiłes chyba na jakiś "rodzynek",bo na ogól zamieniki nawet roku nie wytrzymują😄.

Najlepsza opcja to regeneracja-w cenie zamiennika,nie slyszałem aby komus taka tasma padla po raz drugi(bynajmniej ta robiona w Kaczory/k/Piły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...