Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mały Wariat czyli historia K11


Jahri

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam wszystkim.

Jestem tu nowy ale śledzę forum od jakiegoś czasu. Opowiem wam krótką historię...

W 2013 poznałem moją aktualną małżonkę, podjechała kiedyś po mnie swoją lśniącą k11, czarne kołpaki, zapach wunder baum black classic w środku. Na fotelu pasażera nic nie zdawało się być zachwycającego lecz gdy kiedyś przechwyciłem jej auto to był dzień gdy się w niej zakochałem. Zakochałem się bardzo. Mijał czas wzieliśmy ślub pojechaliśmy nią w podróż poślubną, odebraliśmy nią syna ze szpitala ale nadszedł dzień, dzień w którym trzeba było kupić większe auto... bo wózek, bo wakacje, bo fotelik sie nie mieści bo ma już prawie 20 lat... padło na octavie. Wow. porywające. Jednak ja nie chciałem sprzedawać Micry. Po co? sprzedać auto za równowartość jego OC? W tym roku diagnosta dał wyrok jak na okologii. "panie toż to złom" Serce mi pękło na pół. Ale wiecie co? Nie poddałem się. Spędziłem dwa dni przed allegro, olx itp, nie zawsze trzeźwy ale chociaż nauczyłem się zwracać towar na allegro :) no i padło...

Łożyska kół oba

wahacze

sworznie 

końcówki drążków

amortyzatory bo się leją

łożyska amortyzatorów

zestaw tarcze klocki brembo

sprężyny... hmmm... MTS -35mm

felgi 14 z almery

nowy olej w skrzyni

filtry

Toyo T1R 195/45/14

Wszędzie nowe śruby 8.8 twardość. Więc nie ma żartów.

i... 

niechcący natrafiłem uwaga na... czarne skóry. Z grzaniem

Całość pochłoneła mnie blisko 4 tysiące.

Co pozostaje w planach na przyszłość:

-Lakiernik - Zostaje w CT0 - całego auta

-Wygłuszenie wnętrza butylem

-tył zawieszenia - niestety przy -35mm potrzebny jest regulowany reakcyjny tylko UK

-belka z tarczami

-CG13DE ze skrzynią z CG10DE zamiast CG10DE

-Stożek K&N odizolowany termicznie

-czarne wnętrze z polifta tylko ten czerwony pasek trzeba umiejętnie ukryć

-Koła RH CUP - rant na połysk środek w czerni - bez żadnych wsiowych naciągów. To ma jeszcze jeździć.

- zwrotnice ze 100NX i tarcza rotingera wentylowana

-rozpórki zawieszenia

-może się gdzieś kiedyś znajdzie - szyber elektryczny

 

Plan jest taki: K11 1.3 100KM - staram się aby auto wyglądało stockowo taka jest rola sliperów, nie chce turbić, zakuwać. Ma być daily. Ma być cichy w środku, wygodny i elegancki. Ma to być mój taki hołd dla Super-S ale poliftowego. Ma być abartem, cooperem, ma sie prowadzić i przyspieszać a na zlocie ma wyglądać.

A dla tych co powiedzą po co? Odpowiadam: Bo mogę, stać mnie. Po latach się zmieniło, stać mnie na cztery auta, stać mnie żeby iść i wylizać sobie bete w diesle'u albo audi w s-line, ale nie sprawia mi to frajdy. W lutym gdy skończę garaż Micra trafi na zasłużony odpoczynek, myślę że w rok ją złożę.

Z waszej strony proszę o pomoc z częściami: gdzie kupić dobre używki, czy ktoś ma już doświadczenie w tym itd.

PS. dla wszystkich znawców tematu: 195 szeroka opona nie spowoduje że spalanie wzrośnie do dychy. Nadal na baku w trasie potrafię zrobić prawie 700KM, ważne jak jeździsz. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany może powrzucam trochę zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K11, nigdy nie zapomne jak za młodych lat pojechalismy razem z wujkiem i jego kumplem taką micrą, co miała najtańsze ścierwo za spryskiwacz, śmierdziało to niemiłosiernie, powodowało odruch wymiotny. Micra miała dodatkowo końcówke wydechu o średnicy dobrej rynny. Niezapomniane czasy, coś pięknego, czekam na zdjęcia! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zajaweczka, będzie czas zrobię mała sesje, narazie nie prezentuje się dobrze :)c114119aa3c53fc3d1176e8f0f5b35c9.jpg79b88d7d4252f1f009e7637e13152ef3.jpg77bf0f1592d21a553b916bdcccc34f24.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...