Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja Murano Z52


Dominik1998
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Kilka tygodni temu do naszego domu zawitało Murano Z52 z 2017r. w wersji SV z rynku kanadyjskiego :D Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że ktoś chytry zawinął kartę MicroSD z radia, której brak wywołuje najbardziej irytujący problem: auto resetuje ustawioną godzinę i zapamiętane stacje radiowe przy każdym otwarciu i odpaleniu. Wyczytałem już w Internecie że powodem na pewno jest brak owej karty od navi. Czytałem również że jest ogólny problem jeżeli chodzi o dorobienie takiej karty, również sama centrala Nissana rozkłada ręce. Podobne wątki na forum były napisane rok czy 2 lata temu, dlatego chciałbym zapytać czy coś się zmieniło w tym temacie i może ktoś już ogarnia tą nieszczęsną nawigację? 

Najistotniejsze jest to aby auto zapamiętywało godzinę i parametry radia, pal licho same mapy i nawigację (w końcu na telefonie śmiga google maps :jump:)  choć przyznam że jest to dość irytujące, w Z51 wszystko hulało, a tutaj auto nowsze, miało być lepiej a wyszło tak sobie...

Zapraszam do dyskusji! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do tego gościa JOEFERO, przedstaw swój problem, pewnie będzie potrzebny numer VIN

w USA po numerze VIN można kupić nową kartę

https://www.amazon.com/NISSAN-CONNECT-NAVIGATION-AMERICA-25920-5AA0B/dp/B01DDSB0OK/ref=sr_1_1?keywords=nissan+Murano&m=A2H02L78FKKECH&qid=1569188992&s=merchant-items&sr=1-1

 

 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik1998 przechodziłem to samo u siebie.Osoba która sprzedawała mi auto w Polsce powiedziała  mi że mu ukradli kartę podczas transportu .Przywiózł  mi później kupioną  na ebay ale nie zadziałała . Mam podejrzenia że  była już używana  i wyczytałem  podobno że może być użyta tylko jeden raz w jednym samochodzie.

Ostatecznie kupiłem radio na aliexpress i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta musi być jakby sparowana z numerem VIN, dokładnie z numerem HeadUnit , wiec jak się kupuje taką kartę to się podaje numer VIN, serwis wtedy odczytuje numer HeadUnit, nie można jej użyć w innej jednostce.

numer HeadUnit mozna odczytac z menu radia lub pewnie z tyłu na nalepce HeadUnit 

  1. Wcisnij 'Information'
  2. Wciśnij 'Navigation Version'
  3. Record the Serial Number (8 cyfr, bez pierwszego 0 i myślinka)

następnie wskakujesz na strone poniżej i kupujesz, a Oni wysylają Ci kartę pod Twoje auto za 129$

https://mapupdate.navigation.com/landing/en-US/index.html?acq_channel=aw&utm_source=HERE-NA-6031&utm_medium=AFF&awc=6031_1569191830_b9be28b53a9613f7fea03089c560c4ab&utm_campaign=HERE-NA-Skimlinks 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dominik1998 napisał:

Kilka tygodni temu do naszego domu zawitało Murano Z52 z 2017r. w wersji SV z rynku kanadyjskiego

Czyżby zakup był z tego składowiska ? https://spidersweb.pl/autoblog/zlomowanie-pojazdow-bmw/

A tak poważnie, to może TUTAJ znajdziesz wskazówki dot. Twojego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 00:50, Kazik_R52 napisał:

karta musi być jakby sparowana z numerem VIN, dokładnie z numerem HeadUnit , wiec jak się kupuje taką kartę to się podaje numer VIN, serwis wtedy odczytuje numer HeadUnit, nie można jej użyć w innej jednostce.

numer HeadUnit mozna odczytac z menu radia lub pewnie z tyłu na nalepce HeadUnit 

  1. Wcisnij 'Information'
  2. Wciśnij 'Navigation Version'
  3. Record the Serial Number (8 cyfr, bez pierwszego 0 i myślinka)

niestety nie mam nawet takiej możliwości, ikonka "info" jest po prostu zablokowana na radiu, podobnie jak ikony od nawigacji :( 

Poza tym, jakiś czas temu gdzieś czytałem, chyba nawet na tym forum że samo zamówienie karty to dopiero wierzchołek góry lodowej bo trzeba ją jeszcze aktywować w serwisie, a w Polsce to raczej jest niemożliwe :mad:  

Tak więc rozważamy już podobną opcję jak eden79, czyli zakup dedykowanego chińczyka, to chyba mniej ryzykowne rozwiązanie niż wydanie niemałej sumy na kartę która nie wiadomo czy zadziała... a może zakup używanego radia z kartą by się sprawdził? jest kilka sztuk na allegro. 

Do głowy przychodzi mi jeszcze jeden, trochę januszowy sposób, ponieważ jak wcześniej wspomniałem, same mapy i nawi nie są dla nas aż tak istotne, a zależy nam tylko na pamięci ustawień radia, dlatego chciałbym zapytać czy umieszczenie w slocie czystej karty/atrapy rozwiązałoby ten problem? Sam bym już spróbował ale powstrzymuje mnie ryzyko ewentualnego zablokowania radia :jump:

Swoją drogą nie wiem po co kradną te karty skoro i tak są przypisane do danego auta, to jeszcze bardziej bezsensowne od kradzieży rolety bagażnika, której brak się spotyka w 4 na 5 przypadków Murano Z52 w Polsce :blink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta z wpisany numerem HeadUnit nie powinna wymagać aktywacji przez serwis, przynajmniej dla Murano USA, znajdującego się w USA

ludzie idą po nową kartę do serwisu i on musi (pewnie przez centralę), wpisać tam numer HeadUnit i zapewne to nazywają aktywacją karty

okazuje się, że te karty również giną w USA, jest to nawet powszechna praktyka, ludzie piszą o tym na forach, część znajduje swoje karty w serwisach

tylko co Ci to da, tam i tak nie ma pewnie map EU, wiec za 129$ odpalisz tylko pamieć radia ?, bez sensu

oryginalny system tez jest bardzo ograniczony, brak dużo funkcji w czasie jazdy jak np. wpisanie nowego adresu :-) i wiele innych funkcji jest wygaszona, stacje radiowe działa tylko połowa (nieparzyste)  

ludzie kombinują stosują bypassy do obejścia ograniczeń

bez sensu też jest kupowanie używanego radia, chyba że model 2019, który ma mapy tomtoma (ty masz navteq) i można aktualizować za free (wifi) przez 5lat, ale też Ci nie zagwarantuje, że wklepiesz tam mapę EU no i wspomniane ograniczenia

kup na Aliexpres chińczyka i już , ciekawa propozycja to Dasaita  MX6, jest sprawdzone na Murano i teraz w promocji niecałe 400$ to dobra cena, zwłaszcza, że lepsze modele chodzą po 500-600$

obsługuje przyciski na kierownicy oraz tylną kamerę

https://pl.aliexpress.com/item/33015968430.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.79e44c65VuIlS4&algo_pvid=60fe15d6-e105-47a2-a0e3-e4022e33b54e&algo_expid=60fe15d6-e105-47a2-a0e3-e4022e33b54e-2&btsid=75800261-afa2-4c2e-abb0-c6f97d84474b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_6,searchweb201603_52

tu masz jak działa, są tez filmy o instalacji 

 

 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam 

Rozwiązał ktoś może problem z nawigacją i zapamiętywaniem ustawień przez radio?  Niestety zakup karty SD z USA z salony nissana nic nie daje bo do aktualizacji potrzebna jest stara karta SD, gdyż taka kartę posiadam i niestety mam zablokowane radio bo nie mam starej karty sd do aktualizacji a w połowie wgrywania żąda starej karty.

Wie ktoś może jak odblokować radio?

Jeżeli kupowaliście chińskie stacje multimedialne do Murano Z52 to czy one obsługują kamery 360 stopni?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam identyczny problem z moim Murano z52 , brak karty sd no i te nieparzyste stacje radiowe:( Szukałem radia na wymianę ale od specjalistów dowiedziałem się ze niema chińczyka który będzie obsługiwał kamerę 3D. Jeżeli ktoś rozwiązał ten problem albo jest jakaś firma która może za rozsądne pieniądze pomoc w tej kwestii proszę o kontakt 604385945. Pozdrawiam Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 13.09.2020 o 08:34, grzes911 napisał:

Witam 

Rozwiązał ktoś może problem z nawigacją i zapamiętywaniem ustawień przez radio?  Niestety zakup karty SD z USA z salony nissana nic nie daje bo do aktualizacji potrzebna jest stara karta SD, gdyż taka kartę posiadam i niestety mam zablokowane radio bo nie mam starej karty sd do aktualizacji a w połowie wgrywania żąda starej karty.

Wie ktoś może jak odblokować radio?

Jeżeli kupowaliście chińskie stacje multimedialne do Murano Z52 to czy one obsługują kamery 360 stopni?

 

Pozdrawiam 

 

Jak coś to w sprawie radia do murano z52 z aliexpress to dzwonić . Mam sprawdzonego sprzedawcę. 

tel. do mnie 506148163.wcześniej napisz do mnie sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...