Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chłodnica powietrza (intercooler).


fred77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że chodnica powietrza się rozszczelniła. Przez nieszczelność dmucha mi trochę na silnik.

Jak sobie z tym poradzić?

Szukać używanego, który nie wiadomo jaki będzie czy może kupić regenerowany?

Przerabiał ktoś z Was ten temat?

Prawdę mówiąc da się z tym jeździć ale widać, że uszkodzenie jest chyba coraz większe i nie wiem ile jeszcze to wytrzyma zanim uszkodzi się mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem, czy są regenerowane, jeszcze nie słyszałem, zostaje używany, jakiś nowy zamiennik (jeżeli wgl jest), bądź dobór czegoś uniwersalnego, podobnego wymiarami, i zabawa z zamontowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro ogłasza się firma, która naprawia te terranowskie chłodnice wymieniając rdzeń. Wysyłam swoją chłodnicę, firma wycina stary rdzeń, wspawują nowy, który jest bardziej trwały i odsyłają. Koszt to 650zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba kupił używkę od kogoś sprawdzonego i pewnego.

Zapewne są tacy ludzie na forum którym to gdzieś zalega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel084 napisał:

Ja bym chyba kupił używkę od kogoś sprawdzonego i pewnego.

Zapewne są tacy ludzie na forum którym to gdzieś zalega.

A jaką mam pewność, że jest szczelna? Kupię i po chwili okaże się, że też jest nic nie warta. Tym bardziej, że z uwagi na umieszczenie na silniku po wielu tysiącach kilometrów rdzeń się rozszczelnia. Te samochody mają po dwadzieścia lat i gdy patrzę na zdjęcia tych używanych chłodnic to widać, że wyglądają jak moja, czyli w okolicy mocowania rdzenia są one zaolejone. Gdy dzwoniłem z pytaniem o stan to odpowiedź była zawsze taka "sprawdź se pan, a jak nie będzie dobra to odeślij.

Także jeżeli miałbym się bawić w kupowanie, odsyłanie i czekać na zwrot pieniędzy to wolę oddać do regeneracji, zapłacić i być pewnym, że jest to solidnie zrobione i mam na to 24 miesiące gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fikolek2 napisał:

Fred czytałeś priv?

Czytałem.

Muszę tam zawieźć chłodnicę - przejazd będzie mnie kosztował 50zł w jedną stronę. Muszę jeszcze pojechać to odebrać czyli drugie 50zł.

Sama naprawa będzie kosztowała około 300zł. Jeżeli będzie trzeba wymienić rdzeń to 400zł lub 500zł.

Do tego muszę wygospodarować czas na to by tam dwa razy pojechać, a z tym jest ciężko.

Także nie za bardzo mi to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W poniedziałek zdemontowałem chłodnicę i wysłałem do naprawy.

A w piątek już dostałem ją z powrotem.

Wymieniono rdzeń na o wiele solidniejszy i masywniejszy, całość wyszkiełkowano i łącznie, razem z przesyłaniem, kosztowało mnie to 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fikolek2 napisał:

Gdzie robiłeś? w Sośnicowicach

Podałem link, kliknij na wyraz naprawy.

Wysłałem to do Warki. Ogłaszali się na allegro.

13 godzin temu, Badger1s napisał:

No to dobrze wiedzieć, że takie rzeczy wgl robią ;)

Oryginalny faktycznie ma te kanały filigranowe, cieniutkie i delikatne.

Wspawali solidny rdzeń o grubych kanałach. No i mam na to rok gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 31.10.2019 o 14:31, Dżem napisał:

Jakieś objawy po za dmuchaniem na zewnątrz miałeś? Nierówna praca czy brak mocy?

Żadnych objawów związanych ze złą pracą silnika nie zauważyłem. Jedynym mankamentem było to, że opary oleju, które znajdują się w pompowanym do silnika powietrzu, wydostawały się przez nieszczelności i paskudziły silnik po stronie wtryskiwaczy. Wszystko było tam stale brudne i oblepione kurzem. Nieszczelność nie była duża, bo po umyciu chłodnicy nie było jej widać, ale gdy po wymontowaniu chłodnicy sprawdzałem szczelność to bańki pojawiały się przy osadzeniu rurek w ściance komory. Widać było, że nieszczelność się powiększała, bo co jakiś czas to myłem i coraz szybciej brud się pojawiał i zaczynały pojawiać się krople oleju na chłodnicy.

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń wygląda jak od Kamaza :D Przerabiałem to w swojej nysce parę lat temu. W moim przypadku praktycznie przestał puszczać "czarne bąki" ;) No i silnik suchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.11.2019 o 21:59, Thunder napisał:

Rdzeń wygląda jak od Kamaza :D Przerabiałem to w swojej nysce parę lat temu. W moim przypadku praktycznie przestał puszczać "czarne bąki" ;) No i silnik suchy...

Bo oni wykonują nowy rdzeń wycinając z innych dużych rdzeni przeznaczonych do dużych samochodów, może nawet ciężarowych.

 

W dniu 2.11.2019 o 07:57, Dżem napisał:

Ciekawe czy z Pajero by nie podszedł? Jest wyposażony w wiatrak.

Był już przerabiany temat wentylatora na chłodnicy powietrza.

nissan-terrano-intercooler-02.jpg

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 07:45, ceniakenzo napisał:

od czego ten wiatraczek zaadoptowałeś? 

To nie mój pomysł. Nie montowałem tego. Kliknij na słowo "temat" to przekieruje Cię do tematu związanego z tym wiatrakiem.

Pewnie da się dopasować od jakiegoś samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten tutaj wygląda na uniwersalny wiatrak do motosportu. Dostępny na kilku stronach z częściami tuningowymi praktycznie od ręki, różne wymiary, i moce mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...