Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zgrzytający 3,4 i 5 bieg


Riches

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczy,

od tygodnia jestem posiadaczem Parcha Y60 2.8, który według sprzedającego stał przed dłuższy czas w garażu nieużywany aż do momentu wystawienia na sprzedaż gdy to zainteresowani zaczęli go testować. Ogólnie auto w bardzo dobrym stanie, wiadomo że jak na ten wiek coś zawsze jest do zrobienia ale byłem w szoku widząc jak bardzo jest zadbany więc wciągnąłem go ale już świeżo po zakupie wyszły niespodzianki...

Podczas powrotu do domu wszystko było ok a przynajmniej nie zauważyłem nic niepokojącego natomiast dzień później zaczęły zgrzytać 3,4 i czasami 5 bieg podczas ich zapinania w trakcie jazdy a w 2 dniu nagle stojąc na światłach nie byłem w stanie wrzucić żadnego biegu, udało mi się jakoś wbić 4 i dojechać na nim do domu.

Pierwsza diagnoza - zapowietrzone sprzęgło, nie dało rady jednak odpowietrzyć więc wymieniłem pocący się przewód sprzęgła - dalej nie można było odpowietrzyć

Druga diagnoza - wysprzęglik, chodził w małym zakresie i wydawał dziwne dźwięki - po wymianie dalej bez zmian

Trzecia diagnoza - pompa sprzęgła, stukanie podczas dociskania sprzęgła i jedyna część, która została w układzie do wymiany - po wymianie udało się odpowietrzyć jednak znowu jestem na etapie gdzie zgrzyta 3 i 4 oraz czasami 5 tyle że chyba mniej niż poprzednio.

 

Sprawa wygląda tak że 1,2 wchodzą bez najmniejszych zgrzytów, 3 i 4 przy mniejszej prędkości potrafią wejść również bez zgrzytania ale przy większej to jest już to pewnik, z 5 bywa różnie. W momencie gdy całkiem zbije bieg podczas jazdy i próbuję wbić, któryś z problematycznych to jest jeszcze gorzej niż w przypadku wbijania ich po kolei. Sprzęgło łapie od samego dołu, nie od połowy skoku, płynu w skrzyni jeszcze nie sprawdzałem i nie wymieniałem, najprawdopodobniej siedzi tam Orlenowski HIPOL GL-4 80W-90.

Dzisiaj stwierdziłem że sam już nic nie wymyślę więc zabrałem go do mechanika, stwierdził że to synchronizatory w skrzyni... Co sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprzęgło było dobrze odpowietrzone? w sensie przy wysprzęgliku i na górze, czy tylko przy wysprzęgliku?

a jak po synchronizatory to zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...