Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radar sensor nie działa PULSAR QASHQAI


MIMAG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich forumowiczów,

świeżo nabyłem Nissana Pulsara Tekna 1.5 dci z 2015r. Od początku wyświetla się błąd na wyświetlaczu SYSTEM FAULT czujnika zbliżeniowego. Auto miało wymieniony przedni zderzak ponieważ jego dolna część była połamana. Chwyt czujnika tez ucierpiał ponieważ jest wyłamany lewy górny chwytak, jednak na samym radarze brak fizycznych zniszczeń. Po odłączeniu kostki od radaru błąd znika i systemy zbliżeniowe są nieaktywne.

Czy ktoś bawił się z takim czujnikiem?

Czy jeśli się go odłączy to po ponownym podłączeniu działa od razu i kontrolka z deski rozdzielczej znika od razu czy trzeba resetować komputer lub trochę pojeździć aby wykrył radar? Pytam ponieważ chciałem podłączyć na szybko inny radar tylko nie mam pewności czy będę widział od razu że błąd zniknie.

Czy radar się kalibruje? Widziałem ze ma możliwość ustawienia kąta patrzenia.

Czy chwyt taki jakby miedziany górny który trzyma / zatrzaskuje radar w uchwycie (nie radar i blaszki na nim tylko ramiona które go blokują w uchwycie) wyłącznie go trzyma czy zamyka obwód i bez jednego z dwóch radar nie będzie działać?

Czy we własnym zakresie można sprawdzić pomierzyć wtyczkę/kostkę którą wtykamy w radar aby się upewnić ze problem nie leży po stronie wiązki?

Możecie polecić dobrego speca z Warszawy lub okolic w zakresie radar sensoru lub w ogóle ogarniania Nissana?

Będę wdzięczny za pomoc i sugestie dotyczące tematu.

1 (1).jpg

1 (2).jpg

1 (3).jpg

1 (4).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jestem umówiony do tradycyjnego warsztatu zobaczymy czy wyłącznie ASO sobie poradzi. Krzyknęli 70zł za sprawdzenie czy radar żyje, jeśli tak to plus 150zł za adaptacje. Przekonam się czy dźwigną temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

To mój pierwszy post na forum nissan :)

Udało się naprawić ten radar? Mam ten sam problem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

czy coś się udało Wam załatwić?

u mnie tył chyba padł.

Czy macie kamery 360 i jakiś element na czerwono został oznaczony jako uszkodzony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...