Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kostka do oryginalnego subwoofera


arczi85zg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chcę kupić oryginalny subwoofer do xtralia rocznik 2008. Radio z navi. Wypiąłem boczki po lewej stronie sprawdziłem zapas i progi. Nie znalazłem wtyczki. Gdzie mogę jeszcze ją znaleźć oprócz tych miejsc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć brat nie napisałeś że za tylnym boczkiem w miejscu gdzie się łączy dolny boczek z górnym mniej więcej na środku znaleźliśmy płaską wtyczkę na 4 piny i nie za bardzo wiemy od czego ona jest w moim x jej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mozna zmierzyć jej prąd (najpierw bez kluczyka, potem z aktywną stacyjką, z radiem on) najpierw a potem podłączyć jakiś stary głosnik ośrednicy min 10cm. Jeśli nie ma tam 12v to będzie wtyczka suba

tu masz fotkę bose

https://0.allegroimg.com/s360/01c33a/f44865ac4a2495d4b1d6dfb38f80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

odpowiem za brata ja w swoim x mam system bosse z subem idąc po instalacji doszedłem do wzmacniacza pod siedzeniem pasażera  przewody  wpięte są w przelotkę i idą do radia

natomiast u brata w x niema żadnej instalacji jak i również wzmaka pod siedzeniem więc jego fabrycznie nie był przystosowany (skonfigurowany) nie ma bosse . Rozkręciłem swojego suba i w środku jest mały wzmak więc podepnę adapter na czincze puszcze sygnał i zasilanie do suba i powinno hulać tylko teraz ja mam pytanie jak rozpoznać czy sub ma wbudowany wzmak , a wtyczka o której pisze dalej jest zagadką ja jej nie mam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sygnał idzie z głośników przednich do siedzenia pasażera tam jest przelotka i dalej do wtyczki suba , dla tego u brata chcę zastosować adapter przy radiu który po podłączeniu do przednich głośników poda sygnał nie szkodząc jakości połączenia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okay, jakby co to proponuję olać ten oryginał i kupić dowolną skrzynkę z markowym glosnikiem 25-30cm i podłączyć wzmacniacz też markowy w zasadzie dowolny i będzie nie drożej a na pewno lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karibox1

podjęliśmy z bratem decyzję kupił wzmak i skrzynie ale jest problem u niego jest radio z navi i według schematu głośniki to pin 2 i3 oraz 11 i 12 ,acc pin 7 masa pin 20 sprawdzałem na dwóch miernikach i na pinie 7 nie ma +12 po zapłonie do tego ma brak pinu 2 i zgłupiałem rozkręcam moje zwykłe 6cd z aux ja mam wszystkie kabelki , podłączamy jego radio w jego samochodzie i radio  gra wszystko działa lewa prawa przód tył przeszukałem wujka google ale nigdzie nie znalazłem innego opisu gniazdka  niż ten co zamieściłem instalacja w jego aucie oryginał nie kombinowana jakieś pomysły??

mówimy o gniazdku J502

kod jego radia PN 28185

Nissan  car stereo wiring diagram connector pinout harness.jpg

Edytowane przez jarekft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeszcze lepiej wymienić w ogóle radio na inne, które ma fabryczne wyjścia z przedwzmacniacza. byle nie chińskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kari, nikt nic nie olał. Brat wysłał mi smsa, że czekają ludzie na odpowiedź. Natomiast mam dość napięty grafik i mało czasu. A dodatkowo każdą wolną chwilę poświęcam na znalezienie przyczyny nie świecących lampek drzwiowych, który to temat jak pisałeś forumowiczów nie obchodzi :)

Już odpowiadam na twoje pytanie. Skrzynka to blaupunkt gtb 1200 wzmacniacz blaupunkt gta 400w. Ogólnie zestaw gra dobrze wzmak ustawiony dosłownie na minimum. Zastrzeżenia mam jedynie co do tylnej klapy bagażnika, dzwoni jak sanki Mikołaja. Tylna tapicerka i ozdobna osłona klapy bagażnika nie pozwala na miłe doznania podczas jazdy.

Poważnie zastanawiam się nad zakupem głośników do drzwi (front i tył) i wymianę oryginalnej navi z radiem na coś z androidem. ( po co nie aktualna navi, która tak naprawdę nigdzie mnie nie poprowadzi? )

I jeszcze jedna sprawa Kari zauważ proszę, że nikt na tym forum tak na dobrą sprawę nam nie pomógł, a razem z bratem sami dochodzimy co i jak. I to raczej my możemy powiedzieć kilka słów na ten temat. Po co jest to forum jak większość i tak ma większość w ...... :) Jeśli kogoś uraziłem nie miałem tego na myśli, a jedynie pragnę zaznaczyć swoje odczucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2019 o 13:30, arczi85zg napisał:

Kari, nikt nic nie olał. Brat wysłał mi smsa, że czekają ludzie na odpowiedź. Natomiast mam dość napięty grafik i mało czasu. A dodatkowo każdą wolną chwilę poświęcam na znalezienie przyczyny nie świecących lampek drzwiowych, który to temat jak pisałeś forumowiczów nie obchodzi :)

Już odpowiadam na twoje pytanie. Skrzynka to blaupunkt gtb 1200 wzmacniacz blaupunkt gta 400w. Ogólnie zestaw gra dobrze wzmak ustawiony dosłownie na minimum. Zastrzeżenia mam jedynie co do tylnej klapy bagażnika, dzwoni jak sanki Mikołaja. Tylna tapicerka i ozdobna osłona klapy bagażnika nie pozwala na miłe doznania podczas jazdy.

to ciekawy sprzęt choć niestety blaupunkt już nie ten. Ale w t32 też wstawiłem blaupunkta.

Wzmak ustawiasz raczej w zakresie niskiej częstotliwości ale natężenie dźwięku możesz dać wyższe. Jest tam x-over. I dajesz na 50hz.

W dniu 11.11.2019 o 13:30, arczi85zg napisał:

Poważnie zastanawiam się nad zakupem głośników do drzwi (front i tył) i wymianę oryginalnej navi z radiem na coś z androidem. ( po co nie aktualna navi, która tak naprawdę nigdzie mnie nie poprowadzi? )

radio na pewno trzeba wymienić i przypilnuj by miało rca out. Glosniki tył - to nie ma sensu. Warto je odłączyć nawet.

W dniu 11.11.2019 o 13:30, arczi85zg napisał:

I jeszcze jedna sprawa Kari zauważ proszę, że nikt na tym forum tak na dobrą sprawę nam nie pomógł, a razem z bratem sami dochodzimy co i jak. I to raczej my możemy powiedzieć kilka słów na ten temat. Po co jest to forum jak większość i tak ma większość w ...... :) Jeśli kogoś uraziłem nie miałem tego na myśli, a jedynie pragnę zaznaczyć swoje odczucie :)

bo tego nie dało się ogarnąć fabrycznie gdy nie masz instalacji. Poza tym mało odpisywaliście i mało pisaliście o specyfikacji auta. W aucie tylko nowe radio i wzmacniacz! Instalacja nawet jakbyś ją znalazł nie spełniła by funkcji w odniesieniu do sprzętu, który masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...