Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia automatyczna R51 3.0 2013 r.


Mirool

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy

Zetknąłem się niedawno ze zjawiskiem takim, że moja 7 stopniowa skrzynia automatyczna czasami po postoju auta 2,3 ,5 dniowym itp. po odpaleniu auta potrzebuje czasami kilku sekund żeby skrzynia..... na drajwie zaczęła ciągnąć???? Czasami trzeba przygazować kilka razy i wtedy łapie????. Później problem znika. Nie zawsze to występuje. Kilka razy mnie tro zdziwiło. Auto pochodzi z polskiego salonu i ma nalatane 82 tyś.?? Proszę o opinie czy może ktoś się spotkała z takim zjawiskiem??:(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawcy samochodow często nie zalecają zmiany oleju w skrzyni,  producenci skrzyni już niekoniecznie.   jeżeli jest jakiś sensowny powód by nie zmieniać oleju w skrzyni to tylko taki że błedy popełnione przy tej czynności mogą mieć poważniejsze skutki niż zaniechanie wymiany.   przy normalnej eksploatacji  wymiana co 100tys km powinna w zupełności wystarczyć. ale gdy oleju było zbyt mało, albo skrzynia była dociążana np holowanie przyczepy warto to robić częściej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na nie wymienianie oleju co 60 tyś km. czeka Cię albo remont albo tylko trochę strachu.

Olej do wymiany w trybie natychmiastowym. Jak dalej będzie ślizgać to czeka Cię remont skrzyni, trzeba wymienić tarczki i mam nadzieję że tylko to. Jeśli przestanie ślizgać to Twoje szczęście.

Olej w silniku też wymieniasz co 30 tyś km???. Jak tak to Twój V9X długo nie pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...