Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana szyby na szybę ogrzewaną Qashaqa J11 2017r


szymon_szty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Niestety dostałem kamieniem na autostradzie i jestem zmuszony do wymiany przedniej szyby. Mój samochód nie ma w standardzie podgrzewanej przedniej szyby ale byłem zapytać o wymianę przedniej szyby i "fachowiec" powiedział, że wszystko co jest potrzebne do podgrzewania przedniej szyby znajduje się już w tym samochodzie i tutaj powstaje moje pytanie czy aby wszystko sprawnie działało wystarczy wymienić panel od klimatyzacji z przyciskiem do podgrzewania przedniej szyby czy musiał bym ciągnąć jeszcze jakąś wiązkę? Szyba ogrzewana jest droższa o ok. 500zł dlatego nie chciał bym jej kupić jeśli okazało by się, że jej podłączenie jest bardziej skomplikowane niż wymiana jedynie panelu klimatyzacji
Dzięki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie musisz wymieniać panela.
Poprostu podłączasz przednią pod instalację tylnej i gotowe.
W zasadzie łączysz ze sobą dwa przewody sterowania przekaźnikiem i wtedy jeden przycisk wyzwala dwa obwody.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z instalacją muszę pociągnąć od szyby czy jest już pociągnięta i zaślepiona gdzieś koło panelu?
Wielkie dzięki za pomoc i szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)
Przed chwilą napisałeś, że wszystko jest...
A tego czy tak naprawdę jest to tego nie wiem.
Ja planuję (jak będę musiał wymienić szybę) podłączyć dodatkowe przewody od przekaźnika tylnej do styków przedniej i tyle.
A jeśli faktycznie instalacja jest to wystarczy na logikę zewrzeć na wtyczce sterowanie przedniej z tylną i gotowe.
Bardziej profesjonalne podłączenie to zmiana panela na dedykowany pod ogrzewanie przedniej szyby.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie instalacja (kostki i kable) jest. Najwyzej panel nie ma przyciskow. 

Podobnie ma sie sytuacja z hakiem, ktory montowalem (+wiazka z gniazdem). Instalacja i kostki do podpiecia sa.

Moze wystarczy zdjac panel i zobaczyc czy masz kable z kostka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon_szty,nawet gdyby przyszło mi ciągnąć nowe kabelki do szyby to gra warta świeczki.A myślę,że Nissan nie jest taki rozrzutny by stosować osobne wiązki do kilku serii wyposażeń,zbyt drogo by ich to wynosiło.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie koniecznie.
Czasami wręcz przeciwnie, oszczędza się na każdym metrze przewodu elektrycznego.
Kiedyś w programie o technologii produkcji samochodów, jeden projektant wyliczał, że w uboższej instalacji elektrycznej jest w sumie około 4 metry przewodu mniej, co daje oszczędność na poziomie 10$. Pojazdów z tańszą instalacją wyprodukowano 100000 egzemplarzy co dało oszczędności na poziomie 1 miliona dolarów.

To tak zwane grosz do grosza.
:-)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan to nie VW gdzie zazwyczaj wiązki elektryczne do dodatkowego wyposażenia są poprowadzone , wystarczy tylko podłączyć osprzęt i aktywować komputerem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MirekCC napisał:

No właśnie nie koniecznie.
Czasami wręcz przeciwnie, oszczędza się na każdym metrze przewodu elektrycznego.
Kiedyś w programie o technologii produkcji samochodów, jeden projektant wyliczał, że w uboższej instalacji elektrycznej jest w sumie około 4 metry przewodu mniej, co daje oszczędność na poziomie 10$. Pojazdów z tańszą instalacją wyprodukowano 100000 egzemplarzy co dało oszczędności na poziomie 1 miliona dolarów.

To tak zwane grosz do grosza.
:-)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Mirek,zgadzam się....ale tylko połowicznie :D  W  wersji Visia,nie uświadczysz dodatkowego okablowania,wszystko krótko i nie ma tematu dokładek.Co innego w wersji od Acenta wzwyż,tam już dodatkowe kabelki wiszą.Takmiałem w poprzedniej Kaśce,w tej obecnej też i w NOTE gdzie można było nawet ESP  ,halogeny i inne sztuki z wyższej wersji dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, jak nie sprzedam QQ przed upływem gwarancji to ją zmodyfikuję o "ludzkie" sterowanie szybami i pakiet zimowy.
Środkowy tunel nawet już mam bo kupiłem razem ze skórzanym podłokietnikiem, bo poprzedni miał plamy.
:-)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie (2 tygodnie) będę dokonywał tej modyfikacji, szyba już zamontowana, oczekuje na panel klimatyzacji
odezwę się jak to wyszło finalnie
Dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymiana szyby na ogrzewaną + wymiana panelu klimatyzacji + programowanie modemu komfortu i wszystko działa jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto programował panel komfortu? Przewody instalację do szyby już miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 3.12.2019 o 17:18, szymon_szty napisał:

Wymiana szyby na ogrzewaną + wymiana panelu klimatyzacji + programowanie modemu komfortu i wszystko działa jak należy

gdzie programowałeś moduł komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.12.2019 o 17:18, szymon_szty napisał:

Wymiana szyby na ogrzewaną + wymiana panelu klimatyzacji + programowanie modemu komfortu i wszystko działa jak należy

Ja również dorzucam się do pytania, gdzie programowałeś, czy wszystkie wiązki już były i jaką wersję wyposażenia masz w QQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja zapytam o cenę samej szyby ?;) kamyk mi delikatnie uszkodził ją na samej krawędzi.  Narazie nie mam zamiaru tego robić tylko zakamufluje ale ciekaw jestem ile zapłaciłeś?; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...