Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
szymon_szty

Wymiana szyby na szybę ogrzewaną Qashaqa J11 2017r

Recommended Posts

szymon_szty

Witam
Niestety dostałem kamieniem na autostradzie i jestem zmuszony do wymiany przedniej szyby. Mój samochód nie ma w standardzie podgrzewanej przedniej szyby ale byłem zapytać o wymianę przedniej szyby i "fachowiec" powiedział, że wszystko co jest potrzebne do podgrzewania przedniej szyby znajduje się już w tym samochodzie i tutaj powstaje moje pytanie czy aby wszystko sprawnie działało wystarczy wymienić panel od klimatyzacji z przyciskiem do podgrzewania przedniej szyby czy musiał bym ciągnąć jeszcze jakąś wiązkę? Szyba ogrzewana jest droższa o ok. 500zł dlatego nie chciał bym jej kupić jeśli okazało by się, że jej podłączenie jest bardziej skomplikowane niż wymiana jedynie panelu klimatyzacji
Dzięki i Pozdrawiam

MirekCC

Nawet nie musisz wymieniać panela.
Poprostu podłączasz przednią pod instalację tylnej i gotowe.
W zasadzie łączysz ze sobą dwa przewody sterowania przekaźnikiem i wtedy jeden przycisk wyzwala dwa obwody.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

szymon_szty

A co z instalacją muszę pociągnąć od szyby czy jest już pociągnięta i zaślepiona gdzieś koło panelu?
Wielkie dzięki za pomoc i szybką odpowiedź

MirekCC

:-)
Przed chwilą napisałeś, że wszystko jest...
A tego czy tak naprawdę jest to tego nie wiem.
Ja planuję (jak będę musiał wymienić szybę) podłączyć dodatkowe przewody od przekaźnika tylnej do styków przedniej i tyle.
A jeśli faktycznie instalacja jest to wystarczy na logikę zewrzeć na wtyczce sterowanie przedniej z tylną i gotowe.
Bardziej profesjonalne podłączenie to zmiana panela na dedykowany pod ogrzewanie przedniej szyby.

szymon_szty

Podłączenie które jest na sto procent to podłączenie do szyby nie wiem czy od tego są pociągnięte kable

Piter

Wg mnie instalacja (kostki i kable) jest. Najwyzej panel nie ma przyciskow. 

Podobnie ma sie sytuacja z hakiem, ktory montowalem (+wiazka z gniazdem). Instalacja i kostki do podpiecia sa.

Moze wystarczy zdjac panel i zobaczyc czy masz kable z kostka? 

JACKO29

Szymon_szty,nawet gdyby przyszło mi ciągnąć nowe kabelki do szyby to gra warta świeczki.A myślę,że Nissan nie jest taki rozrzutny by stosować osobne wiązki do kilku serii wyposażeń,zbyt drogo by ich to wynosiło.

• Upvote 1

MirekCC

No właśnie nie koniecznie.
Czasami wręcz przeciwnie, oszczędza się na każdym metrze przewodu elektrycznego.
Kiedyś w programie o technologii produkcji samochodów, jeden projektant wyliczał, że w uboższej instalacji elektrycznej jest w sumie około 4 metry przewodu mniej, co daje oszczędność na poziomie 10$. Pojazdów z tańszą instalacją wyprodukowano 100000 egzemplarzy co dało oszczędności na poziomie 1 miliona dolarów.

To tak zwane grosz do grosza.

Wojtek74

Nissan to nie VW gdzie zazwyczaj wiązki elektryczne do dodatkowego wyposażenia są poprowadzone , wystarczy tylko podłączyć osprzęt i aktywować komputerem .

JACKO29
9 godzin temu, MirekCC napisał:

No właśnie nie koniecznie.
Czasami wręcz przeciwnie, oszczędza się na każdym metrze przewodu elektrycznego.
Kiedyś w programie o technologii produkcji samochodów, jeden projektant wyliczał, że w uboższej instalacji elektrycznej jest w sumie około 4 metry przewodu mniej, co daje oszczędność na poziomie 10$. Pojazdów z tańszą instalacją wyprodukowano 100000 egzemplarzy co dało oszczędności na poziomie 1 miliona dolarów.

To tak zwane grosz do grosza.

Mirek,zgadzam się....ale tylko połowicznie :D  W  wersji Visia,nie uświadczysz dodatkowego okablowania,wszystko krótko i nie ma tematu dokładek.Co innego w wersji od Acenta wzwyż,tam już dodatkowe kabelki wiszą.Takmiałem w poprzedniej Kaśce,w tej obecnej też i w NOTE gdzie można było nawet ESP  ,halogeny i inne sztuki z wyższej wersji dołożyć.

MirekCC

Dobrze wiedzieć, jak nie sprzedam QQ przed upływem gwarancji to ją zmodyfikuję o "ludzkie" sterowanie szybami i pakiet zimowy.
Środkowy tunel nawet już mam bo kupiłem razem ze skórzanym podłokietnikiem, bo poprzedni miał plamy.

szymon_szty

W najbliższym czasie (2 tygodnie) będę dokonywał tej modyfikacji, szyba już zamontowana, oczekuje na panel klimatyzacji
odezwę się jak to wyszło finalnie
Dzięki za pomoc !