Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamiana reflektorów


awrezyser
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero się zarejestrowałem i przeglądałem forum ale nie znalazłem takiego tematu. Chodzi mi czy można zamienić zwykła lampę na lampę ksenony, znalazłem na forum ze można zamienić ksenony na zwykłe a mnie interesuje odwrotny układ. Zona zbila lampę i w pośpiechu kupiła na zlomie lampę ksenon. Jest tam wtyczka od ksenona ale nie znalazłem nigdzie wejścia na taką wtyczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ogarniesz elektrykę zamontujesz spryskiwacze ksenonów ,system samopoziomujący ,a do tego to wszystko przejdzie na przeglądzie to jak najbardziej można.

Chyba wystarczająco Cię zniechęciłem.<_< Nie opłaca się.

Edytowane przez karabu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana bez montażu spryskiwaczy i samo-poziomowania nie jest skomplikowana, przeglądy i tak pewnie przejdzie bez tego. Ale ja tez uważam, że jest to nieopłacalne, nawet jak tanio kupisz lampy z ksenonami to zaraz może się okazać, że przestanie działać starter czy przetwornica, przepali się żarnik itp.. a to wszystko kosztuje więcej jak zwykła żarówka :) i mówię o używkach. Fakt, że światło jest lepsze, ale raczej nie warte tego wszystkiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ksenony i jeśli nie kupi się żarników dobrej jakości,to słabo świecą,serio.

No i oczywiście reflektory plastykowe niszczą się bardzo szybko ,pomimo spryskiwaczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przetwornice to masz kolego pod lampami, przymocowane od spodu, trzeba lampę wyjąć. Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem :) jak miałem P12 to raz wymieniałem i jeśli dobrze pamiętam to właśnie tam była. Ja swoją chyba załatwiłem chińskim ksenonem, ale pewności nie mam, bo może i padła ze starości. Później mi padł ten starter co w niego wchodzi ksenon, ale wymiana tego to akurat 2 minuty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się przetwornica lampy znajduje się pod spodem, często pali sie z powodu nieszczelnej lampy i wszysytko zlewa się do przetwornicy, która jest najniżej i się pali. Co do demontażu lampy można ją zdemontować bez odkręcania zderzaka kwestia 10min i lampa na wierzchu.Przerabiałem temat więc służe pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kusik   masz rację nie potrzeba odkręcać zderzaka .Tutaj filmik jak gość wymienia. W  6.40   widać o co chodzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...