Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odpryski na masce


comcf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mój X - Tekna w czarnym kolorze ma 16 miesięcy i 26 tys. przebiegu, garażowany i zadbany, osobiście ręcznie go myję. Kupiłem specjalną rękawicę i środki, zużywam multum wody do mycia oraz czasu. W słoneczny dzień widać mnóstwo rys na lakierze a na masce i rogach błotników pełno odprysków (z 30-ci), mijając się na wąskiej ulicy z ciężarówką prawą stroną przeciągnąłem go przez trawę rosnącą na poboczu, taką do pasa, też w słoneczny dzień widać wzdłużne delikatne rysy po tej trawie (suv do jazdy poza asfaltowymi drogami :) ). Pytałem na serwisie o odpryski, odpowiedź nie obejmuje tego gwarancja. Zastanawiam się co będzie za rok pewnie maska do malowania, zaznaczę że mam jeszcze dwa inne auta w niższej klasie w ciemnym kolorze o wiele starsze  2006 i 2008 rocznik i nie ma takiego problemu (pewnie dlatego że kolor inny niż czarny i lakiery może chemoutwardzalne). Sąsiad ma czarną kie Sportage o rok starszą od mojego x-a i nie zauważyłem takiego problemu. Pytałem kolegę lakiernika z serwisu mercedesa i na gwarancji jak się zdarzą odpryski to rwią lakier do zera i malują bez żadnego ale. No cóż pewnie to wyższa klasa i nie pozwolą sobie na takie uchybienia. Na tylnej klapie obok znaczka NISSANA mam odbarwienie wielkości 5 żł - plamę po ptasim gównie, zmyłem je max po 4 godzinach (tyle minęło czasu od momentu zaparkowania, wysiadając i wsiadając otwierałem bagażnik i z stąd to wiem ).  Wiem że ptasie gówno jest destrukcyjne dla lakierów ale bez przesady.

Czy macie podobne problemy ?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dej fotkę.

to nieprawda, że zdzieraja lakier do zera. Matowią go tylko. Po ptasich odchodach nie ma prawa się nic takiego zdarzyć w tak krótkim czasie.

To musiałoby być gówno fenixa albo orła z Czarnobylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich odprysków jest dużo od kantu do połowy maski.

Odbarwienia po odchodach nie wrzucę bo to widać tylko pod odpowiednim kontem, zdjęcie tego nie pokaże.

Co do zdzierania lakieru, to widziałem na serwisie u kumpla na własne oczy, lakier zdzierał do podkładu żeby po lakierowaniu grubość po pomiarze mieściła się w fabrycznych parametrach :) 

20191013_113647.thumb.jpg.df70c59391e4ddce29f191d72cec918c.jpg

 

 

20191013_113500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszych eko-lakierach strach z komarem iść na czołówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thunder napisał:

Przy dzisiejszych eko-lakierach strach z komarem iść na czołówkę.

Ekologia i jeszcze raz ekologia.

Nic innego -tylko trzeba sie z tym pogodzic ,ze lakiery coraz bardziej delikatne a samochody coraz gorsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Thunder said:

Przy dzisiejszych eko-lakierach strach z komarem iść na czołówkę.

... no bo komar ma to zderzenie przezyc, to sa owadowe strefy zgniotu   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karibox1  wysłałem tylko te dla przykładu jak chcesz przeanalizować szczegółowo wszystkie to wyślę Ci każdy odprysk z osobna ale na priv  :)

Trudno jest mi zrobić w taki sposób zdjęcie całej maski żeby było widać dokładnie wszystkie odpryski. One są 1-2 milimetrowej wielkości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się i nie łykam tego

podobnie ktoś tam pisał, ze nissan do polonez. tu nie ma sensu. Polonez to model FSO a nissan to marka

no i wiadomo, ze porównywać tego nie da się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję tylko białe NISAN-y  nie widać odprysków, rys i otarć :)  . Nic z tym nie zrobisz takie są teraz lakiery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata mam ten samochód i jak narazie nie wygląda zle :)  Wczesniej miałem NISSAN ROGUE kolor Gun Metallic (szary) Po dwóch latach użytkowania cały lakier był porysowany i pełen odprysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stuff1000 napisał:

Pod białym lakierem masz biały podkład, wiec nic nie widać :)

Jak sie przygladniesz to widac odpryski :) Mialem pare odpryskow na bialej perle. Po jakims czasie odpryski zniknely - wymienili mi maske po drobnej stluczce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, karibox1 said:

zakładam, że Ruk był z kolejnych rąk z USA?

ROGUE był nowy z salonu po 2 latach wymieniłem go na inny... 

4 hours ago, stasziek said:

Jak sie przygladniesz to widac odpryski :) Mialem pare odpryskow na bialej perle. Po jakims czasie odpryski zniknely - wymienili mi maske po drobnej stluczce :)

Widać ale z bardzo  bliska, natomiast jak codziennie go ogladam z daleka więc mi to nie przeskadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mam taki sam problem, po ok dwóch latach użytkowania lakier wygląda masakrycznie. Zawodowo używam kangoo z 2002 r. i stan lakieru jest lepszy niż w Nissanie. Oczywiście serwis  ma to głęboko...Zastanawiam się nad poruszeniem tematu w centrali na Węgrzech, po kupieniu samochodu montowałem hak i założono wiązkę 7 pinową zamiast 13-to; dekle próbowali wmawiać, że w tym samochodzie nie ma możliwości założenia 13 -to pinowej.  Dopiero interwencja w centrali dokonała cudu i dało się. Może w sprawie lakieru też będzie podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...