Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyka i multimedia


comcf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy może mi ktoś wytłumaczyć kilka kwestii które mnie mocno zastanawiają i irytują w w moim T32 w wersji wyposażenia TEKNA. Serwis nie potrafi mi tego rozsądnie wytłumaczyć

1. Mamy zaparkowanego X-a między dwoma autami na miejskim parkingu czyli niewiele miejsca między autami, auto jest zamknięte podchodzimy do bagażnika i korzystamy z wynalazku XXI wieku czyli otwierania "nogą" - zapłaciliśmy za tę funkcję niezłą kasę :).  Wyjmujemy ciężki pakunek i trzymamy w dwóch rękach, zamykamy "nogą" i teraz jest problem bo z bagażnikiem otwierają się wszystkie drzwi i co teraz bo trzeba oddzielnie zamknąć drzwi za pomocą pilota albo przycisku przy zamku. Czyli trzeba pakunek położyć na ziemi lub w kałuży,  sięgnąć po pilota albo wcisnąć się miedzy auta i zamknąć z przycisku w zamku  :)

2. Szyberdach po jego otwarciu nie zamyka się automatycznie z zamknięciem auta. Kilka razy zdarzyło mi się zostawić pod domem auto z otwartym szyberdachem dobrze że po dłuższym czasie nie zaczęło padać. Szyby rozumiem że mogą się nie domykać automatycznie ale  szyberdach ?

3. Prawa szyba od pasażera brak auto otwierania i zamykania (tę funkcje ma tylko szyba od kierowcy) Dużo starsze auta tę funkcję mają w czterech szybach.

4. Po wyłączeniu zapłonu "zgaszeniu silnika" nie ma opóźnienia w odcięciu zasilania, nie można domknąć szyb ani szyberdachu ale za to elektryczne ustawienia fotela działają :)

 Wyłączasz silnik i np.kończysz rozmowę przez zestaw głośnomówiący i musisz znowu włączyć zapłon żeby domknąć cokolwiek  w aucie.

5. System audio i multimedia mają konkretne opóźnienie, np. odpalasz auto ruszasz a kamera zaskakuje po dłuższej chwili.

Audio - odpalasz auto chcesz ściszyć i musisz chwilę poczekać aż zaskoczy. System connect to jest chyba tylko po to żeby wydłużyć listę wyposażenia :).

6. Aha najlepsze jest to że sprzedają w Polsce auta bez polskiego menu. Dla mnie nie problem, daję radę po Angielsku ale np. moi rodzice kupując takie auto nie skorzystają z wielu funkcji w wyniku braku polskiego języka w menu i braku znajomości obcych języków.

Oddzielną najbardziej irytującą sprawą dla mnie jest brak wyciszenia w tym aucie, zdarzyło mi się kilka razy siedzieć z tyłu, wrażenia prawie jak w "blaszaku" z za kierownicy jakby łożyska w tylnych kołach były do wymiany. Jednak dobry system audio w tym aucie to dobre rozwiązanie :) 

Jest jeszcze wiele innych funkcji które miałem w kilkunastoletniej toyocie a tutaj nie ma ale toyota była klasy premium którą przejechałem ponad 300 tys. bez awarii i pewnie to już się nie wróci :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, comcf said:

Witam

Czy może mi ktoś wytłumaczyć kilka kwestii które mnie mocno zastanawiają i irytują w w moim T32 w wersji wyposażenia TEKNA. Serwis nie potrafi mi tego rozsądnie wytłumaczyć

1. Mamy zaparkowanego X-a między dwoma autami na miejskim parkingu czyli niewiele miejsca między autami, auto jest zamknięte podchodzimy do bagażnika i korzystamy z wynalazku XXI wieku czyli otwierania "nogą" - zapłaciliśmy za tę funkcję niezłą kasę :).  Wyjmujemy ciężki pakunek i trzymamy w dwóch rękach, zamykamy "nogą" i teraz jest problem bo z bagażnikiem otwierają się wszystkie drzwi i co teraz bo trzeba oddzielnie zamknąć drzwi za pomocą pilota albo przycisku przy zamku. Czyli trzeba pakunek położyć na ziemi lub w kałuży,  sięgnąć po pilota albo wcisnąć się miedzy auta i zamknąć z przycisku w zamku  :)

* chyba nie do konca tak jest jak napisales. wlasnie sprawdzilem i otwarcie klapy bagaznika nie odblokowuje wszystkich drzwi a sama klape a po jej zamknieciu zostaje ona po jakims tam czasie "zaryglowana" i aktywowany alarm (jsli go posiadamy) . Ja mam otwieranie sekwencyjne wybrane w menu, mozte to jest tez roznica w dzialaniu

2. Szyberdach po jego otwarciu nie zamyka się automatycznie z zamknięciem auta. Kilka razy zdarzyło mi się zostawić pod domem auto z otwartym szyberdachem dobrze że po dłuższym czasie nie zaczęło padać. Szyby rozumiem że mogą się nie domykać automatycznie ale  szyberdach ?

* Brak informacji w opisach, niestety "drobna" niedogodnosc 

3. Prawa szyba od pasażera brak auto otwierania i zamykania (tę funkcje ma tylko szyba od kierowcy) Dużo starsze auta tę funkcję mają w czterech szybach.

* To bylo do sprawdzenia przed zakupem  :)

4. Po wyłączeniu zapłonu "zgaszeniu silnika" nie ma opóźnienia w odcięciu zasilania, nie można domknąć szyb ani szyberdachu ale za to elektryczne ustawienia fotela działają :)

 Wyłączasz silnik i np.kończysz rozmowę przez zestaw głośnomówiący i musisz znowu włączyć zapłon żeby domknąć cokolwiek  w aucie.

* Fotel i lusterka dzialaja a reszta, no coz ...  - "ale to tylko Nisan"

5. System audio i multimedia mają konkretne opóźnienie, np. odpalasz auto ruszasz a kamera zaskakuje po dłuższej chwili.

Audio - odpalasz auto chcesz ściszyć i musisz chwilę poczekać aż zaskoczy. System connect to jest chyba tylko po to żeby wydłużyć listę wyposażenia :).

* Ja odkad pamietam zawsze mialem opoznienia zanim "wystartuja" wszystkie systemy inaczej musialyby pracowac w tle a to zuzywa aku. Mozna to pewnie zrobic szybciej no ale ...   - "ale to tylko Nisan"

6. Aha najlepsze jest to że sprzedają w Polsce auta bez polskiego menu. Dla mnie nie problem, daję radę po Angielsku ale np. moi rodzice kupując takie auto nie skorzystają z wielu funkcji w wyniku braku polskiego języka w menu i braku znajomości obcych języków.

* Nie zauwazylem nawet.  Czasem zapewne moze to stanowic problem / dyskomfort uzytkowania - "ale to tylko Nisan"

Oddzielną najbardziej irytującą sprawą dla mnie jest brak wyciszenia w tym aucie, zdarzyło mi się kilka razy siedzieć z tyłu, wrażenia prawie jak w "blaszaku" z za kierownicy jakby łożyska w tylnych kołach były do wymiany. Jednak dobry system audio w tym aucie to dobre rozwiązanie :) 

* Mnie tez rozwala chwalenie sie, ze polepszono wyciszenie w nowszeych wersjach otp a ja tego nie "slysze". Dla mnie to jest glosnie auto - "ale to tylko Nisan"

.... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te wszystkie mankamenty też mnie powaliły. Cóż trzeba z tym żyć i zaakceptować. Bo inaczej nie będzie przyjemności z jazdy.

Przy słoneczne pogodzie już zostawiłem otwarty dach i zaczęło padać. Na szczęście to był przelotny opad a nie oberwanie chmury, jak to u nas dość często ma miejsce. Ale było mokro. Już mi się to zdarzyło w Vitarze z miękkim dachem. Zostawiłem samochód tylko na 30 min z otwartym dachem i przyszła burza...... Źle się jeździ na mokrych siedzeniach i z mokrą tapicerką. Na szczęście to samochód który nie posiadał prawie żadnej elektroniki.

Samo porządne audio w tym samochodzie nie poprawi komfortu. Musisz wyciszyć drzwi. Inaczej wszyscy na zewnątrz będą słuchać twojej muzyki. Wystarczy popukać w karoserię i poczujesz się jak w pustej puszcze od piwa.

Też przyzwyczaiłem do samochodem o wiele wyższej klasy co prawda był to 12 letni Land Rover z pneumatycznym zawieszeniem i nagłośnieniem Harman Kardon jak podkręciłem muzykę to na zewnątrz było słychać dopiero po otwarciu drzwi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juras2017 dzięki za informację z zamykaniem bagażnika, szukałem w ustawieniach wszystkich pozostałych opcji na początku po zakupie a do ustawień otwierania auta jakoś jeszcze nie dotarłem co mogę powiedzieć, pewnie z lenistwa :) i przyzwyczajenia do mankamentów w nissanie. Zapytałem o te rozwiązanie w serwisie dwie osoby przy przeglądzie, doradcę serwisowego i mechanika, powiedzieli że nic się z tym nie zrobi to auto tak ma i pewnie dlatego odpuściłem poszukiwania w menu. Po twojej informacji pofatygowałem się i oczywiście da się to ustawić za pomocą zaznaczenia funkcji "selective unlock" w vehicle settings :)  Tylko wtedy trzeba otwierać wszystkie drzwi na dwa razy ale dobre i to. Jeszcze raz dzięki za info.

No i proponuję serwisantom oraz doradcą serwisowym czytać fora, tutaj jest użyteczna wiedza którą powinni pochłaniać "garściami", zwłaszcza pracując w autoryzowanych serwisach.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę miłego pogodnego dnia, dzisiaj aż się prosi żeby otworzyć szyberdach tylko nie zapomnijcie zamknąć  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2019 o 21:40, comcf napisał:

Witam

Czy może mi ktoś wytłumaczyć kilka kwestii które mnie mocno zastanawiają i irytują w w moim T32 w wersji wyposażenia TEKNA. Serwis nie potrafi mi tego rozsądnie wytłumaczyć

1. Mamy zaparkowanego X-a między dwoma autami na miejskim parkingu czyli niewiele miejsca między autami, auto jest zamknięte podchodzimy do bagażnika i korzystamy z wynalazku XXI wieku czyli otwierania "nogą" - zapłaciliśmy za tę funkcję niezłą kasę :).  Wyjmujemy ciężki pakunek i trzymamy w dwóch rękach, zamykamy "nogą" i teraz jest problem bo z bagażnikiem otwierają się wszystkie drzwi i co teraz bo trzeba oddzielnie zamknąć drzwi za pomocą pilota albo przycisku przy zamku. Czyli trzeba pakunek położyć na ziemi lub w kałuży,  sięgnąć po pilota albo wcisnąć się miedzy auta i zamknąć z przycisku w zamku  :)

W instrukcji pisze chyba, że nie otwierają się (mam od T31) Może to kwestia ustawień. 

3. Prawa szyba od pasażera brak auto otwierania i zamykania (tę funkcje ma tylko szyba od kierowcy) Dużo starsze auta tę funkcję mają w czterech szybach.

Ma to QQ po lifcie, ale niestety w X zapomnieli o tym - jest starty nie podświetlany panel bez 4xauto i bez sterowania z pilota szybami, szkoda. 

4. Po wyłączeniu zapłonu "zgaszeniu silnika" nie ma opóźnienia w odcięciu zasilania, nie można domknąć szyb ani szyberdachu ale za to elektryczne ustawienia fotela działają :)

 Wyłączasz silnik i np.kończysz rozmowę przez zestaw głośnomówiący i musisz znowu włączyć zapłon żeby domknąć cokolwiek  w aucie.

Powinno jeszcze przez chwilę działać do momentu odpięcia pasa albo otwarcia drzwi kierowcy, ale nie sprawdzałem. 

Jest jeszcze wiele innych funkcji które miałem w kilkunastoletniej toyocie a tutaj nie ma ale toyota była klasy premium którą przejechałem ponad 300 tys. bez awarii i pewnie to już się nie wróci :)

Problem w tym, że to jest dość losowe. Czasem w drogich autach brakuje prostych funkcji a są w autkach segmentu B dla kowalskiego... Nie ma tu wielkiej logiki ale pewnie jest duża polityka. Ogólnie Japońce raczej unikają nowinek ;P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...