Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jakie opony zimowe? obecnie letnie 215/55/18


pierwszynissan2019
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam drugi komplet na allumach 16" i opony 215/65.
Polecam.
Bardzo dobrze tłumią drgania poprzecznych zlodowaceń i na krawężnik fajnie, miękko można bez obaw wjechać.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zimowki i letnie mam takie same - takie jak i twoje 18" i na takich planuje jezdzic. Jednak jezeli masz alu polerowane polecam kupić na zime drugi komplet - lakierowanych, z tego co slyszalem - polerowane - są słabe na zime pod kątem ochrony i po 2-3 sezonach bedzie to znacznie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowane też są malowane.
Ale faktycznie od wszystkich wulkanizatorów i speców od felg słyszałem, że polerowane po dwóch zimach łuszczą się i latwo ją zniszczyć a polerowana powierzchnia koroduje i czernieje.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 2 komplety 18'  - lato/zima, 215/55/18.
Osobiście nie widzę żadnych uciążliwości z używania tego rozmiaru w zimie -  prawie każdy weekend jeżdżę do Istebnej (Beskidy). Sporo śniegu tam jest w zimie.

Dla mnie tego typu samochód na kołach 16' wygląda jakoś komicznie - ale to moja prywatna opinia ;)

Gdyby teraz kupował 2 komplet kół, kupiłbym 19' i zostawiłbym na lato, a 18' na zimę. Szkoda mi było jednak odsprzedawać na olx nowe opony - jak to mawiają "Polaczek - cebulaczek" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 11:25, buba1982 napisał:

Ja też mam 2 komplety 18'  - lato/zima, 215/55/18.
Osobiście nie widzę żadnych uciążliwości z używania tego rozmiaru w zimie -  prawie każdy weekend jeżdżę do Istebnej (Beskidy). Sporo śniegu tam jest w zimie.

Dla mnie tego typu samochód na kołach 16' wygląda jakoś komicznie - ale to moja prywatna opinia ;)

Gdyby teraz kupował 2 komplet kół, kupiłbym 19' i zostawiłbym na lato, a 18' na zimę. Szkoda mi było jednak odsprzedawać na olx nowe opony - jak to mawiają "Polaczek - cebulaczek" :-D

Zostań przy tych 18kach. Mam 19 cali na lato i po mieście bardzo czuć nierównosci i koleiny, z niecierpliwością czekam na zime i baloniki na 16 calach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato  na 18 - zima na 17 - chyba najlepsza kombinacja. 

18 wyglądają już nieźle  a 17 jeszcze wyglądają nieźle:D

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato  na 18 - zima na 17 - chyba najlepsza kombinacja. 
18 wyglądają już nieźle  a 17 jeszcze wyglądają nieźle
 
Dobre, dobre.
Jednak skoro QQ udaje w wielkim uproszczeniu bardziej terenówkę niż samochód sportowy, to baloniaste 16" bardziej do niego pasuje na zimę niż wytrzęsające plomby 19".
Celowo podałem skrajne rozmiary.
:-)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 11:25, buba1982 napisał:

215/55/18

dzieki Panowie, jeszcze takie pytanko z wyzszej polki jakby szukac felg 16 czy 17 na oponeo, allegro itp to:

 

  • Szerokość: 6,50J″
  • Otwór centralny: 66,1
  • Rozstaw śrub: 5x114.3
  • Odsadzenie ET: 40,00

 

ktore parametry maja nasze kaski? zaznaczylem na oponeo ze do kaski a tam jedne maja szerokosc 5.5 inne 6, itp. jakby to wyszukac zeby pozniej problemow nie bylo :) powiem ze sie gubie troche i drugie pytanie czy na kazda wejdzie opona szeroka 65 ?

dla niektorych moze trywialne dla mnie czarna magia musze przyznac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pierwszynissan2019 napisał:
  • Szerokość: 6,50J″
  • Otwór centralny: 66,1
  • Rozstaw śrub: 5x114.3
  • Odsadzenie ET: 40,00

 

 drugie pytanie czy na kazda wejdzie opona szeroka 65 ?

65 to nie szerokość tylko wysokość. Podane rozmiary felgi są jak najbardziej prawidłowe. Poszukaj na olx czasami można niezłą wisienkę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2019 o 23:31, MirekCC napisał:

Dobre, dobre.
Jednak skoro QQ udaje w wielkim uproszczeniu bardziej terenówkę niż samochód sportowy, to baloniaste 16" bardziej do niego pasuje na zimę niż wytrzęsające plomby 19".
Celowo podałem skrajne rozmiary.
:-)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Mam w rodzinie Nissana Terrano II - uwierz mi, Qashqai nie ma prawa nawet udawać terenówki, to taki wyżej osadzony kompakt :-)

Bliżej mu do Pulsara, niż nawet Xtraila, o terenówkach (Terrano, Patrol) nie wspominając...

Wiem, wiem, to jest gorzka prawda :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaje to udaje a nie, że jest czy też aspiruje do niej.

Poprostu udaje bo ma w porównaniu do zwykłej osobówki większy prześwit i bryłę nadwozia z wysoko umieszczoną linią maski, duże wnęki kół i osłony na błotnikach oraz większe koła.

Wszystko to w aspekcie wizualnym, bo o takim piszemy oceniając jakie koła do niego pasują, to udawanie terenówki.

Ale powtarzam tylko udawanie.

:-)

Dlatego nazywany jest crossover'em a nie samochodem terenowym.

Czyli jest rozepchaną optycznie osobówką.

:-)

Gorzka prawda? Niby dlaczego? Ktoś kogoś oszukał?

Myślę, że ani jeden właściciel QQ z forum nie liczył na to, że kupuje "terenówkę"

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 17. Super się jeździło i wyglądało. Lepiej niż 16 które miałem wcześniej. W tym roku z racji tego że mało jeżdżę założyłem wielosezone 18  .

 

jakby co felgi 17 zbyciu

IMG_20191021_192009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MirekCC napisał:

Udaje to udaje a nie, że jest czy też aspiruje do niej.

Poprostu udaje bo ma w porównaniu do zwykłej osobówki większy prześwit i bryłę nadwozia z wysoko umieszczoną linią maski, duże wnęki kół i osłony na błotnikach oraz większe koła.

Wszystko to w aspekcie wizualnym, bo o takim piszemy oceniając jakie koła do niego pasują, to udawanie terenówki.

Ale powtarzam tylko udawanie.

:-)

Dlatego nazywany jest crossover'em a nie samochodem terenowym.

Czyli jest rozepchaną optycznie osobówką.

:-)

Gorzka prawda? Niby dlaczego? Ktoś kogoś oszukał?

Myślę, że ani jeden właściciel QQ z forum nie liczył na to, że kupuje "terenówkę"

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Poza aspektem finansowym nie widzę innego, dla którego zakłada się 16' do tego typu samochodu (SUV/Crossover).

Inne argumenty to prawdziwe "udawanie", że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni jeszcze wracajac do tematu, moj nissan rocznik 2018 ma juz czujnik cisnienia. to oznacza ze musze kupic rowniez felge dodatkowo z czujnikiem cisnienia bo inaczej caly czas bedzie lampka migac / piszczec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie się kłócić to na priv,możecie sobie kudły rwać,a tu ma być spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza aspektem finansowym nie widzę innego, dla którego zakłada się 16' do tego typu samochodu (SUV/Crossover).
Inne argumenty to prawdziwe "udawanie", że jest inaczej.
Aspekt finansowy nie miał tu żadnego znaczenia. Zamiast kupić zimowe opony 18" i przekładać je na felgi to kupiłem komplet 16" allumów, czujniki ciśnienia i bardzo dobry komplet 16" opon.
To jest tańsze rozwiązanie?
Kupiłem celowo 16 " komplet na zimę.
:-)
A tak nawiasem mówiąc to 16" jest podstawowym rozmiarem koła dla QQ w homologacji, reszta rozmiarów jest w dodatkach jako opcja dopuszczona w homologacji.ded5f48d526d9966b8065e778ce0ee0d.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy takie takie felgi nadadzą się na zimę?

https://www.olx.pl/oferta/4szt-16-5x108-6-5j-et40-nissan-qashqai-renault-kadjar-dacia-duster-CID5-IDCdWmF.html#4ae0214035

Teraz mam Alu 18ki wielosezonowe, ale zdarza mi się wyjeżdżać "poza miasto" i trochę się obawiam o ich podatność na uszkodzenia w takim terenie...

Czy jakoś można stwierdzić, że to nie najtańsze "chińczyki"? Jest symbol KBA 49464 ale to chyba określa rozmiary?

Chyba to będą te (po symbolach na feldze):

https://www.reifen-felgen.de/brock/rc-rc27-6.5x16-et40-5x114.3-nb66.1-kristallsilber-ks-8010141

Czyli nie chińskie... Bo chyba aż tak nie podrabiają? :O

 

Edytowane przez ppp32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, oprócz rozmiaru opony, powinnismy jeszcze patrzeć na indeks prędkości. 
W QQ już nie pamietam jakie opony zimowe mam, ale kupowałem ostatnio opony do Mercedesa, i wybrałem opony segmentu premium Pirelli- wybrałem te opony ponieważ miały bardzo dobre parametry i co najważniejsze, były bardzo ciche. Zapłaciłem jak to za opony premium - dużo. 
Ale dopiero po fakcie, pomyślałem, o indeksie prędkości. I tutaj miałem małą zagwostke. Bo wg homologacji samochodu, powinny mieć indeks V- czyli 210km/h. Ja kupiłem z indexem T- czyli 190km/h. Czyli poniżej homologacji dla tego samochodu. Ale później wyczytałem, że wg prawa drogowego i dyrektywy europejskiej, w sezonie letnim muszę mieć opony zgodne z homologacją, natomiast w zimę mogę mieć inne, ale nie niższe niż Q- czyli 160km/h. 
Ale warunkiem ich używania jest naklejenie naklejki w widocznym miejscu o ograniczeniu prędkości wg indeksu opony-  w moim przypadku to 190km/h. 
Teraz mam nadzieje, że ubezpieczyciel w razie odpukać -kraksy, nie będzie mi robił problemow, bo wg homologacji nie mam odpowiednich opon, a wg prawa mogę ich używać. No trochę zaskoczony tym byłem, bo kupując bardzo dobre opony nie pomyślałem o indeksie prędkości. I teraz będę się bujał z naklejką na desce rozdzielczej :).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregson uważasz że jakbyś kupił z wyższym indexem to też ubezpieczyciel Ci się doczepi? Pierwsza sprawa to ubezpieczyciel musiałby Ci udowodnić że opony się przyczyniły do powstałej szkody to raz a dwa to oni patrzą na stan bieżnika, rodzaj bieżnika i rozmiar opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...