Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Złomowanie auta czy sprzedaż?


ben3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś przerabiał już może oficjalną ścieżkę złomowania samochodu. Czy dużo jest przy tym roboty? a może lepszą opcją jest sprzedaż - na zasadzie umowy kupna sprzedaży? Chodzi o Nissana Almera z 2002 roku, który nie nadaje się do normalnej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziesz na złom, dostajesz kwit na wyzłomowanie i do urzędu aby wyrejestrować, na złomie możesz jeszcze dostać z 500zł w zależności od tego czy jest coś co mogą sprzedać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem, za 2x więcej niż kasa że złomowania. Kupujący miał z dwa lata i zezłomował. Najpierw chciałem zezłomować. Z tym, że ja nie ukrywałem w żaden sposób usterek itd. Powiedziałem wprost gościowi co jest nie tak, o rdzy, pokazałem zdjęcia całego podwozia... Był świadomy co bierze. Może brał na części. Pytał o silnik, a ten był ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to samodzielnie oszacować. Złomowanie jest dobre wtedy, gdy nie znajdziesz kupca, a musisz sprzedać bo, jeżeli nie to trzeba będzie przegląd zrobić lub zapłacić ubezpieczenie. Ludzie mają różne motywacje.

Nie mniej z tego co koledzy tutaj piszą, to sprzedaż jest bardziej opłacalna.

Tutaj jeszcze doczytaj: https://mamauto.pl/stary-samochod-zlomowanie-czy-sprzedaz/

Tekst kiedy i w jakich sytuacjach korzystniejsza jest sprzedaż a kiedy kasacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli nasz samochód nie przedstawia sobą dużej wartości, uległ awarii której usunięcie jest nieopłacalne, bądź jest uszkodzony w inny sposób, jedną z dwóch legalnych opcji pozbycia się go, jest oddanie do licencjonowanej Stacji Demontażu Pojazdów.

 

 

 

 

 

snaptube telegram web

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...