Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

glosniki visia


karibox1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy krótkie info z rozbiórki audio

Otóż głośniki to mega badziewie, takie samo jak w grand vitarze oraz podobne (te same rozmiary i wygląd ale inna marka) do t30. Dla przymiarki sprawdziłem też w teknie i tam są też z przodu badziewia (niby lepsze basowe). Montaż starych głośników markowych klasy 165mm lub 170cm poprawia w obu przypadkach odsłuch. Na próbę zamontowałem stare pioneery z lat 90. 17cm coaxiale i było lepiej.

Dla chętnych do przeróbek ważna informacja: przewodów nie da się normalnie lutować. Są aluminiowe w całości.

Pozostają lipne kostki połączeniowe. Nie muszę dodawać, że przewody aluminiowe są tańsze od miedzi i łatwo się łamią po latach w stu miejscach. Szokujące oszczędności i mega utrudnienie dla instalatorów.

Edytowane przez karibox1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Też od dluższego czasu żyję tematem audio w moim Xsie. Czy orientowaleś się może na jakie markowe głośniki wymienić OEMy?

Zachowawczo, pierwsze planuje wymienic głośniki i posluchać przez pewien czas jak beda grały z farbcznym radiem(NC3). Jeśli dalej bedzie źle, wiadomo, zabawa z resztą

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same głośniki to nie problem (kupno), ale rozbebeszanie drzwi jest przerażające. Powinna być zdejmowana maskownica i pod nią śrubki wykręcasz i gotowe... 

Czy jak się pojedzie do jakiejś firmy car-audio to można stracić gwarancję przy takiej wymianie głośników? (zakładam zostawienie oryginalnego radia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nieprawda. Boczek schodzi łatwo, podobnie jak w starym xsie t30. Głośniki muszą być raczej jednodrożne 165-170mm jeśli z dystansem - 165 jeśli bez bezpośrednio do blachy. Warto kupić 50x50 matę wygłuszającą i dać za głosnikiem na zew blachę, a wysokie można dać w podszybie po zdjęciu słupka ale lepiej w obudowy lusterek jakieś malutkie i płytkie (trzeba wiercić obudowę). Można też dać dwudrożne - takie kupiłem w media ex za 99 165mm i wtedy nie dajesz wysokich w ogóle.

Nie traci się gwarancji. Oni nigdy tam zresztą nie zaglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne można sobie darować. Moga zostać te co są. Ale przód trzeba zmienić. testowałem blaupunkta 165 oraz pioneer dual cone 165 i choć jest znacznie lepiej to pod wzmacniacz musiałem poszukać trochę używanych marek juz dziś nieistniejacych (lanzar, dls, morel-seria izraelska). Jedyne, które z budżetowych się nadają to mac audio z mediaexpert.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje wymiana tych głośników pi x oko w firmie car-audio? (sam wolałbym nie rozbierać znając swoje manuale możliwości). Pytanie czy mając wersję z tweetami na podszybiu też można dowolne głośniki wstawić do drzwi (1 lub dwu drożne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Smakor napisał:

A ile kosztuje wymiana tych głośników pi x oko w firmie car-audio?

zwykle 500 z dystansami

(sam wolałbym nie rozbierać znając swoje manuale możliwości).  spokojnie sobie poradzisz. potrzeba tylko dystansów do t32 albo nawiercić dziury w blasze i tez będzie okay

Pytanie czy mając wersję z tweetami na podszybiu też można dowolne głośniki wstawić do drzwi (1 lub dwu drożne)

można bez problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 500 robocizna za dwoje drzwi w cenie z dystansami, do tego dokładamy cenę głośników, plus jakieś tam ew. wyciszenie pod głośnikami jak już będzie otwarte?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciszenie oznacza przyklejenie mat. Jedna mata to 40 złotych. wygłuszenie całych drzwi jest drogie z 1000 zyli. mozna przykleić jedną matę za głośnikiem. to juz coś będzie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zabieram się za wyciszenie drzwi i wymianę głośników. U mnie w  car audio cena za wyciszenie to około 350 z materiałem za drzwi. Doradzali mi 3 ohmowe  głośniki, że niby przy tym radiu to uzyskujemy zapas mocy. Ale coś nie jestem przekonany do takiego rozwiązania. Pewnie zdecyduję się wszechobecnie polecane morele. Ale jeżeli kable głośnikowe to aluminium - to porażka! Jeszcze cza będzie zmieniać kable. Wbrew pozorom kable mają kolosalne znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, kable sa alu ale patent z glosnikami 3ohm (ogólnie skutecznymi głośnikami) to dobry pomysł jesli nie masz wzmacniacza.

Morel wiadomo okay. Ale ciekawostka lepszy bas osiągnąłem głosnikiem blaupunkta 175mm niż hiend helix 160mm

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
16 hours ago, Markoj1 said:

Witam.Jak zabrać się za demontaż tylnego boczku drzwi

 

16 hours ago, Markoj1 said:

Witam.Jak zabrać się za demontaż tylnego boczku drzwi

 

Edytowane przez szybkicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto na schemacie wcześniej dobrze obczaić gdzie są zatrzaski a gdzie jakieś haczyki żeby dobrze ciągnąć. Można tez zrobić inaczej, poszukać na allegro elementów składowych drzwi i wtedy zwykle mamy zdjęcia z każdej strony i widać jak element wygląda pod spodem i gdzie ciągnąc żeby nie połamać... Gość ze śrubokrętem to tragedia, każde dotknięcie zostawia ślad przy dzisiejszej jakości materiałów... Po tym plastiku do odginania obstawiam też zostają ślady. Te elementy to raczej "nie dotykać bo i tak rysują się od patrzenia". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...