Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lampa przeciwmgielna Tył


TomekX-TRAIL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu nie mam tylnego oświetlenia przeciwmgłowefo, wymieniłem żarówkę i bez zmian, patrzyłem miernikiem i wcale nie dochodzi tam na tył napięcie...bezpieczniki dobre, przód przeciwmgłowe świecą...gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę działał, przednie świecą, na tył nie wychodzi żadne napięcie...hak mam...nie sądziłem że coś tam jest powiązane też z hakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając hak - zasilanie na tylną lampę p/mgielną jest podawane nie bezpośrednio, ale poprzez złącze w gnieździe haka. Ma to na celu odłączenie tylnej lampy p/mgielnej holownika z chwilą podłączenia wtyku przyczepy (światło nie odbija się na przyczepie).

Nie wiem jaki masz typ gniazda -> przy najczęstszym, mechanicznym rozwiązaniu, na jego obwodzie, w miejscach gdzie wchodzi obudowa wtyczki przyczepy, będzie niewielki microswitch (w Twoim przypadku będzie prawdopodobnie wciśnięty w obudowę = rozłączony obwód zasilania). Zanim będziesz rozbierać obudowę gniazda -oczyść środek gniazda pod klapką/osłoną i potraktuj go wpierw WD (poruszając go tak, żeby odbił). 

https://forum.nissanklub.pl/topic/107017-t31-tylne-światło-przeciwmgłowe-brak-12v/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, polo32 napisał:

Mając hak - zasilanie na tylną lampę p/mgielną jest podawane nie bezpośrednio, ale poprzez złącze w gnieździe haka. Ma to na celu odłączenie tylnej lampy p/mgielnej holownika z chwilą podłączenia wtyku przyczepy (światło nie odbija się na przyczepie).

Identycznie jak opisujesz jest w Pulsarze. Jak podepnę zasilanie platformy rowerowej (7 pin) p.mgielny tył zostaje wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według rozpiski nie mam 12V w pinie 2 gdzie powinno być, reszta od postojowych, stopu i kierunków jest i wszystkie piny działają poza pinem 2 który odpowiada za przeciwmgielne tył, może wie ktoś który i gdzie jest bezpiecznik od przeciwmgłowych z tyłu?W kabinie czy pod maską, jak tak to który... dzięki...

 

Dodam jeszcze że przekaźnik cyka od tylnych przeciwmgłowych o jest sprawny

 

 

Dodaje foto, 3 pin nie ma przejscia jak na foto...

IMG_20191026_202546.jpg

IMG_20191026_202602.jpg

IMG_20191026_202612.jpg

Edytowane przez TomekX-TRAIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front fog lamp (ozn. FR FOG L), bezp. 15A - przednia lampa p/mgielna 
rear fog lamp (ozn. RR FOG L), bezp. 10A - tylna lampa p/mgielna

Wytłuszczone masz oznaczenia bezpieczników lamp p/mgielnych w skrzynce bezpieczników w przedziale silnika X-Trail T30.

0c348a394a92a77c984edbcf9536

Sprawdzaj między pin 3 (masa 31) a pin 2 (54G). Przy montażu gniazda haka przewód idący do lampy p/mgielnej holownika jest rozcinany i idzie najpierw do gniazda na pin 2 a następnie poprzez microswitch dopiero na żarówkę tylnych p/mgielnych.

Pozostałe światła w gnieździe sprawdzałeś zamykając obwód poprzez pin 3 (masa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem probówka każde światło, wszystko działa z tyłu z gniazda haka poza przeciwmgłowym... miałem wodę we wtyce, może ona narobiła bigosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprawdzać żarówką min. 5W lub 21W, próbówka daje za małe obciążenie. Sprawdzasz, biorąc za punkt zamknięcia obwodu - masę z pinu 3 (a nie z haka czy nadwozia.). Jeśli była woda w gnieździe, możliwe że nastąpiło zwarcie i poleciał bezpiecznik (ozn. podałem) lub przewód przegnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy kolego wystarczy wskazówek, jutro będę działał i dam znać co wyrzeźbione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując Twoje wypowiedzi: 

W dniu 25.10.2019 o 22:03, TomekX-TRAIL napisał:

przednie świecą, na tył nie wychodzi żadne napięcie...hak mam...

17 godzin temu, TomekX-TRAIL napisał:

Według rozpiski nie mam 12V w pinie 2 gdzie powinno być, reszta od postojowych, stopu i kierunków jest i wszystkie piny działają poza pinem 2 który odpowiada za przeciwmgielne tył ...

Dodam jeszcze że przekaźnik cyka od tylnych przeciwmgłowych o jest sprawny

Jeśli przekaźnik "cyka", to bezpiecznik jest dobry (przez bezpiecznik 10A (ozn. RR FOG L) zasilane są styki robocze przekaźnika). Dla pewności zamień miejscami (są identyczne), oba przekaźniki tylnego i przedniego światła p/mgielnego, czyli na rysunku poniżej (3)  z (12) 

http://nissan4u.com/parts/x_trail/el_t30/2003_4/type_3/body_electrical/relay/illustration_2/

Ponadto, znajdź w bagażniku w głównej wiązce przewodów, miejsce wpięcia się przewodów gniazda haka.

Odszukaj przewód biało-fioletowy (tylne światło p/mgielne) i sprawdź na tym przewodzie (w miejscu wpięcia), czy masz +12V (oczywiście po włączeniu świateł mijania i p/mgłowego tylnego).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do usterki, jest przeciwmgłowe wpinane na wsówkę, okazało się że jest wypięta, problem rozwiązany :jump:

 

 

IMG_20191030_141008.jpg

IMG_20191030_141611_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...