Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qq


Wania1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam założyłem gaz do qq 2.0 i zaczął mi brać olej może ktoś coś doradzić jaka może być przyczyną ma przejechane 220tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zakładania gazu nie pobiera oleju ale od zmiany stylu jazdy już tak, no chyba, że montaż spieprzony i poszło coś w cylinder 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, DINO napisał:

Od zakładania gazu nie pobiera oleju ale od zmiany stylu jazdy już tak, no chyba, że montaż spieprzony i poszło coś w cylinder 

Gaz jest dobrze założony , przed założeniem też troszke mi brał ale na gazie to już za dużo na 1000km 1litr oleju 

Spróbuje inny olej wymienić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ilu kilometrów gaz w aucie?? jest zmiana stylu jazdy?? moja Kaśka została zagazowana zaraz po kupieniu ten sam silnik, po zakupie zrobione raptem 200km w trasie reszta dookoła komina, brak zużycia albo nei zauważyłem, po założeniu to samo,  chyba, że przekraczam 130km/h wtedy potrafi łyknąć jeżdżąc zgodnie z przepisami +10 stan oleju utrzymuje się tak jak powinien, chyba :D nei dotyczy to autostrad 

u mnie mniejszy przebieg o jakieś 30-40tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz założyłem jak miała 200tyś, prędzej nie potrzebowałem bo te auto pali 7,5 litra benzyny , ale że teraz żona dojeżdża do Niemiec do pracy to byłem zobowiązany założyć gaz , chyba będę musiał silnik naprawiać z tego co czytam na forum to prawie każdy qq bieże olej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wania1977 napisał:

Gaz założyłem jak miała 200tyś, prędzej nie potrzebowałem bo te auto pali 7,5 litra benzyny , ale że teraz żona dojeżdża do Niemiec do pracy to byłem zobowiązany założyć gaz , chyba będę musiał silnik naprawiać z tego co czytam na forum to prawie każdy qq bieże olej .

czyli mamy rozwiązanie problemu, zmiana stylu jazdy, to auto pali 7.5L przy delikatnej i spokojnej jeździe zgodnie z przepisami, nie dotyczy autostrad, jazda do Niemiec wiąże sie ze zmianą stylu jazdy, proponuję przejechać sie jak dawniej na PB i problem zniknie, lub będzie o wiele mniejszy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DINO napisał:

czyli mamy rozwiązanie problemu, zmiana stylu jazdy, to auto pali 7.5L przy delikatnej i spokojnej jeździe zgodnie z przepisami, nie dotyczy autostrad, jazda do Niemiec wiąże sie ze zmianą stylu jazdy, proponuję przejechać sie jak dawniej na PB i problem zniknie, lub będzie o wiele mniejszy :D 

Spróbuje przejechać się na benzynie i dam znać pozdrawiam.

Teraz, Wania1977 napisał:

 

Spróbuje przejechać się na benzynie i dam znać pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wania1977 napisał:

Spróbuje przejechać się na benzynie i dam znać pozdrawiam.

Spróbuje przejechać się na benzynie i dam znać pozdrawiam

nie na PB tylko na LPG jak dawniej na PB :D do 90-100 można się zmieścić w 8L LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...